Wycena wartości rynkowej”,

Dlaczego potrzebuję wyceny według wartości rynkowej??

Wycena rynkowa określa cenę rynkową domów lub mieszkań

Jeśli chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość, często pracujesz z wycenami wartości rynkowej, które określają wartość nieruchomości. Tutaj dowiesz się, czy wycena wartości rynkowej jest zawsze przydatna, czy absolutnie konieczna i czego do tego potrzebujesz.

Raport wartości rynkowej © MQ-illustration, stock.cegła suszona na słońcu.com

Nikt nie lubi kupować kota w worku. W szczególności sprzedaż i zakup nieruchomości jest zwykle naładowana emocjonalnie i niezwykle subiektywna w jej ocenie. Wartość, na jaką szacowane są wtedy domy lub mieszkania, często znacznie odbiega od ceny rzeczywistej. Aby ustalić cenę, która rzeczywiście odpowiada aktualnej wartości, musisz zatrudnić rzeczoznawcę budowlanego. Tworzy to tzw Wycena wartości rynkowej. Aktualna "wartość rynkowa" nieruchomości nazywana jest wartością rynkową. Zgodnie z § 194 kodeksu budowlanego (BauGB) wartość rynkowa to wartość, którą można osiągnąć przy sprzedaży nieruchomości na wolnym rynku w normalnych warunkach handlowych. Ta wartość jest mierzona w sposób przejrzysty i obiektywny według określonych kryteriów. Jednak jedno musi być jasne nawet w obecnej trudnej sytuacji rynkowej: wartość może być jedynie wskazówką i często odbiega od osiągniętej ceny zakupu.

Ustalenie wartości nieruchomości: te czynniki są istotne

Kiedy potrzebuję wyceny według wartości rynkowej??

Nikt nie kupiłby paczki mleka za 5 euro w supermarkecie. Projekt przedziału cenowego jest inny dla domów - tutaj podaż i popyt określają wartość. Wycena wartości rynkowej może uchronić sprzedających i kupujących przed nierealistycznymi cenami wywoławczymi. Raport wartości rynkowej podsumowuje wszystkie niezbędne informacje na temat aktualnego stanu strukturalnego nieruchomości. Ale kiedy potrzebuję wyceny wartości rynkowej?? Zwykle jeśli chodzi o wyjaśnienie stosunków prawnych właścicieli lub innych upoważnionych osób. Ponieważ opinia biegłego ma znaczenie proceduralne w postępowaniu sądowym, jeśli został stworzony przez certyfikowanego eksperta. To ważny fundament:

 • przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości
 • w sporach prawnych.
 • w sprawach podatkowych i majątkowych, takich jak spadki czy rozwody
 • Wycena do celów księgowych
 • przy przenoszeniu majątku firmy do majątku prywatnego
 • Sprawy sądu spadkowego lub sądu nadzorczego
 • Wykluczenia
 • przy pożyczaniu nieruchomości

Jakich informacji i dokumentów potrzebujesz do raportu??

Aby określić dokładną wartość za pomocą wyceny rynkowej nieruchomości, wymagane są różne dokumenty. Jeśli brakuje niektórych dokumentów, możesz skontaktować się z inspekcją budowlaną. Wymagane dokumenty zazwyczaj obejmują:

 • aktualny wypis z księgi wieczystej
 • Plan sytuacyjny i plany pięter
 • kino
 • Obliczenia powierzchni i opis budynku
 • Umowy najmu i oświadczenie o podziale
 • Kwota rezerwy alimentacyjnej
Proces ustalania wartości rynkowej

Jakich kosztów muszę się spodziewać po wycenie wartości rynkowej?

Tutaj również – podobnie jak w przypadku inżynierów budownictwa – kosztów nie da się dokładnie obliczyć. Ale są wytyczne. Uzasadniona wycena wartości rynkowej jest sporządzana przez wykwalifikowanego rzeczoznawcę budowlanego. Eksperci mogą swobodnie negocjować swoje opłaty, ale Federalne Stowarzyszenie Ekspertów (BVS) wydaje zalecenia na podstawie wytycznych dotyczących opłat, ale nie są one wiążące. W przypadku rzeczoznawców certyfikowanych zgodnie z normą DIN 17024 oraz rzeczoznawców powołanych publicznie i zaprzysiężonych w zakresie wyceny nieruchomości, należy liczyć się z około 130 euro stawką godzinową. Byłoby to ekstrapolowane dla prostych nieruchomości mieszkalnych między 1.400 i 2.500 euro za pełną wycenę wartości rynkowej.

