Przeprowadzka, zmiana rejestracji i zmiany adresu”,

Przeprowadzka, zmiana adresu / zmiana adresu / abonamenty / ubezpieczenie itp.

Każdy, kto uważa, że ​​po przeprowadzce przeprowadzka się skończyła, szybko nadrobi zaległości w rzeczywistości: stoją Ponowne rejestracje, procedury administracyjne i zmiany adresu w porządku obrad.

Za pomocą tej listy przedstawiamy przegląd tego, o czym należy pomyśleć i które ponowne rejestracje są szczególnie pilne. Użyj tych informacji jako przewodnika. Czasami występują znaczne różnice między krajami związkowymi, gminami i miastami pod względem dokumentów, procesów i terminów.

Te 5 najważniejszych wskazówek pomoże Ci w zmianie rejestracji:

 1. Wystarczy stawić się osobiście w Urzędzie Rejestracji Mieszkańców lub Urzędzie Rejestracji Pojazdów.
 2. Zawsze zgłaszaj zmiany adresu pisemnie lub korzystaj z oficjalnych formularzy online odpowiednich urzędów.
 3. Zaplanuj z dużym wyprzedzeniem, aby dotrzymać wszystkich terminów zgłoszeń, rejestracji i ponownej rejestracji.
 4. Utwórz zlecenie spedycyjne w Deutsche Post. Możesz używać tego przez 6, 12 lub 24 miesiące. Jak najszybciej skonfiguruj zlecenie spedycyjne. Następnie otrzymasz listy i maile adresowane do starego mieszkania do nowego domu © KYNA STUDIO, stock.cegła suszona na słońcu.com
 5. Zamów Deutsche Post, aby utworzyła bezpłatne powiadomienie o przeprowadzce dla wszystkich ważnych partnerów umownych.
Ponowna rejestracja przy przeprowadzce: pięć cennych wskazówek

Zarejestruj się ponownie i poinformuj władze o zmianach adresu

Ponowne rejestracje i zmiany adresu, w które zaangażowane są władze, należą do najpilniejszych spraw po przeprowadzce. Powinieneś to zrobić szybko i najlepiej w ciągu pierwszych 14 dni po przeprowadzce.

Wskazówka: Zaplanuj dzień z urzędami i, jeśli to możliwe, umów się z wyprzedzeniem online lub telefonicznie z odpowiednim urzędem. Oszczędza to czas, nerwy i najlepiej mieć wszystko zrobione w jeden dzień.

Biuro rejestracji

Jedną z pierwszych „urzędowych czynności” po przeprowadzce jest zarejestrowanie się w nowym miejscu zamieszkania w urzędzie meldunkowym mieszkańców (Bürgeramt). Konieczne jest stawienie się osobiście. Zwykle istnieje termin od 7 do 14 dni na ponowną rejestrację.

Po przeprowadzce musisz zmienić swoją rejestrację - udanie się do biura rejestracyjnego jest na szczycie agendy © thingamajiggs, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: W przypadku zmiany miejsca zamieszkania należy się najpierw wymeldować w urzędzie meldunkowym poprzedniego miejsca zamieszkania.

W Urzędzie Stanu Cywilnego należy mieć przy sobie następujące dokumenty:

 • To formularz rejestracyjny - jest to dostępne w urzędzie lub jest dostępne online do pobrania
 • Dowód osobisty lub paszport
 • Jako najemca Certyfikat właściciela, które zostaną Ci wydane przez wynajmującego na krótko przed rozpoczęciem okresu najmu.
 • Jeden pełnomocnictwo za każdą dodatkową osobę pełnoletnią, która nie stawiła się osobiście (rejestracja przez osobę trzecią)

Inne organy, które potrzebują Twojego nowego adresu

 • Agencja Pracy
 • Centrum Pracy
 • Fundusz rodzinny
 • Biuro BAföG
Wskazówka: Do powiadamiania o zmianie adresu najlepiej korzystać z oficjalnych formularzy online właściwych organów. W niektórych przypadkach wystarczą nieformalne pisemne zawiadomienia z dołączoną kopią nowej umowy najmu. Ważne przy przeprowadzce: Ponowne rejestracje, zmiany adresu i procedury administracyjne do 30% zapisać

Firma przeprowadzkowa
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze regionalne firmy przeprowadzkowe, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Ponownie zarejestruj samochód w Urzędzie Rejestracji Pojazdów

Prawie we wszystkich przypadkach trzeba osobiście stawić się w odpowiednim urzędzie rejestracyjnym, aby przepisać rejestrację pojazdu. Jednak zanim to zrobisz, zdecydowanie powinieneś dokonać rejestracji w Urzędzie Rejestracyjnym Mieszkańców.

