Sprzedaż małych domów pozostaje wolna od podatku ”,

Sprawa, która trafiła do sądu, dotyczyła drewnianego domu o powierzchni 60 metrów kwadratowych. Powód nabył go i wynajął w 2011 r. Mobilny dom stał na działce kempingu, którą mężczyzna wydzierżawił. Cztery lata po zakupie powód sprzedał domek mobilny i osiągnął zysk.

Ponieważ dziesięcioletni okres posiadania nie został jeszcze spełniony, organy podatkowe uznały sprzedaż za transakcję spekulacyjną podlegającą opodatkowaniu. Sprzedawca sprzeciwił się temu: mały domek nie jest mocno przymocowany do gruntu, a prywatna sprzedaż ocieplonego budynku nie podlega opodatkowaniu.

Możesz być także zainteresowany tymi artykułami Przestudiuj Tiny Office: Jak wykorzystać Tiny House jako budynek biurowy Wiedza Tiny House: Wskazówki dotyczące pozwoleń na budowę Planowanie budynku Przerobiona przyczepa budowlana jako mały dom

Jego argument spotkał się z aprobatą przed sądem podatkowym. Tylko sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu w okresie dziesięciu lat, zgodnie z wyrokiem. Sprzedaż samodzielnego domu mobilnego bez ziemi to nie taki biznes. Fakt, że był to budynek, za który w momencie zakupu był należny podatek od przeniesienia własności nieruchomości, niczego nie zmienia.

Sprawa małego domu przechodzi do następnej instancji

Od czasu rewizji urzędu skarbowego w Federalnym Sądzie Skarbowym (Az.: IX R 22/21), wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Pozostaje więc ekscytujące dla sprzedawców malutkiego domu, ponieważ mogą liczyć na trwającą procedurę, jeśli urząd skarbowy zażąda podatku od sprzedaży. „W tym celu należy podać numer pliku ”, radzi Jirmann. Twoja własna sprawa podatkowa jest wtedy rozpatrywana do czasu orzeczenia Federalnego Sądu Skarbowego.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here