Jak naliczane są koszty raportu o ruchu drogowym?? aż do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Oszczędzaj pieniądze dzięki krótkim raportom

Chcesz tylko wiedzieć z zainteresowania, ile warta jest Twoja własna nieruchomość? Potem jest krótki lub częściowy raport tańsza alternatywa dla wyceny wartości rynkowej. Jest krótszy niż wycena rynkowa, a stare i budowlane obciążenia nie są sprawdzane przez gminę. Pod względem wartości rynkowej oba raporty nie różnią się od siebie. Alternatywnie, oba bezpłatne czeki przez brokerów lub banki a także recenzje online, które jednak najmniej potrafią dokładnie obliczyć cenę. Portale internetowe wykorzystują oprogramowanie do wyceny nieruchomości porównujące aktualne wartości rynkowe. Daje to przynajmniej pierwszą wskazówkę, ile dana nieruchomość jest warta. Programy, które zawierają jak najwięcej szczegółów w ocenie, są lepsze. Tylko rozmiar, rok budowy i kod pocztowy nie mogą być użyte do określenia prawidłowych wartości rynkowych.

Uważaj na finansowanie

Ciągle zdarza się, że banki mają specjalne wymagania dotyczące wyceny wartości rynkowej. W zasadzie każdy uznany ekspert może sporządzić wycenę wartości rynkowej sprzedaży nieruchomości. Jednak w związku z finansowaniem i kredytowaniem banki chciałyby, aby wyceny wartości rynkowej były oparte na specjalnych kryteriach i z kolei wyznaczały rzeczoznawców. Zaleca się jednak, aby wnioskodawca zlecił to biegłemu publicznie powołanemu i zaprzysiężonemu. Przy okazji: Jeżeli bank zatrudni rzeczoznawcę do ustalenia bankowo-hipotecznej wartości, nie wolno przerzucać kosztów na kredytobiorcę. Ustalenie bankowo-hipotecznej wartości leży wyłącznie w interesie banku, tak więc ostatecznie to on musi ponieść koszty.

Czasami przy sprzedaży trudno wymyślić wspólny mianownik. Wycena wartości rynkowej może pomóc © Alexander Raths, stock.cegła suszona na słońcu.com

Bank może wysłać własnego rzeczoznawcę?

Co do zasady bank może wysłać własnego rzeczoznawcę. Z początkowym finansowaniem jednak inspekcja zwykle odbywa się tylko z zewnątrz. W przeciwieństwie do nowego budynku - po zakończeniu budowy rzeczoznawca przeprowadza oględziny, aby upewnić się, że uzgodnione środki zostały spełnione. To samo dotyczy finansowania uzupełniającego. A potem, gdy wnioskodawca zmienił bank poprzez zmianę harmonogramu.

Po tym można rozpoznać poważnego recenzenta

Kto? uznany rzeczoznawca państwowy zlecone, zwykle robi wszystko dobrze. Jego raporty są uznawane przez władze i sądy. Przy wyborze kluczowe znaczenie ma jakość i szkolenie. Podobnie należy również zwrócić uwagę na to, czy rzeczoznawca jest Oferta ze stałą ceną złożony. Ponieważ w przypadku typowego domu jednorodzinnego rzeczoznawca powinien być w stanie z góry oszacować nakład pracy. W indywidualnych przypadkach odpowiednie jest również rozliczenie na podstawie wymaganego czasu.

Własny raport należy złożyć w urzędzie skarbowym?

Urząd skarbowy często szacuje wartość kondominium tylko na podstawie jego lokalizacji i wielkości. Nic więc dziwnego, że czasami też znaczne błędna wycena moze przyjsc. Zignorowano fakt, że w jednym mieszkaniu nie było łazienki, a na klatce schodowej była tylko jedna wspólna toaleta. Błędy te występują w uproszczonej standardowej procedurze organów podatkowych. Ale nie musisz tego akceptować, jeśli mieszkanie jest oceniane zbyt wysoko. Jeśli chcesz się przed tym obronić, potrzebujesz wyceny wartości rynkowej.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here