Żegnaj ból: z lampkami czerwonego światła na plecach ”,

moc
Moc lampy o czerwonym świetle podawana jest w watach. Obowiązuje tu zasada: im wyższa moc, tym większą moc ma lampa na podczerwień. Widać to po tym, że ogrzewana część ciała szybciej się nagrzewa, a także jest cieplejsza niż przy lampie o mniejszej mocy. Jednak bycie potężnym nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W przypadku nieprawidłowego lub zbyt częstego używania lampa na podczerwień może również powodować oparzenia.
Wskazówka: podczas używania na twarzy lub w pobliżu twarzy noś okulary ochronne i miej zamknięte oczy!
regulator czasowy
Zegar jest przydatny, aby nie przekroczyć maksymalnego czasu działania wynoszącego 15 minut na centrum leczenia. Ponieważ podczas wielu aplikacji leżysz, rozluźnienie spowodowane czerwonym światłem może prowadzić do snu. Dlatego ważne jest, aby lampa wtedy się wyłączyła i nie poparzyłbyś się. Jeśli lampa nie posiada timera, możesz doposażyć timer za pomocą adaptera do gniazdka.

3 czerwone światła na pierwszy rzut oka: tak postępowaliśmy

W naszym przeglądzie testów lamp na czerwonym świetle oceniliśmy aktualne testy, oceny klientów i porównania wielu magazynów i portali testowych, w tym Stiftung Warentest. Rezultatem jest porównanie najlepszych lamp na czerwone światło.

Lampy czerwonego światła: trzy przeciwko au

Kategoria produktu

Lampy czerwonego światła

Najwyższy model

Cena £-
Wydajność-
zwycięzca

Wskazówka dotycząca oszczędności

Nazwa modelu

Sanitas SIL 45

Beurer IL 35

Medisana IR 100

moc

300 watów

150 watów

100 watów

Funkcja timera

1 do 15 minut

5/10/15 minut

nie

Funkcja regulacji

Bezstopniowa
nastawny

5 kątów nachylenia

Bezstopniowa
nastawny

Amazonka-
wycena

4,7 / 5
(390+
Opinie)

4,6 / 5
(1.490+
Opinie)

4,4 / 5
(1.690+
Opinie)

Cena £
(Stał
kwiecień 2021)

57 euro

38 euro

11 euro

Kompleksowy pakiet beztroski: topowy model lamp z czerwonym światłem to Sanitas SIL 45

Lampa światła czerwonego Sanitas SIL 45 to prawdziwie wszechstronne rozwiązanie pod względem indywidualnej regulacji. Zarówno timer z wyświetlaczem, jak i kąt nachylenia można regulować bezstopniowo, a tym samym dostosować do pożądanych wymagań. Z 300 watami Sanitas jest również najmocniejszą lampą na czerwone światło w porównaniu. Pole napromieniowania jest stosunkowo bardzo duże przy 30 x 40 cm. Lampa wyposażona jest w wentylator, który chroni lampę przed przegrzaniem podczas pracy. Niektórzy użytkownicy postrzegają ten wentylator jako irytujący szum. Wyłącza się również, gdy robi się zbyt gorąco. Jeżeli z ustawionego czasu timera pozostał jeszcze czas, po ostygnięciu włącza się ponownie i odlicza pozostały czas.

Zalety

niekorzyść

Stoper bezstopniowy

Wentylator trochę głośny podczas pracy

Bezstopniowa regulacja

Wyświetlacz pokazujący pozostały czas

Ochrona przed przegrzaniem z automatycznym restartem

Duże pole promieniowania


Raporty z doświadczeń na temat topowego modelu Sanitas SIL 45

 • „Promiennik podczerwieni Sanitas SIL 45 to wysokiej jakości produkt medyczny, który zachwyca dobrym wykonaniem i szerokim zakresem funkcji."(Lampy na podczerwień.informacje)
 • „Pole promieniowania jest absolutnie wystarczające do selektywnego zastosowania, praktyczny wentylator zapobiega przegrzaniu. Cyfrowy wyświetlacz timera i pozostały czas to fajny, jeśli nie absolutnie konieczny chwyt, ale nie ma żadnych wad. Byliśmy również entuzjastycznie nastawieni do bezstopniowej regulacji parasola nawet o 50 stopni w teście, co jest więcej niż imponujące nawet w porównaniu z rynkiem."(Meduni.com)
 • „Pomimo niskiej ceny ta lampa na podczerwień ma wiele praktycznych dodatków. Obejmuje to stuprocentową ochronę przed promieniami UV, a także timer i automatyczne wyłączanie."(Kraina Świateł.netto, październik 2019)
 • „To urządzenie w pełni spełnia moje oczekiwania. Napromienianie jest możliwe na dużym obszarze i jest bardzo dobre. Regulowany zabieg do 15 min. jest to możliwe bez żadnych problemów, do tej pory urządzenie nie zatrzymało przedwcześnie naświetlania z powodu przegrzania. Jest łatwy w użyciu, a projekt jest bardzo piękny."(Prywatny test produktu, styczeń 2017)