Przemieszczając się w obrębie tego samego okręgu zatwierdzającego

Zazwyczaj wystarczy przepisać dowód meldunkowy (I) przy zmianie meldunku w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Przeprowadzając się do innego okręgu zatwierdzającego

Wizyta w biurze rekrutacyjnym w nowym miejscu zamieszkania jest obowiązkowa. Zabierz ze sobą dowód rejestracyjny (I i II), dowód osobisty i/lub zaświadczenie o zameldowaniu z urzędu meldunkowego oraz dowód ważnego HU, AU oraz potwierdzenie ważnego ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

Wskazówka: Ustawodawca przewiduje "natychmiastową" zmianę rejestracji jako termin. Wyraża to dyskrecję urzędników. Zwykle jest to około. 4 tygodnie.

Poinformuj bank o nowym adresie

Jeśli przeprowadzasz się do tego samego miejsca zamieszkania, nie musisz robić nic poza swoim bankiem w oddziale lub najlepiej poinformować pisemnie o nowym adresie. Jeśli za Ciebie odpowiada nowy oddział, to bank zajmie się wszystkimi dalszymi formalnościami.

Jeśli zmienisz miejsce zamieszkania, poinformuj stary bank o nowym adresie. Należy jednak również połączyć przeprowadzkę ze zmianą w banku, wtedy powinieneś rozważyć kilka rzeczy:

 • Zatrzymaj wszystkie stare polecenia zapłaty i zlecenia stałe
 • Jeśli to możliwe, skorzystaj z usługi wymiany swojego nowego banku
 • Pozostaw stare konto otwarte jeszcze przez kilka miesięcy, aby łatwo realizować wszystkie transakcje

W urzędzie skarbowym zmiana adresu jest zaskakująco prosta

Tylko w przypadku zmiany miejsca zamieszkania konieczne jest poinformowanie pisemnie starego właściwego urzędu skarbowego o nowym adresie. Jeśli zmienisz się w obrębie gminy, urząd skarbowy automatycznie dowie się o Twoim nowym adresie przy składaniu kolejnego zeznania podatkowego.

Poinformuj o opłacie abonamentowej po przeprowadzce

Możesz samodzielnie zmienić rejestrację dla opłaty licencyjnej. Działa to wygodnie za pomocą formularza online. Jeśli tego nie zrobisz, to już nie jest tragedia. Urząd dowie się o nowych wpisach za pośrednictwem rejestru mieszkańców i skontaktuje się z Tobą.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny firm przeprowadzkowych i zaoszczędź do 30 procent

Ponownie zarejestruj połączenia internetowe, telewizyjne i telefoniczne - lub od razu zmień dostawcę?

Już na trzy miesiące przed faktyczną przeprowadzką powinieneś zadbać o przyszłe połączenia internetowe, telewizyjne i telefoniczne. W zależności od umowy obowiązują okresy wypowiedzenia, które mogą wynosić od jednego do trzech miesięcy. Teraz jest też czas, aby pomyśleć o zmianie dostawcy i uzyskaniu lepszych warunków.

Zmień usługę i przenośność numerów

Należy z góry powiedzieć, że usługi te zależą w dużej mierze od odpowiedniego dostawcy i istniejącej umowy. Jednak wiele firm oferuje usługę przełączania, dzięki której możesz łatwo przenieść istniejące połączenie i zawrzeć umowę z tobą do nowego mieszkania. Możesz również zachować swój numer stacjonarny. Jednak za tę usługę są zwykle należne opłaty.

Zmień dostawcę od razu

W wielu przypadkach dostawcy internetu i telewizji kuszą klientów korzystnymi rabatami, które wygasają po kilku miesiącach, a koszty umowy znacznie wzrastają. Być może to właściwy moment, aby bezpośrednio poszukać nowego dostawcy lub negocjować nowe warunki z dotychczasowym dostawcą. Ważne jest, aby rozwiązać starą umowę w odpowiednim czasie, aby uniknąć podwójnych płatności za dwie umowy.

