Układanie winylu na płytkach: 5 najczęstszych błędów”,

Zasadniczo winyl działa dobrze na płytkach. W każdym razie nowa podłoga na starym podłożu jest zawsze tylko drugim najlepszym rozwiązaniem, ponieważ każda warstwa podłoża jest oczywiście zbudowana inaczej i całkowicie w zależności od produktu. Każdy musi to porównać z zaletami i wadami. Zasadniczo jednak można kłaść twarde pokrycia, takie jak parkiet lub laminat, na istniejących płytkach lub układać płytki na płytkach. Możliwy jest również winyl na nośnikach HDF. Nie działa tylko klasyczne klejenie w mokrym łóżku. Potrzebuje chłonnej powierzchni, aby klej dobrze wysychał i stwardniał.
Jeśli masz ogrzewanie podłogowe, nie powinno być zbyt ciepło. Ustawić ogrzewanie podłogowe tak, aby temperatura powierzchni była ograniczona do maksymalnie 28 stopni Celsjusza. Przepuszczalność ciepła przez płytki, w tym warstwę winylową na zatrzask, zwykle nie stanowi problemu w przypadku ogrzewania podłogowego.

Nie masz ochoty usuwać starej podłogi wyłożonej kafelkami? Jeśli chcesz mieć na nim winyl, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Zdjęcie: iStock / MarioGuti

Najczęstsze błędy przy układaniu winylu i jak ich uniknąć

1. Błąd: zignoruj ​​wysokość podłogi winylowej

Niezależnie od tego, czy ułożysz ją pływająco jako winyl na zatrzask, czy przykleisz: ważnym aspektem podłogi jest wysokość konstrukcyjna. Bo jeśli później drzwi się ciągnęły lub w ogóle nie otwierały się, wykładzina podłogowa była po prostu za gruba. Wysokość montażu obejmuje nie tylko podłogę winylową na płytkach, ale także możliwą izolację od dźwięków uderzeniowych. W razie potrzeby ościeżnice lub skrzydła drzwiowe można skrócić we własnym domu, ale nie jest to możliwe w mieszkaniach na wynajem. Można jednak ustawić skrzydła drzwi wyżej za pomocą fitschenringów, które wkłada się w zawias drzwiowy.

2. Błąd: nie mocowanie luźnych płytek pod podłogami winylowymi

Odgłosy stukania z podłogi są denerwujące i nie działają szczególnie dobrze na chwiejnej podłodze. Jeśli nie sprawdzisz podłogi z płytek pod kątem luźnych płytek przed instalacją nowej podłogi winylowej, podłoga winylowa w tych obszarach może później stać się niestabilna lub powodować hałas. Napraw luźne płytki lub wymień je w razie potrzeby lub wypełnij powstałą pustą przestrzeń szpachelką.

3. Błąd: podłoga winylowa jest układana na nierównym podłożu

Nawet jeśli podłogi z płytek są na ogół płaskie, płytki mogą z biegiem lat zwisać lub mogą powstawać inne puste przestrzenie między winylem a płytkami. Może to łatwo spowodować pękanie podłóg winylowych lub tworzenie nieestetycznych połączeń podczas przejeżdżania po nich. Zwłaszcza połączenia zatrzaskowe z winylem zatrzaskowym nad wnęką lub szerokim złączem mają tendencję do pękania podczas wchodzenia. Różnice wysokości do dwóch milimetrów nie stanowią problemu pod winylem zatrzaskowym, większe nierówności należy wypełnić przed ułożeniem. Dotyczy to również bardzo szerokich fug powyżej pięciu milimetrów lub płytek podłogowych o falistej lub łupkowej, tj. celowo nieregularnej, powierzchni.

Możesz być także zainteresowany Renowacja, naprawa lub retusz podłóg winylowych: Najlepsze wskazówki dotyczące wiedzy budowlanej Układanie podłóg winylowych: Najlepsze wskazówki kuchenne Idealna podłoga w kuchni: Odpowiednie są te pokrycia podłogowe

4. Błąd: Podłoga z płytek prześwituje przez podłogę winylową

Szerokie fugi można wcisnąć w podłogę winylową i po pewnym czasie stają się widoczne. Dotyczy to samoprzylepnego winylu lub pełnego winylu. Nośniki winylowe Click lub HDF są bezpieczne, jeśli mają wysokość montażową co najmniej cztery milimetry. Jeśli masz cieńszy materiał lub wysokość konstrukcji wymaga cieńszych wykładzin podłogowych, powinieneś całkowicie wypełnić płytki. Samoprzylepne rodzaje winylu nie nadają się do płytek bez szpatułki, potrzebują gładkiej powierzchni, aby mogły leżeć płasko i przyklejać się na całej powierzchni.

5. Błąd: zignoruj ​​szczeliny dylatacyjne w podłogach winylowych

Szczeliny dylatacyjne kompensują różne zachowania związane z rozszerzaniem i kurczeniem wykładziny podłogowej - i powinny być również stosowane w podłogach z płytek i winylu. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pęknięć lub wybrzuszeń w podłodze. Jeśli zauważysz pęknięcia w płytkach lub fugach, często oznacza to brak lub po prostu przesadzoną płytkę dylatacyjną. Aby zapewnić niezbędną wytrzymałość, wypełnij pęknięcia żywicą.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here