Podłogi winylowe

Winylowe wykładziny podłogowe

Podłogi winylowe są elastycznymi wykładzinami podłogowymi, dzięki czemu dźwiękochłonne, izolujące ciepło i dzięki odpowiedniej obróbce powierzchni są łatwe w utrzymaniu. Dekory oferowane są w pozornie nieskończonej gamie.

Układanie podłogi winylowej © Kenny, fotolia.com

Podłogi winylowe należą do grupy wykładzin PCV. Są to wykładziny z tworzyw sztucznych, które charakteryzują się wielowarstwową strukturą. Podstawą jest zazwyczaj tylna warstwa wykonana z tworzywa sztucznego. Następnie następuje warstwa nośna, na której znajduje się warstwa nadruku w celu stabilizacji. Warstwa druku to rzeczywisty wystrój.

Podłoga winylowa jest antypoślizgowa i odporna

Podłogi winylowe zwykle zawierają plastyfikatory, które nie zawierają ftalanów i dlatego nie stanowią żadnego znanego zagrożenia dla zdrowia. Ponieważ są praktyczne i łatwe w czyszczeniu, nadają się do prawie wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Kolejną kluczową cechą jest ich wszechstronność w projektowaniu.

Notatka: Podłogi winylowej nie należy mylić z linoleum. Obie podłogi można dość łatwo układać bez specjalnych narzędzi i są obecnie często używane jako zamiennik klasycznych podłóg drewnianych lub dywanowych. Jednak linoleum jest bardziej skomplikowane w produkcji niż winyl i składa się wyłącznie z naturalnych materiałów, takich jak naturalna żywica i mączka drzewna. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w podłogach
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Różnorodność wzornicza

Ponieważ podłogi winylowe występują w różnych dekorach, kolorach i wzorach, mogą być ciekawą alternatywą dla parkietu czy laminatu. Ponieważ na przykład winyl może mieć ciepły wygląd drewna (buk, klon, dąb, kasztan, wiśnia itp.).a.) funkcja. Na pierwszy rzut oka podłogi w tym projekcie często nie można odróżnić od prawdziwej drewnianej deski. Dekory z kamienia naturalnego mogą być również realistyczne i wierne naturze. Osiąga się to dzięki specjalnej strukturze powierzchni, która sprawia, że ​​jest antypoślizgowa i antypoślizgowa.

Wykładziny winylowe są dostępne w prawie każdym wyglądzie Wskazówka: Podłogi winylowe są również dostępne w wykonaniu z płytek, które nadają się na przykład do kuchni. Zaletą jest to, że podłogi winylowe są cieplejsze niż prawdziwe płytki. W przeciwieństwie do płytek kamiennych lub ceramicznych, winyl nie pęka ani nie odpryskuje, jeśli coś spadnie na podłogę.

Inne zalety winylu

 • Niezwykle odporny: Podłogi są bardzo wytrzymałe i odporne. W porównaniu do laminatu lub parkietu z prawdziwego drewna, podłoga nie rysuje się tak szybko.
 • Higieniczny i łatwy w pielęgnacji: można je szybko i łatwo wyczyścić. Można je odkurzać i wycierać na sucho i na mokro.
 • Wodoodporne: Ponieważ podłogi winylowe są niewrażliwe na wilgoć, można je bez problemu stosować również w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka.
 • Prawie żadnych odgłosów chodzenia: Podczas chodzenia jest niewielki hałas. Wynika to z charakteru izolacji akustycznej od dźwięków uderzeniowych zakotwiczonej w podłogach wielowarstwowych, co zapobiega uciążliwym hałasom, a także kompensuje nierówności
Spód systemów zatrzaskowych jest często już wyposażony w dobrą izolację akustyczną Wskazówka: Podczas czyszczenia należy unikać szorowania mleka i alkalicznych środków czyszczących, takich jak miękkie mydło. Pozbawiają winyla połysku i sprawiają, że podłoga jest bardziej podatna na zarysowania, zwłaszcza jeśli do czyszczenia użyto szorstkiej gąbki.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj oferty regionalnych warstw podłóg i zaoszczędź

Wady winylu

 • Problematyczna utylizacja: Ponieważ te podłogi są wykonane z materiału syntetycznego, ostateczna utylizacja może mieć miejsce tylko w spalarniach odpadów.
 • Stan podłoża: Wykładziny winylowe nie mogą być układane na każdej powierzchni. Musi być odporny na nacisk i równy, dlatego między innymi miękkie dywany nie są odpowiednie. Jeśli nie usuniesz nierówności z podłoża przed ułożeniem, punkty nacisku mogą pojawić się później również w posadzce.
 • Trudna odległość: Jeśli podłoga winylowa jest przyklejona, można ją później usunąć z podłoża tylko z dużym wysiłkiem.
Wady podłóg winylowych Wskazówka: Należy zwrócić uwagę na kraj pochodzenia podłogi winylowej. W przypadku dużych producentów unijnych można założyć, że nie stosuje się szkodliwych plastyfikatorów. A w szczególności niemieccy producenci ściśle przestrzegają wymogów UE. Jednak tanie gleby, które nie pochodzą z UE, nadal mogą zawierać te szkodliwe substancje.

Układanie podłóg winylowych – kliknij lub sklej?

Podłogi można na stałe przykleić lub przymocować na zatrzask. Klejenie stałe ma tę zaletę, że zapewnia doskonałą akustykę pomieszczenia i może być lepiej stosowane z ogrzewaniem podłogowym (stałe połączenie z podłożem zapewnia bezpośredni transfer ciepła). Klejenie jest jednak droższą i bardziej czasochłonną techniką układania.

Z drugiej strony system zatrzaskowy jest najczęściej używany, gdy rzeczy są szybkie i nie ma stałej instalacji, na przykład dlatego, że wyprowadzka z mieszkania jest nieuchronna w dającej się przewidzieć przyszłości. Montaż systemów zatrzaskowych jest bezemisyjny, ponieważ nie stosuje się kleju. Winyl na zatrzask można później łatwiej usunąć i zwykle nadaje się również do ogrzewania podłogowego. Dzięki tej technice podkłady są często wykorzystywane do izolacji w celu późniejszej poprawy akustyki w pomieszczeniu.

Układanie podłogi winylowej w systemie zatrzaskowym z izolacją od dźwięków uderzeniowych Wskazówka: Elementy posadzki należy przed ułożeniem zaaklimatyzować i dostosować do temperatury panującej w pomieszczeniu. Dlatego zaleca się przechowywanie materiału w miejscu montażu przez około 48 godzin - w oryginalnym opakowaniu. Czytaj dalej tutaj:

 • Podłoga winylowa w łazience i kuchni
 • Podłogi winylowe – jakie są rodzaje winyli?
 • Porównanie laminowanych lub winylowych wykładzin podłogowych

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here