Urban Jungle: Życie w tropikalnym stylu”,

Miejska dżungla: trend na życie i styl życia

Miejska dżungla zawdzięcza swój sukces dobroczynnemu wpływowi na ciało i duszę. Liczne rośliny w naturalny sposób poprawiają klimat w pomieszczeniu i poprawiają jakość powietrza. Na przykład paprocie filtrują wiele substancji drażniących, a także toksyn z pomieszczeń. Palma Kentia, konopie siewne i pojedynczy liść to również wypróbowane i przetestowane rośliny oczyszczające powietrze - i są prawdziwymi zielonymi akcentami w doniczce. W porównaniu z innymi roślinami produkują ponadprzeciętną ilość tlenu.
Ale nowoczesne obrazy roślinne i przedmioty dekoracyjne zapożyczone z natury również poprawiają samopoczucie. Styl dżungli zamienia mieszkanie w pokój relaksu, dzięki czemu własny dom nagle staje się oazą spokoju, w której można uciec od zgiełku miasta. Badania od dawna pokazują, że zielony ma pozytywny wpływ na nasz umysł. Oznacza to, że relaksujemy się łatwiej i głębiej. Stresujący dzień można zapomnieć o wiele szybciej.

Żywe trendy Style umeblowania: który z nich Ci odpowiada? - Przystąpić do egzaminu! Boho, Styl industrialny, Scandi, Vintage, Styl wiejski, Miejska dżungla, Minimalizm? Zrób test, aby przekonać się, który nowoczesny styl umeblowania jest dla Ciebie idealny!

Jak realizujesz żyjący trend??

Przy urządzaniu w stylu miejskiej dżungli stosuje się zarówno prawdziwe rośliny, jak i roślinne nadruki lub produkty takie jak tekstylia, tapety lub elementy dekoracyjne z zielonymi wzorami. Aby to zrealizować, potrzebujesz przede wszystkim jednej rzeczy: kreatywności. Bo przestrzeń życiowa w mieście jest zwykle ograniczona. Jeśli nadal chcesz umieścić wiele roślin na najmniejszej przestrzeni, możesz skorzystać z roślin, które można umieścić w doniczkach, w wiszących naczyniach lub w pionowych systemach sadzenia. Te ostatnie są teraz dostępne na balkon i taras oraz do wnętrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w kuchni mieć własny ogródek ziołowy.

Wskazówka dotycząca wyboru roślin: W zależności od rośliny, Urban Jungle to czasem więcej, a czasem mniej pracy. Dla osób, które dużo podróżują i mają mało czasu na pielęgnację roślin, rośliny doniczkowe, które są łatwe w pielęgnacji, mają sens. Oczywiście te również chcą być obserwowane i opiekowane, ale radzą sobie z drobnymi zaniedbaniami i nieobecnościami.
We wnętrzu możesz polegać na całościowej koncepcji lub zaimplementować miejską dżunglę za pomocą mniejszych lub większych akcesoriów. Możesz ustawić piękne akcenty za pomocą poduszek na kanapę, tapet lub obrusów z szeroką gamą wzorów liści i kwiatów. Meble, obrazy czy przedmioty dekoracyjne to również popularne detale, które umiejętnie oddają styl dżungli.

Samowystarczalność à la Urban Jungle

Dla wielu miejska dżungla to nie tylko trend mieszkaniowy, ale także styl życia, który obejmuje samowystarczalność. Przynajmniej jeśli twórcy "Growroom" postawią na swoim. Pracowali nad innowacyjnym pomysłem na wertykalny ogród do samodzielnego zbudowania i uprawy. Koncepcja: pawilon spacerowy można dowolnie obsadzić warzywami i ziołami. W ten sposób ogródek kuchenny staje się również zielonym, oddychającym schronieniem w szybkim, codziennym życiu miasta. Projekt powstał w Space10, zewnętrznym laboratorium projektowym Ikei. Więcej informacji i instrukcje montażu można znaleźć na stronie głównej Space10.

Pawilon do sadzenia „Growroom” to miejsce odosobnienia i ogródek kuchenny w jednym.

Zdjęcie: Ikea / Space10 Alona Vibe

Wskazówka dla podróżujących: paryscy pionierzy roślin

Jeśli nadal szukasz inspiracji do swojej osobistej miejskiej dżungli, warto rozważyć wyjazd do Francji. Francuski start-up Sous Les Fraises („pod truskawkami”) podbija dachy paryskiej metropolii miejskimi ogrodami. Ich zielone oazy są czymś więcej niż tylko pięknym widokiem: owoce i warzywa są uprawiane w samowystarczalnych ekosystemach, a następnie sprzedawane lokalnym restauracjom. Specjalna wskazówka dla wszystkich spoza Paryża: od maja do października odbywają się tutaj kursy gotowania i koktajli oraz warsztaty jogi. Bilety są dostępne na stronie internetowej Sous Les Fraises.

Francuski start-up Sous Les Fraises podbija dachy paryskiej metropolii miejskimi ogrodami.

Zdjęcie: Sous les fraises

Unikalne przedmioty w miejskiej dżungli


Ekskluzywny tropikalny styl na ścianie

Z fototapetą wykonaną z prawdziwych roślin możesz wyczarować miejską dżunglę w swoim salonie. Na przykład Stylegreen oferuje modele wykonane z mchu i paproci. Jak to działa? Aby móc cieszyć się żywą fototapetą przez lata, trawy, paprocie i co. można zachować. Dzieje się to naturalnie w naturalnym procesie, dzięki czemu rośliny nie wymagają żadnej konserwacji, a jedynie co jakiś czas trzeba je odkurzać. Praktyczne, nowoczesne, a przede wszystkim cudownie nieszablonowe. Fototapety Urban Jungle są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i formatów. Najmniejsze zdjęcie ma wymiary 22 cm x 22 cm i można je kupić w Internecie za jedyne 69 euro.

Zamów żywą fototapetę od Stylegreen przez Amazon już teraz.

Niech to będzie coś innego?

Makaron czy sałatka: Lubimy brać drugą porcję tą chochlą. „Łyżka do dżungli”, około 18 euro. Od Ototo Design.

Kup chochlę w stylu miejskiej dżungli tutaj na Amazon.

Jedz zielone

Dzięki tym talerzom wykonanym z bambusa melaminowego z subtelnym nadrukiem liści wprowadzasz na stół miejską dżunglę. Talerze mają średnicę 25,5 centymetra.

Zamów teraz bambusowe talerze w stylu miejskiej dżungli od Amazon.

Zielone sny

Nadaj swojej sypialni zielony wygląd dzięki pościeli Jungle o wymiarach 200 cm x 200 cm.

Tutaj możesz kupić pościel w stylu Urban Jungle na Amazon.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here