Przebudowa małego domu osiedlowego z lat 50. XX wieku”,

Aby Ulrike Mai mogła lepiej wyobrazić sobie nowe pomieszczenia, planiści zbudowali model w skali 1:25: „Narysowaliśmy płytki, zbudowaliśmy meble i przygotowaliśmy różne kolory ścian”, wyjaśnia architekt. Nie jest to dziś tak powszechne, jak kiedyś, ale bardzo pomaga laikowi zrozumieć, co myśleli planiści. Daje to dobre wyczucie w późniejszych pokojach. „Pani Mai była całkowicie zachwycona planami renowacji i zgodziła się na wszystkie sugestie. Nic się też nie zmieniło. To znacznie ułatwia budowanie i planowanie, bo każda kolejna zmiana kosztuje czas i pieniądze."

Demontaż

Dom był nadal w pierwotnym stanie z 1954 r. Pomysł Anne Menke polegał na uproszczeniu domu na zewnątrz i rezygnacji z lukarn i nawisów dachowych. Wnętrze też powinno być jaśniejsze i bardziej przestronne. W tym celu usunęła ściany i stworzyła nowe relacje przestrzenne na parterze. Pani Mai mieszka teraz sama w domu. Później możliwe byłoby wydzielenie górnego piętra, w którym znajdują się sypialnie, pokoje gościnne i łazienki, jako samodzielne mieszkanie i zamieszkanie bez barier na parterze. Dom nadal wyraźnie pokazuje czas, z którego pochodzi i został przeniesiony do dnia dzisiejszego poprzez szeroko zakrojone i ukierunkowane działania remontowe i modernizacyjne.

Dane i fakty

Nieruchomość: 680 metrów kwadratowych
Przestrzeń mieszkalna: 126 metrów kwadratowych
Budowa: Solidny
Architektura: Przedsiębiorstwo Architektury Projektowej, Berlin

Materiały i produkty

Dach: Eternitowe panele dachowe
Okno: Velfac
Świetlik: Velux
Przedpokój i kuchnia z płytek: Przez talerze
Świecić: Hala manufaktury, stół jadalny Luceplan, salon Belux, Arba
Stolik: Siano
Sofa: Bolia
Łazienka na parterze: Umywalki Keramag, armatura Grohe
Życie na dywanie: Tretford, Dolce Vita

Sciaridas szczególnie lubią wilgotny klimat, dlatego najczęściej spotyka się je w szklarniach.

Zdjęcie: iStock / serezniy Grundrisse 2 obrazy

Dzięki usuniętym ścianom wewnętrznym (linie przerywane) przestrzeń mieszkalna na parterze wydaje się bardziej przestronna.

Zdjęcie: Uruchom galerię zdjęć domu

Dzięki usuniętym ścianom wewnętrznym (linie przerywane) przestrzeń mieszkalna na parterze wydaje się bardziej przestronna.

Zdjęcie: dom

Zmieniono również układ pomieszczeń na piętrze, aby zoptymalizować przestrzeń użytkową i uczynić ją bardziej przestronną.

Zdjęcie: dom

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here