Kompaktowy zwycięzca w zakresie ceny do wydajności w podróży: czerwona lampa Beurer IL 35

Kompaktowa lampa na podczerwień Beurer IL 35 jest dobrze przystosowana do promieniowania punktowego dzięki okrągłej konstrukcji. Kąt nachylenia można zmieniać w pięciu ustawieniach. Posiada timer, który można ustawić w odstępach 5-minutowych do maksymalnie 15 minut. Przede wszystkim użytkownicy bardzo pozytywnie oceniają kompaktowy rozmiar (17 x 14,5 x 22 cm), ponieważ lampa nadaje się zatem również w podróży i nie zajmuje dużo miejsca w bagażu. Ze względu na wielkość pola promieniowania lampa nadaje się szczególnie do punktowych bolesnych miejsc lub szczególnie do twarzy do zatok przynosowych. Jeśli szukasz lampy z czerwonym światłem, którą z łatwością możesz zabrać ze sobą w podróż, to Beurer IL 35 jest dla Ciebie.

Zalety

niekorzyść

Funkcja timera

Małe pole promieniowania

Regulowany kąt nachylenia

Kompaktowy


Doświadczenia raportów na temat zwycięzcy ceny i wydajności Beurer IL 35

 • „Funkcje i cechy urządzenia są wystarczające. Posiada timer w 5-minutowych krokach i można go regulować lub pochylać przynajmniej w stałych krokach. Raczej nie jest to absolutnie konieczne w przypadku tak kompaktowej, małej lampy."(Meduni.com)
 • „Zegar jest zorganizowany na 3 poziomach. Są one bardzo pomocne, aby uniknąć poparzeń, więc na początku można rozpocząć leczenie krótkotrwałe. Nawet jeśli jesteś sam i czujesz kojące ciepło, pomocny jest minutnik, ponieważ lampa sama gaśnie i nie ryzykujesz zbyt długiego siedzenia przed lampą, np. przy kieliszku.B. kiedy zasypiasz i nie ma nikogo, kto mógłby Cię obudzić."(Prywatny test produktu, kwiecień 2018)
 • „Możemy również polecić to czerwone światło bez rezerwacji na podróż. Bo żaden inny nie jest tak mały i lekki."(Topy.Internet)
 • „Kupiłem tę lampę, ponieważ nagle dopadł mnie nerwoból po lewej stronie twarzy. Po kilku odsłonach zniknęły. Znacząco poprawiło się również napięcie mięśni szyi i ramion. Dlatego mogę gorąco polecić tę lampę."(Prywatny test produktu, grudzień 2017)

Wskazówka dotycząca oszczędzania: lampa Medisana IR 100 z czerwonym światłem dla napiętego budżetu

Podobnie jak Beurer, stosunkowo niedroga Medisana IR 100 to kompaktowe urządzenie do selektywnego leczenia. Kąt nachylenia można regulować bezstopniowo, dzięki czemu można go indywidualnie dostosować do potrzeb. Ta lampa nie posiada funkcji timera, tutaj możesz dodać timer za pomocą adaptera gniazda. Klienci narzekają również, że lampa nie ma włącznika i dlatego zawsze trzeba ją wyciągać z wtyczki. Jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na lampę na czerwone światło i szukasz modelu do okazjonalnego użytku, nie możesz się pomylić z Medisana IR 100.

Zalety

niekorzyść

Kompaktowy

Krótki kabel

Płynna regulacja kąta nachylenia

Małe pole promieniowania


Doświadczenia raportów na temat końcówki oszczędności Medisana IR 100

 • „Jest wygodnie dostarczany bezpośrednio z lampą Philips i jest ogólnie praktyczny, ale nie spektakularny pod względem funkcji. Przydałby się włącznik/wyłącznik bezpośrednio na lampie, ale cena jest również całkiem uczciwa i raczej tania w porównaniu do innych ofert. „(Czerwona lampa światła.com)
 • „Oczywiście, nie oczekuje się, że ból zniknie natychmiast po jednorazowym użyciu. Ból ustępuje tylko na krótką metę. Jednak przy dłuższym stosowaniu i kilka razy dziennie (2-3 razy) mięśnie wyraźnie się rozluźniają, a ból stopniowo ustępuje."(Prywatny test produktu, grudzień 2019)
 • „Medisana IR 100 to bardzo prosta lampa. Po prostu podłącza się go do prądu — i gotowe. „(Porównanie kabiny na podczerwień.de, październik 2020)
 • „Wspaniale jest korzystać z lampy grzewczej. [... Czuję poprawę w mojej skórze. Zmniejszone napięcie mięśni. Jestem bardziej niż zadowolony z ceny i jakości, ale mamy wbudowany włącznik i wyłącznik, dzięki czemu mogę wyłączyć lampę bezpośrednio, bez konieczności wyciągania jej z gniazdka."(Prywatny test produktu, marzec 2020)

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here