Prawidłowo pakuj ruchome pudełka ”,

Prawidłowe pakowanie pudeł do przeprowadzek – i jak rozpoznać dobre pudło do przeprowadzek

Znaleziono nowe mieszkanie lub wymarzony dom. Dzień wprowadzenia się coraz bliżej. Planowanie i przygotowania do przeprowadzki powinny zaczynać się powoli. Niezbędne są teraz duże, stabilne Przenoszenie pudeł, którzy bezpiecznie przenoszą wartościowe rzeczy ze starego mieszkania do nowego domu.

Zanim jednak sięgniesz po jakąkolwiek skrzynię, chcielibyśmy przekazać Ci kilka cennych informacji na temat przeprowadzki - bo różnice są ogromne!

Udzielamy również praktycznych wskazówek, jak sprawnie i bezpiecznie zapakować przeprowadzkę.

Nic nie stoi na przeszkodzie bezstresowego ruchu!

Aby przeprowadzka przebiegła sprawnie: prawidłowo wybierz i zapakuj pudła do przenoszenia © New Afrika, stock.cegła suszona na słońcu.com

4 najważniejsze zasady, o których należy pamiętać przy przenoszeniu pudeł

 1. Używaj kartonów o tym samym rozmiarze. Łatwiej je układać w stos, a tym samym oszczędzają miejsce w poruszającym się pojeździe.
 2. Lepiej zapakować dużo małych pudełek niż obciążać kilka dużych pudeł.
 3. Używaj tylko kartonów ze wzmocnionymi uchwytami. Zwiększają komfort noszenia i zapewniają stabilność nawet przy dużych obciążeniach.
 4. Kupując nowe pudła do przeprowadzek, wybierz modele wysokiej jakości i wydaj trochę więcej pieniędzy. Wysokiej jakości pudła kartonowe bez problemu wytrzymują ruch, a następnie można je ponownie wykorzystać lub sprzedać.
Pakowanie pudełka wyprowadzkowego: ważne wskazówki

Od S do XL - przeprowadzki mogą być tak duże

Rodzina się rusza © moodboard, stock.cegła suszona na słońcu.com

Przeprowadzki są dostępne we wszystkich możliwych rozmiarach i wymiarach. Są to zarówno małe pudła o pojemności 40 litrów, jak i ogromne pudła powyżej 120 litrów. Aby w ogóle poznać wartość orientacyjną, należy średnio około. wyczerpały się 80 litrów pojemności, co z. B. pudełko o wielkości około. 64 x 34 x 34 centymetry.

Pudełka do przeprowadzki występują w wielu różnych rozmiarach. Wybierz pudełka o tych samych wymiarach dla łatwiejszego układania w stosy © Oleksandr Delyk, stock.cegła suszona na słońcu.com Wskazówka: Szeroka gama wymiarów pudełek może utrudniać staranne i bezpieczne układanie pudełek od różnych dostawców. Dlatego warto, jeśli kupujesz nowe pudełka, polegać tylko na jednym dostawcy i jednym rozmiarze pudełka.

Ile kilogramów mogą udźwignąć ruchome pudła?

Ile faktycznie może pomieścić ruchome pudełko, zależy w dużej mierze od materiału i konstrukcji. Najbardziej stabilne są pudła kartonowe o podwójnych ściankach, które nadają się zarówno na ciężkie rzeczy, jak i delikatne przedmioty, takie jak naczynia i szklanki. Zawsze obowiązują następujące zasady: Nigdy nie przekraczaj maksymalnego obciążenia określonego na pudełkach.

Przeciętnie konwencjonalne ruchome pudełko mieści około. 20 do 30 kilogramów. Specjalne pudła wysyłkowe z dodatkowo wzmocnionymi podstawami i uchwytami mogą być ładowane do 40 lub 45 kilogramów. W przypadku używanych pudełek powinieneś mieć około. odejmij połowę rzeczywistego obciążenia, aby podłoga nie uginała się, gdy tylko podniesiesz pudło.

aż do 30% zapisać

Firma przeprowadzkowa
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze regionalne firmy przeprowadzkowe, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Optymalna waga ruchomego pudełka

Zaleca się odciążenie przemieszczających się pracowników i nie obciążanie samych skrzynek maksymalna waga opakowania 20 kilogramów. jak 15 kilogramów jest optymalnych. Pudełka kartonowe mogą być z łatwością noszone przez mężczyzn i kobiety, oszczędzi się kręgosłup i kolana, a Ty możesz przetrwać stresujący dzień w ruchu.

