Przeprowadzka na wieś

Dlatego rodzina Wohlfahrtów przeprowadziła się z miasta do małego miasteczka nad Jeziorem Bodeńskim. Od trzypokojowego mieszkania po jasny i przestronny dom z dużą ilością miejsca i wysokimi sufitami. Natychmiast zostali zabrani z nieruchomością: w spokojnej lokalizacji, ale dobrze skomunikowanej, z niezbędną infrastrukturą. Z miejscem na ogród, w którym dzieci mogą bawić się, a dorośli uprawiać owoce i warzywa. Andreas Wohlfahrt jest entuzjastycznym kucharzem hobbystycznym i lubi próbować nowych rzeczy dla rodziny. Dlatego od początku było dla niego i Anity jasne: kuchnia i jadalnia będą sercem naszego domu. Następnie pojawia się reszta sprawy.

Marzyliśmy o własnym ogrodzie. To osłodziło nam przeprowadzkę z miasta na wieś. Anita Wohlfahrt, klient

Wdrożone

Z tego pierwszego pomysłu powstały szkice, a następnie plan piętra - przy wsparciu zaprzyjaźnionego architekta ze Stuttgartu. 170 m2 powierzchni mieszkalnej: 70 m2 kuchnia, salon i jadalnia plus mała łazienka z prysznicem, spiżarnia i pomieszczenie techniczne na parterze.
Na piętrze miejsce na dwa pokoje dziecięce, sypialnię z garderobą, dużą rodzinną łazienkę oraz dodatkowy gabinet i pokój gościnny. Ponieważ uwielbiali wysokie sufity w swoim mieszkaniu, nie chcieli się bez nich obejść również w nowym domu. Wysokość pomieszczenia w świetle 2,72 m została z łatwością wdrożona i prefabrykowana przez SchwörerHaus w fabryce.

koszty

Pod klucz wg opisu konstrukcji i wyposażenia od górnej krawędzi płyty stropowej przy 396.492 euro. Wiata i system fotowoltaiczny we własnym zakresie.

Fakty i Liczby

Powierzchnia mieszkalna: 142 metry kwadratowe
Konstrukcja: konstrukcja z paneli drewnianych
Planowanie: Heike Kirnbauer, Stuttgart
Wykonanie: SchwörerHaus

Konstrukcja i technologia

ściana 32 cm z izolacją mineralną 24 cm; Tynk elewacyjny StoColor Silco, współczynnik U: 0,151 W/m2 K; Dach dwuspadowy 28 stopni, długość kolan 210 cm, współczynnik U: 0,146 W/m2 K; Okna PCV, 3-szybowe, współczynnik przenikania ciepła U: 0,6 W/m2 K; Pompa ciepła powietrze/woda plus ogrzewanie podłogowe; Moduły fotowoltaiczne; kontrolowana wentylacja.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here