Czas wakacji: 10 wskazówek, jak chronić się przed włamaniem”,

1. Czy rolety są cały czas opuszczone??

Najłatwiejszy sposób podnoszenia i opuszczania rolet można ustawić za pomocą automatycznego timera. W przeciwnym razie zapytaj zaufanego sąsiada. Jeśli okiennice nie są na stałe opuszczone, sprawia to wrażenie, że mieszkańcy są w domu

2. Czy poinformowałeś sąsiada??

Czujne oko sąsiada może być złotem, gdy jedziesz na wakacje. Dlatego zdecydowanie zalecamy poinformowanie zaufanych sąsiadów o planach wakacyjnych i poproszenie ich o pilnowanie domu lub mieszkania.


3. Wszystkie okna i drzwi są zamknięte?

Wszystkie okna i drzwi powinny być zamknięte przed wyjazdem na wakacje. To oczywiste, ale jeśli się spieszysz, możesz o tym zapomnieć. Należy jednak poświęcić na to wystarczająco dużo czasu i sprawdzić wszystkie wejścia do domu, także te w piwnicy lub garażu.

Przed każdym wyjazdem nie spiesz się i sprawdź wszystkie wejścia do domu!

Zdjęcie: Fotolia / Gina Sanders

4. Światła są włączane i wyłączane losowo?

Możesz temu zaradzić za pomocą timera lub czujników reagujących na natężenie światła! Takie urządzenia można kupić w sklepie z narzędziami za niewielkie pieniądze, a do tego są łatwe w obsłudze. Ponieważ włamywacze często unikają niczego poza światłem! Należy jednak poinformować zaufanego sąsiada, aby nie wywołał fałszywego alarmu.

5. Czy schowałeś wycieraczkę??

Ta wskazówka dotyczy szczególnie mieszkań w większych budynkach mieszkalnych. Wycieraczkę należy schować w mieszkaniu przed wyjazdem na wakacje, ponieważ sprzątaczka mogłaby oprzeć wycieraczkę o drzwi podczas sprzątania przedpokoju. Jeśli wycieraczka przez cały okres wakacji opiera się o Twoje drzwi, jest to wyraźna oznaka Twojej nieobecności.

Więcej na temat ochrony antywłamaniowej Zęby złodziejaszków Leben: Jak rozpoznać oznaki włamywacza i postępować właściwie Dom i technologia Kamery monitorujące testowane w 2021 r.: Przegląd kamer WLAN Bezpieczeństwo Kontrola bezpieczeństwa w domu: Najlepsze wskazówki przeciwko włamywaczom

6. Czy wyłączyłeś automatyczną sekretarkę??

Najlepiej wyłączyć automatyczną sekretarkę, bo włamywacze lubią wykonywać połączenia kontrolne, aby sprawdzić, czy jesteś w domu, czy nie. Jeśli jednak nie możesz obejść się bez automatycznej sekretarki, wybierz neutralne teksty. W przeciwnym razie zadzwoń do nas, a włamywacze się dowiedzą.

7th. Skrzynka pocztowa jest regularnie opróżniana?

Twoja skrzynka pocztowa nie powinna się przepełniać, bo nic nie wskazuje na dłuższą nieobecność! Porozmawiaj z sąsiadami i zapytaj ich, czy mogą regularnie opróżniać twoją skrzynkę pocztową. Prenumeratę gazet można zazwyczaj anulować na okres świąteczny. Deutsche Post oferuje również usługę przechowywania, o którą trzeba się ubiegać z krótkim czasem realizacji. Jest to płatne, ale bardzo praktyczne.

Nie pozwól, aby Twoja skrzynka pocztowa się przepełniła. Nic nie wskazuje na dłuższą nieobecność.

Zdjęcie: Fotolia / spuno

ósmy. Wszystkie odniesienia do skrzynki pocztowej zostały usunięte?

Należy unikać porad listonosza proszącego o przekazanie paczek sąsiadom. To bezpośrednie zaproszenie dla włamywaczy. Jeśli nikogo nie ma w domu, listonosz z sąsiedztwa zapyta, czy sąsiedzi i tak przyjmą paczkę.

9. Czy dokumenty pojazdu i kluczyki są oddzielne??

Należy jak najbardziej utrudnić włamywaczom. Najlepiej nie trzymać dokumentów i kluczyków w tym samym miejscu. Lepiej trzymać go w szafce.

10. Bezpiecznie zdeponuj swoje najcenniejsze przedmioty i dane?

Używaj szafki lub sejfu na szczególnie cenne przedmioty, takie jak biżuteria. Należy również sfotografować wszystkie ubezpieczone przedmioty i nie przechowywać tych zdjęć i innych dokumentów w mieszkaniu. Służą jako bezpośredni dowód ubezpieczenia. Możesz również zeskanować wszystkie ważne dokumenty i samodzielnie wysłać je e-mailem, dzięki czemu wszystkie rachunki masz zawsze pod ręką.

Jeśli uwzględniłeś nasze wskazówki, możesz zwiększyć braki w zabezpieczeniach, a tym samym uchronić mieszkanie lub dom przed włamywaczami podczas nieobecności i odstraszyć włamywaczy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here