Dlatego przy pakowaniu pierwszych pudełek sprawdź wagę – najlepiej wagą łazienkową. Stopniowo pojawia się rutyna. Masz wyczucie optymalnej wagi pudełek do przenoszenia i nie musisz już ważyć każdego pudła z osobna.

Jeśli nie da się uniknąć przekroczenia wagi pudła, zaznacz to pole jako „szczególnie ciężkie”. W przeciwnym razie pracownik zajmujący się przeprowadzką może zbyt łatwo podnieść zapakowane pudełko i rozerwać uchwyty, ponieważ pudełko nie jest przystosowane do ciężaru. Przy odpowiedniej radzie pomocnik może zachować ostrożność i podeprzeć pudło na ziemi.

Alternatywy dla przenoszenia pudełek - nie wszystko musi być nowe

Nie zawsze musi to być nowa przeprowadzka: szukaj alternatyw, aby zaoszczędzić pieniądze. Ale nie każdy zamiennik naprawdę nadaje się do wymagającej przeprowadzki. Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność zawsze powinny być najważniejszymi cechami.

Używane pudełka do przenoszenia

Zanim pójdziesz do najbliższego sklepu z narzędziami lub poszukasz pudełek w Internecie, najpierw zapytaj rodzinę lub znajomych o używane pudła do przeprowadzek. Dzięki dobrej jakości i ostrożnej obsłudze składane pudełka nadal spełniają swoje zadanie podczas przeprowadzki. Należy jednak zwrócić uwagę na następujące punkty, jeśli chodzi o używane skrzynie przeprowadzkowe:

 • Pudełko nie powinno mieć żadnych uszkodzeń górnej, dolnej części ani uchwytów.
 • Czy pudełka z. B. przechowywane w piwnicy powinny być suche i nie atakowane przez wilgoć.
 • Jeśli pudełko jest uszkodzone w ważnych miejscach, wyrzuć je. Możesz go również pokroić i z. B. Używaj jako bazy podczas czyszczenia roweru.

Własne pojemniki, torby i walizki

Szczególnie sprytne i prawie konieczne jest używanie do pakowania toreb, walizek i innych pojemników. Zabijasz więc dwie pieczenie na jednym ogniu: Oszczędzasz pieniądze, ponieważ musisz kupić mniej pudełek i wykorzystujesz już posiadaną przestrzeń magazynową. Spróbuj ułożyć lub upchnąć tyle rzeczy, ile możesz. Oczywiście tylko w taki sposób, aby żadne przedmioty nie uległy uszkodzeniu.

Minusem jest to, że może tworzyć bałagan. Prawdopodobnie będziesz musiał spakować rzeczy z różnych pokoi. Dlatego konieczne jest stworzenie szczegółowej listy – najlepiej dobrze utrzymanego arkusza kalkulacyjnego Excel – tak, abyś mógł prowadzić skrupulatny zapis.

Wskazówka: Duże walizki na kółkach i torby podróżne na kółkach świetnie nadają się do pakowania ciężkich książek. Nie musisz tyle nosić, a bibliotekę możesz po prostu ciągnąć w domu na płaskich odcinkach.

Pudełka na banany

Pudełka bananowe nie są bezdyskusyjną alternatywą dla tradycyjnych pudełek przeprowadzkowych. Darmowe pudełka kartonowe z supermarketu oferują dużą pojemność, ale poza tym mają pewne wady.

Wady pudełek po bananach

 • Proste tekturowe ścianki i cienkie dno
 • Proste uchwyty lub w ogóle ich brak
 • Możliwość ładowania do maksymalnie 10 kilogramów
 • Trudne do układania lub wcale

Pudełka bananowe są zazwyczaj dostępne bezpłatnie w supermarketach, jednak ich funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia podczas przeprowadzki. Mogą wystarczyć na lekkie przedmioty, takie jak zasłony, poduszki czy ręczniki.

Używanie pudełek po bananach podczas przeprowadzki: o czym należy pamiętać

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny firm przeprowadzkowych i zaoszczędź do 30 procent

Kupowanie pudełek do przeprowadzki: ile kosztują?

