Napraw wypaczone drzwi

Problemy z drzwiami - wypaczone nie są wypaczone tak samo

Drzwi są wypaczone - to powiedzenie pojawia się szybko, gdy skrzydło drzwi nie pasuje już do ościeżnicy. Niekoniecznie musiało to zmienić coś na samym skrzydle drzwiowym. Istnieje wiele różnych przyczyn takich problemów - a zatem także różne rozwiązania. Oto przegląd.

Drzwi muszą się dobrze zamykać. W przeciwnym razie nie spełni swojego celu © Matthias Bühner, stock.cegła suszona na słońcu.com

Może się zdarzyć, że drzwi nagle się otworzą ciągnięcie po ziemi. Tutaj trzeba działać szybko, bo drzwi mogą spowodować uszkodzenia, w zależności od podłogi, których nie można się pozbyć. Przyczyny mogą być różne – np. drzwi przez długi czas nie znajdowały się w zawiasie i dopiero z upływem miesięcy opuszczały się. Lub wykładzina podłogowa, na przykład wykonana z drewna, uniosła się lub rozszerzyła z powodu wilgoci.

Sztuczka z podkładkami

Najprostszą opcją jest umieszczenie podkładek w zawiasach, aby drzwi wisiały nieco wyżej. Musisz upewnić się, że masz odpowiednie podkładki - muszą być na tyle duże, aby pasowały do ​​haka; zewnętrzna średnica talerzy musi być tak mała, aby nie ocierała się o ramę. Ale tę płytę można kupić w dobrze zaopatrzonym sklepie z narzędziami.

Dostosuj drzwi do pokoju: wyrównaj krzywe drzwi Regulacja drzwi do pokoju: napraw przeciąganie drzwi Podnieś drzwi pokoju Regulacja drzwi pokojowych: Wyłączyć zaciski w drzwiach

Oczywiście działa to tylko wtedy, gdy skrzydło drzwi mieści się również w ościeżnicy po lekkim podniesieniu. Jeśli nie ma na to miejsca, to nie da się go obejść, przy drzwiach poniżej odpiłował kilka milimetrów. Zdecydowanie powinieneś używać ręcznej piły tarczowej z prowadnicą, w przeciwnym razie cięcie nie będzie proste. I to jest zauważalne.

Skrócenie drzwi: tak to działa 30% zapisać

Drzwi wejściowe i drzwi wewnętrzne

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w drzwiach, porównaj oferty i zaoszczędź.

To wszystko jest kwestią nastawienia (ów)

Kolejnym problemem jest to, że drzwi pozostawiają szczeliny w dwóch przeciwległych po przekątnej rogach. Jeśli masz szczęście i drzwi są nowsze, możesz zawiesić skrzydło drzwi na zawiasach za pomocą klucz imbusowy prawidłowy. W większości przypadków bez problemu można dostać się do osłony odpowiednich otworów, a następnie trzeba dokręcać śruby imbusowe, aż drzwi będą pasować. Kierunek i liczbę obrotów można określić metodą prób i błędów.

Jeśli to nie zadziała, będzie trudno. Często problemem jest to, że rama nie jest zamontowana prosto. Można to sprawdzić za pomocą poziomicy. Rama mogła również ulec wypaczeniu w wyniku ruchów w konstrukcji budynku – dzieje się tak np. w budynkach o konstrukcji szachulcowej. Następnie prowadzi po zainstalowaniu nowej ramy - lub ponowna instalacja istniejącego - właściwie nie da się tego obejść. Możesz dowiedzieć się więcej o montażu i demontażu ram w odpowiednim miejscu - nie ma na to miejsca. W każdym razie trzeba bardzo uważać, aby nie uszkodzić ramy.

Ujawnia to poziomica - jeśli ramy nie będą ustawione w pionie, będzie to trudne. © Kadmy, fotolia.com

Wiele starszych ramek nie jest przystosowanych do demontażu i ponownej instalacji. Wtedy trzeba przyzwyczaić się do pomysłu zakupu nowej ościeżnicy, ewentualnie także nowych drzwi. Ponieważ starsze drzwi nie zawsze pasują do nowych ościeżnic. Jeśli szczególnie warto zachować drzwi, stolarz może zamówić dla Ciebie ościeżnicę na wymiar. Ale to jest drogie. Albo zrób to sam, co jest wymagającym zadaniem manualnym.

Może pracować: zegnij drzwi prosto

Jeśli drzwi nie zamykają się już prawidłowo, to również z powodu skrzydła drzwiowego nie prosta powierzchnia jest więcej, ale pochylił się. Widać to po tym, że skrzydło drzwi wystaje z ościeżnicy przynajmniej w jednym miejscu. W takim przypadku możesz spróbować przymocować blachę zaciskami śrubowymi w jak największej liczbie miejsc na naprawdę prostym stole. Najlepiej umieszczać kantówkę między zaciskami śrubowymi a skrzydłem drzwiowym - to rozkłada nacisk bardziej równomiernie i nie uszkadza skrzydła.

Arkusz pozostaje następnie na stole na co najmniej 24 godziny – im dłużej, tym większa szansa na sukces. To, czy rzeczywiście zadziała, zależy od stopnia uszkodzenia i rodzaju drewna. Może mieć sens kilkakrotne powtórzenie całej operacji. Z plastikowymi drzwiami osiągniesz swój cel tylko w wyjątkowych przypadkach, szklanych drzwi oczywiście nie można traktować w ten sposób. Nie przeżyjesz procedury.

Omijać drzwi zewnętrzne

Ręce precz od drzwi zewnętrznych - to sprawa dla specjalisty © W-Production, stock.cegła suszona na słońcu.com

Pamiętaj - mówimy o drzwiach wewnętrznych. Uważaj na drzwi zewnętrzne – należy uważać, aby przeciągi nie dostały się do domu i nie podniosły kosztów ogrzewania. To samo ostrzeżenie należy wydać dla drzwi do mieszkania – dotyczy to również faktu, że ze względów przeciwpożarowych muszą być dymoszczelne. Z czystym sumieniem możesz polecić skontaktowanie się ze specjalistyczną firmą tylko wtedy, gdy masz problemy z drzwiami do mieszkania i domu.

Montaż drzwi wejściowych: Lepiej pozwól profesjonalistom wykonać pracę Wskazówka: Przeczytaj również nasz artykuł 6 porad, dzięki którym możesz samodzielnie dostosować drzwi do pokoju i skrócić drzwi wykonane z drewna lub stali

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here