Skorzystaj z okazji przeprowadzki, aby porównać taryfy dostawców Internetu i telewizji - być może kusi tańsza umowa © foto-tech, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: Zarezerwuj nowe połączenie ok. z miesięcznym wyprzedzeniem. W zależności od regionu i dostawcy nowe połączenie internetowe i telewizyjne zostanie aktywowane w ciągu trzech tygodni.

Poinformuj dostawcę energii i energii elektrycznej

Poinformuj swojego obecnego dostawcę energii i energii elektrycznej o nowym adresie. Zapytaj bezpośrednio o nowe, tańsze taryfy. Już teraz byłaby okazja do zastanowienia się nad zmianą dostawcy. Zwłaszcza jeśli przeprowadzasz się jako rodzina do większego mieszkania lub własnego domu, może mieć sens zmiana dostawcy energii elektrycznej.

Ceny energii elektrycznej można łatwo porównać © eisenhans, stock.cegła suszona na słońcu.com

Firmy ubezpieczeniowe muszą być zawsze poinformowane o Twoim nowym adresie

Bez wyjątku musisz poinformować wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe o swoim nowym adresie. Odbywa się to zwykle nieformalnie i pisemnie. Należy jednak szczególnie uważać na ubezpieczenie mieszkania, ponieważ zależy to bezpośrednio od wielkości mieszkania i liczby osób. Czasami suma ubezpieczenia może ulec zmianie po przeprowadzce, co z kolei może zwiększyć polisę.

Do najważniejszych ubezpieczeń należą:

 • Ubezpieczenie gospodarstwa domowego
 • Ubezpieczenie na życie
 • Ubezpieczenie samochodu
 • Ubezpieczenie OC
 • Ubezpieczenie zdrowotne
 • Ubezpieczenie od wypadku

Zarejestruj psa w nowym miejscu zamieszkania

Rodziny przeprowadzające się z psem: zarejestruj psa w nowym miejscu zamieszkania © Robert Kneschke, stock.cegła suszona na słońcu.com

Twój czworonożny przyjaciel również otrzyma nowy adres. Aby to zrobić, najpierw wyrejestruj psa w starym miejscu zamieszkania. Podatek od psa, który został zapłacony zbyt dużo, można łatwo zwrócić.

Powinieneś zarejestrować psa w nowym miejscu zamieszkania w ciągu 14 dni. Po zapłaceniu podatku od psa zostanie wysłana nowa pieczątka podatku od psa.

Wskazówka: Czy pies jest tu rozdrobniony i zarejestrowany w Tasso?? Pamiętaj, aby poinformować również dział rejestracji Tasso o nowym adresie.

Karty klienta, kluby, członkostwa, subskrypcje

Czy to w ADAC, w różnych domach towarowych, u wydawców czy w klubie - podaj im swój nowy adres, abyś mógł nadal bez problemu korzystać z usług i informacji. Musisz sam podjąć działania, ponieważ ci partnerzy mają niewielką lub żadną możliwość uzyskania informacji o Twoim nowym adresie.

Wskazówka: W przypadku prenumeraty gazet i czasopism należy poinformować nas o nowym adresie w odpowiednim czasie, aby otrzymać zamówione gazety bez przerw. Miesiąc wcześniej jest odpowiedni.

Zarejestruj swoje dziecko odpowiednio wcześnie w nowej szkole lub przedszkolu

Rodzina się przeprowadza: zarejestruj swoje dziecko odpowiednio wcześnie w nowej szkole lub przedszkolu © moodboard, stock.cegła suszona na słońcu.com

Przeprowadzka to duża zmiana, szczególnie dla Twojego dziecka. Bo nie tylko opuszcza znajome otoczenie, ale także – zwłaszcza przenosząc się w inne miejsce – trafia do nowej szkoły czy przedszkola. Aby zmiana była tak przyjemna i łatwa, jak to tylko możliwe, powinieneś skontaktować się z odpowiedzialnymi władzami edukacyjnymi na wczesnym etapie.

Konsultacje są szczególnie istotne. Dotyczy to jeszcze bardziej zmian między dwoma landami, ponieważ treści nauczania i rodzaje szkół mogą się od siebie różnić. Wszystkie informacje o tym, jak najłatwiej zmienić szkołę, można uzyskać od odpowiednich dostawców i władz szkolnych. Koniecznie zacznij to robić z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here