Koszty i ceny przeprowadzek © foto-tech, stock.cegła suszona na słońcu.com

Pudełka kartonowe ze sklepów z narzędziami, sklepów z artykułami gospodarstwa domowego lub rynków internetowych kosztują od jednego do czterech euro za sztukę - w zależności od rozmiaru i modelu. Większe pudełka wysyłkowe lub pudełka na ubrania z drążkami na ubrania są nieco droższe i kosztują średnio od pięciu do dziesięciu euro. Pudełka są zwykle tańsze, jeśli kupisz większą liczbę.

Kup lub wypożycz kartony od firmy przeprowadzkowej

Jeśli wynajmiesz firmę zajmującą się przeprowadzkami lub spedycją do przeprowadzki, zazwyczaj oferują one kupno lub wynajem skrzynek do przeprowadzek bezpośrednio od nich. Ceny zakupu są zwykle znacznie niższe niż ceny wynajmu. Niektóre firmy sprzedają również przeprowadzki i odbierają używane za opłatą, jeśli nadal są nienaruszone.

Ile pudełek potrzebujesz do przeprowadzki??

Ile pudełek do przeprowadzki naprawdę potrzebujesz do przeprowadzki, zależy przede wszystkim od ilości twoich rzeczy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio wcześnie uzyskać przegląd wszystkich rzeczy w gospodarstwie domowym. Jeśli jednak zatrudnisz firmę przeprowadzkową, firma obliczy liczbę. Jest to określone w kosztorysie. Ponieważ rozliczenie jest zwykle na metr sześcienny, firma i tak musi przeprowadzić inwentaryzację Twoich mebli i rzeczy.

Po prostu sam oblicz liczbę ruchomych pudeł

Jeśli przeprowadzasz się bez firmy przeprowadzkowej, musisz oszacować - lub obliczyć - ile pudełek będziesz potrzebować. Istnieje kilka podejść do tego problemu, z których dwa chcielibyśmy Państwu przedstawić:

Ogólna zasada jest taka, że ​​na metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej wymagane jest jedno ruchome pudełko. Więc jeśli mieszkasz na 60 metrach kwadratowych, potrzebujesz ok. 60 ruchomych pudeł.

Inne podejście obliczeniowe obejmuje osoby mieszkające w gospodarstwie domowym oraz pokoje i lata zamieszkania. Dla pierwszej osoby oblicz 20 ruchomych pudełek, każda dodatkowa osoba oznacza 4 dodatkowe pudła. Każdy pokój jest obciążony 15 boksami. Za każdy rok, w którym mieszkałeś w mieszkaniu, dodaj kolejne 1 pudełko.

przykład: Czteroosobowe gospodarstwo domowe, które mieszkało w 4-pokojowym mieszkaniu przez 10 lat, potrzebuje 102 boksów przeprowadzkowych, aby przenieść się do nowego domu.

Jak spakować ruchome pudełko

Jak już opisano w poprzednich sekcjach, należy przestrzegać maksymalnej wagi podanej na pudełku. Tylko do połowy zapakuj pudełko z ciężkimi przedmiotami. Wypełnianie pudła tylko ciężkimi książkami to tabu. Pozostałą przestrzeń należy wypełnić lekkimi przedmiotami, takimi jak ręczniki, poduszki lub inny miękki materiał.

Wypełnij ciężkie ruchome pudła miękkimi poduszkami, aby zmniejszyć wagę © estradaanton, stock.cegła suszona na słońcu.com

Podobnie jest to ważne prawidłowe rozłożenie ciężaru dbać. Najpierw zapakuj wszystkie ciężkie rzeczy do pudełka. Ma to dwie zalety: Z jednej strony nie miażdżą lekkich i kruchych przedmiotów. Z drugiej strony środek ciężkości pudełka znajduje się w najniższym punkcie, co oznacza, że ​​jest bardziej stabilne i nie może się kołysać.

Wiedz, dokąd zmierza: Oznacz ruchome pudełko

Optymalne przygotowanie do przeprowadzki obejmuje również etykietowanie pudełek do przeprowadzek oraz – dla tych, którzy chcą dokładnie wiedzieć – prowadzenie ewidencji, które przedmioty znajdują się w jakim pudełku.

