Podkłady pod tapety

Tkaniny podkładowe do tapet: Łatwiejsze tapetowanie na idealnej powierzchni

Podkład pod tapetę może wykonywać różne zadania:

 • Tworzą jednolite, gładkie i idealnie chłonne podłoże pod tapety.
 • Tło staje się równomiernie jasne, aby nic niepokojącego nie prześwitowało.
 • Podkład poprawia izolację akustyczną i termiczną tapety.
 • Tapetę można później (łatwiej) odkleić ponownie.
 • Odpowiednie materiały podkładowe mogą zapobiegać przenikaniu soli lub zasad do wilgotnych pomieszczeń.
 • Małe nieprawidłowości (np. B. Mostkowanie i ukrywanie pęknięć, które już nie działają).
Tkaniny podkładowe można stosować na trudnych podłożach, dzięki czemu tapeta wygląda gładko i dobrze © A. Schebaum, fotolia.com

Oprócz swoich praktycznych funkcji podkład może również poprawić wrażenie cienkich tapet. Tapeta jest wtedy bardziej miękka lub twardsza, grubsza lub bardziej elegancka?. Miłośnicy tapet mogą szczególnie cieszyć się tym ekskluzywnym uczuciem, jeśli podkład jest samoprzylepny. Jeśli lubisz piękne tapety, ale nie masz ochoty na tapetowanie, możesz wynająć malarza lub tapicera, który również wykona wymarzoną tapetę na ścianie i suficie w kilku warstwach.

Podkład pod tapetę maskuje pęknięcia i zapobiega prześwitywaniu do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Podkład pod tapetę - przegląd

 1. Odpady z rolki
 2. ten klasyczny odpad z rolki składa się z niezadrukowanego papieru do tapet i zapewnia wszędzie równomiernie chłonną i równie jasną powierzchnię. W przypadku tapet ciężkich odpad zapobiega również pękaniu fug. Do cienkiego papieru można użyć tej samej pasty lub kleju, co do górnej tapety.

  Klasyczne odpady z rolki są przyklejane jak zwykła tapeta, a następnie przyklejane do ściany jako podłoże © ebednarek, fotolia.com
 3. Zmiana tła tapety wykonanego z papieru
 4. Papier-Wechselgrund składa się albo z dwuwarstwowego, czyli nieco grubszego papieru odpadowego, albo z papieru tapetowego pokrytego jednostronnie tworzywem sztucznym. Powłoka z tworzywa sztucznego umożliwia późniejsze odklejenie górnej tapety do wyschnięcia (efekt paskowy).

  Podkład do zmiany tapety jest zwykle pokryty plastikiem z przodu
 5. Płynny podkład do zmiany tapety (odpady płynne)
 6. Odpady płynne składają się z kleju do tapet i wypełniaczy. Daje to taki sam efekt prążkowania (zdzieralność na sucho tapety) jak w przypadku alternatywnego podkładu z papieru, z tą różnicą, że ten materiał nie jest naklejany, a malowany na ścianie pędzlem lub pędzlem.

 7. Deska z filcu wełnianego
 8. Podkład pod tapetę posiada od spodu wypustki, które służą jako przekładka do ściany i tym samym poprawiają izolację akustyczną i termiczną. Pozwalają również na dobrą cyrkulację powietrza między ścianą a tapetą. Klapka z filcu wełnianego jest mocowana punkt po punkcie i może być również używana do niwelowania pęknięć i innych defektów powierzchni.

  Właściwości płyty z filcu wełnianego
 9. Polar i tkanina
 10. Polar i tkanina (m.in. B. Molton, pokrzywa, tkanina z tworzywa sztucznego) są stosowane w paskach do wypełniania pęknięć lub jako podkład tapety na tynku lub drewnie. Do klejenia zwykle używa się specjalnego kleju, czasem mieszanki kleju do tapet i kleju dyspersyjnego.

 11. Folia metalowa
 12. Folie metalowe służą jako bariera paroszczelna o dużej powierzchni lub mają na celu zapobieganie przenikaniu wilgoci lub soli do muru. Forma wykwitów. Pełnią rolę odbłyśników ciepła za kaloryferami. Mocowane są za pomocą kleju dyspersyjnego.

 13. Wielowarstwowe paroizolacje
 14. Dokumenty te składają się z kilku warstw, na przykład z folii aluminiowej, folii plastikowej i specjalnego papieru. Będziesz m.in. B. Stosowany w wilgotnych pomieszczeniach, aby wilgoć z pomieszczenia nie mogła przenikać do muru. Do mocowania używane są specjalne kleje, takie jak kleje dyspersyjne.

 15. Sztywna pianka polistyrenowa
 16. Może służyć jako podkładka izolująca przed kondensacją i wilgocią, ciepłem i zimnem. Sztywna pianka powinna kryć mostki termiczne i zapobiegać tworzeniu się pleśni. Niekiedy służy również do przeprowadzania skomplikowanych przygotowań podziemnych (m.in. B. Aby zaoszczędzić pracę wypełniania).

Istnieją trzy rodzaje sztywnej pianki polistyrenowej:

 • Odkryte paski: Są dokładne wymiarowo i dostępne w grubościach do 5 mm. Ze względu na wrażliwość na nacisk mogą przyklejać się tylko do ścian, które nie są narażone na duże naprężenia.
 • Arkusze laminowane tekturą filcową: Są niewrażliwe na nacisk i nadają się również do mocno eksploatowanych powierzchni.
 • Panele ze sztywnej pianki: Wykonane są z ekstrudowanej sztywnej pianki, która również wytrzymuje duże naciski i zazwyczaj są wyposażone w dodatkowy mostek adhezyjny.
Notatka: Stosowanie do izolacji nieprzepuszczalnych materiałów podkładowych, takich jak styropian czy folia metalowa, jest problematyczne, ponieważ wszelkie wady leżące u podstaw – m.in. B. wilgotna lub zagrzybiona ściana - żeby można ją było tylko zakryć. Może to znacznie pogorszyć rzeczywisty problem, na przykład poprzez przesunięcie punktu rosy głębiej w ścianę, a następnie stopniowe, a następnie całkowite zawilgocenie muru.

Potrzebujesz porady specjalisty lub chcesz wiedzieć, jacy rzemieślnicy w Twojej okolicy proszą o tapetowanie lub profesjonalne przygotowanie podłoża? Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny, aby znaleźć odpowiednie firmy specjalistyczne w Twojej okolicy. W ciągu kilku dni możesz otrzymać kilka ofert jednocześnie oraz przeglądać i porównywać je bez zobowiązań.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here