Odbudowa etapami ”,

Kolejny etap remontu był ogromny: konstrukcja dachu miała problemy statyczne, które należało rozwiązać. Dach został ocieplony i ponownie pokryty. Chcieli przywrócić historyczną fasadę po zielonej stronie wsi wierną oryginałowi - z tradycyjnymi oknami kratowymi. Od strony dziedzińca Ganzerowie zmienili się bardziej, tutaj powiększone otwory okienne wpuszczają dużo światła. Wymienili instalację elektryczną. Do stajni wjechały dwa konie i powóz. Mają traktor i przechowują siano dla koni - Christian też prowadzi gospodarstwo. Stajnie znów dostały swoje pierwotne zadania. Ciągle pojawiały się nieoczekiwane problemy. „Nagle w nowej jadalni pojawiły się mokre ściany”, mówi Inga Ganzer. Trzeba było więc poprzecinać ściany i postawić poziomą barierę, aby powstrzymać podciąganie wilgoci. Aby uniknąć dalszych mostków termicznych, zaizolowali szczyty. Inga Ganzer zaprojektowała armaturę w kuchni, która została przeprojektowana w 2019 roku - z bambusa. „Wszystko jest dobrze przemyślane. Pod czajnikiem jest szuflada na herbatę. „Meble w łazience to także jej projekt.

Udało nam się zachować wewnętrzne drzwi, więc nadal dotykamy tych samych klamek, co moi pradziadkowie. Inga Ganzer, pracownik budowlany

Gotowe na później

Ganzerowie zainstalowali w stajni duży system fotowoltaiczny. Dzięki powiązanemu przechowywaniu baterii są prawie samowystarczalne. Mają już dalsze plany. W tej chwili odnawiają ogrzewanie: w oborze montowany jest kocioł na zrębki. Aby zaopatrzyć dom w wytworzone ciepło, przewód należy poprowadzić w poprzek dziedzińca. Brakuje obecnie ładnego salonu. Aby to zrobić, możesz usunąć ścianę, aby zwiększyć przestrzeń. W łazience dla gości na dole stare kafelki nie trzymają się już tak dobrze. Ganzerowie chcą unowocześnić odpowiedni wiek. „Obecnie zastanawiamy się, jak przygotować późniejszy podział na dwa mieszkania. Z drugim wejściem od strony dziedzińca i stajni. „Ale decydujesz o tym dopiero później. Na szczęście jest jeszcze czas. 

Prawdopodobnie nigdy nie skończymy, mamy na to za dużo pomysłów. Inga Ganzer, inżynier i pracownik budowlany

Fakty i Liczby

Działka: 2.500 metrów kwadratowych
Powierzchnia mieszkalna: 340 metrów kwadratowych
Planowanie: Inga Ganzer / raumdeuter

Materiały i produkty

Płytki podłogowe kuchnia i łazienka: Zahna, próbka: Alt-Hamburg; Podłoga drewniana: dąb Moland; Oświetlenie kuchenne: Jieldé; Jasny stół do jadalni: Ikea; Oświetlenie korytarza: Nordlux; Oświetlenie łazienkowe: Mawa Linestra & Mawa Britz; Włącznik światła: THPG; Tapeta: Chór Sanderson Woodland; Meble kuchenne i łazienkowe: stolarz wg projektu kobiety budowlanej; WC: Keramag; Wanna: Villeroy & Boch; Okucia: Steinberg.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here