Zamknij ruchome pudła tak późno, jak to możliwe, aby móc przepakować niektóre rzeczy © VadimGuzhva, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ponumeruj pudełka i Zachowaj spakowaną zawartość w tabeli Excel lub odręcznie napisanej liście. Chociaż jest to czasochłonne, to zaoszczędzasz szukania w nowym mieszkaniu i możesz systematycznie przydzielać wszystko.

Jeśli to możliwe, zapakuj pudełka według pokoju. Przyklej kolorowe markery na pudełku, które oznaczają pokój. Porozmawiaj o tym z poruszającymi się pomocnikami. Następnie przyklej ten sam kolor do drzwi nowego mieszkania. Więc każdy od razu wie, które pudełko należy do którego pokoju.

Ważne: Prawidłowo oznacz ruchome pudełka

9 sprytnych sztuczek życiowych, aby sprawnie i bezpiecznie pakować ruchome pudła

 1. Pakuj się Książki z powrotem do tyłu, aby nie wślizgiwały się na siebie i nie ulegały uszkodzeniu. Używaj specjalnie wzmocnionych pudełek na książki.
 2. Przewieź cię wrażliwa odzież jak sukienki, garnitury i koszule w pudełkach na ubrania, żeby się nie marszczyły.
 3. Aby zaoszczędzić miejsce: Ubrania w rolkach jak koszulka czy sweter. posługiwać się Worki próżniowe, do przewozu szczególnie obszernych kurtek i płaszczy zimowych.
 4. posługiwać się Ręczniki, ściereczki kuchenne lub skarpetki jako "materiał wypełniający" do pudełek z kruchymi rzeczami.
 5. Najlepiej spożyć wszystkie zakupy w dniu przeprowadzki. Zamknąć rozdarte opakowanie taśmą samoprzylepną. Rozdawaj mrożonki znajomym i rodzinie.
 6. Płyty transportowe pionowo jak płyty. Nie układaj w stos, aby uniknąć złamania!
 7. Owiń całość Pudełko na sztućce w folii. Lub: użyj gumki do związania sztućców w praktyczne pęczki. Zaostrzone noże można zabezpieczyć kawałkiem korka.
 8. Zawiń szklanki i delikatne naczynia pojedynczo w papier do pakowania lub makulaturę (Uwaga: może się zetrzeć!). Wypełnij puste przestrzenie skarpetami i ręcznikami. Oszczędzasz miejsce i pieniądze, ponieważ dodatkowy materiał wypełniający, taki jak folia bąbelkowa, jest zbędny.
 9. Okulary transportowe: Użyj specjalnych szklanych tac lub pudełek z indywidualnymi przegródkami. Ustaw okulary - zwłaszcza kieliszki na nóżkach - na krawędzi szyby. Dzięki większej powierzchni styku nacisk rozkłada się bardziej równomiernie i nie pękają.
Lifehacks z przenoszeniem pudeł: najlepsze wskazówki dotyczące przenoszenia pudeł

Pakowanie zgodnie z harmonogramem: zacznij jak najwcześniej

Data przeprowadzki jest często wcześniejsza niż oczekiwano, więc zaplanuj ją wcześniej © adragan, stock.cegła suszona na słońcu.com
 • 3 miesiące przed przeprowadzką: Nadszedł czas, aby wyrzucić i uporządkować. Pozbądź się rzeczy, których nie potrzebowałeś od wielu miesięcy i których też nie chcesz w swoim przyszłym domu.
 • 1 miesiąc przed przeprowadzką: Zrób przegląd rzeczy, które naprawdę przychodzą z Tobą w nowym mieszkaniu. Zrób listy i zaplanuj przeprowadzki, których będziesz potrzebować.
 • 2 tygodnie przed przeprowadzką: Najpierw spakuj rzeczy, których rzadko używasz i których na pewno nie dotkniesz przez najbliższe dwa tygodnie. Wskazówka: Zrób zdjęcia szafek i półek, które chcesz umieścić w nowym domu dokładnie tak, jak są.
 • 1 tydzień przed przeprowadzką: Teraz kolej na resztę. Idź naprzód, jeden pokój na raz.
 • 1 dzień przed przeprowadzką: Zapakuj "torbę do przeprowadzki". Obejmuje to wszystko, czego potrzebujesz na dzień przeprowadzki i pierwszą noc w nowym mieszkaniu: artykuły higieniczne, pościel, odzież, leki, środki czystości, narzędzia, worki na śmieci i papier toaletowy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here