Naprawa lub retusz podłóg winylowych: najlepsze wskazówki ”,

Możesz szybko naprawić rysy i ślady po szlifowaniu na podłodze winylowej. Najpierw dokładnie oczyść dotknięty obszar. W przypadku powierzchownych uszkodzeń wystarczy użyć zestawu do naprawy podłóg winylowych. Zwykle składają się one z gąbki lub szmatki oraz płynu naprawczego lub wosku naprawczego. Alternatywnie możesz użyć specjalnego środka czyszczącego PU, aby naprawić rysy na podłodze winylowej. To działa jak pasta do polerowania.
Za pomocą zestawu naprawczego nałóż płyn naprawczy lub wosk na zadrapania lub ślady po szlifowaniu za pomocą gąbki lub szmatki. To wypełni uszkodzenie i zapieczętuje je.

Zamów teraz zestaw naprawczy AGT w Amazon.

Zdjęcie: AGT

Napraw dziury w podłodze winylowej

Jeśli odkryjesz dziurę w podłodze winylowej, musisz działać szybko i naprawić podłogę. Dziura jest nie tylko brzydka dla oka, ale także brama dla pleśni. Wytnij dotknięty obszar ostrym nożem i metalową szyną. Ten ostatni służy do prostego cięcia.
Umieść odpowiedni odpowiednik podłogi winylowej w otworze. W najlepszym przypadku nadal masz resztki w piwnicy. Jeśli nie, musisz kupić nowy w sklepie ze sprzętem lub w sklepie specjalistycznym. Zakryj brzegi łaty taśmą. Następnie powstałe szwy wypełnij środkiem do zgrzewania na zimno i pozostaw do wyschnięcia. Następnie obszar naprawy jest prawie niewidoczny.

Wyeliminuj bąbelki w podłodze winylowej

Jeśli podłoga winylowa nie została prawidłowo zamontowana, pojawią się bąbelki. Występują jednak również w przypadku zalania wodą. Możesz szybko naprawić uszkodzenia. Należy jednak najpierw zbadać, skąd pochodzą szkody. Uszkodzenie wody może prowadzić do większych problemów.
Rozetnij blister ostrym nożem i lekko go unieś. Jeśli pod spodem znajduje się wilgoć, powierzchnia musi najpierw wyschnąć, zanim będzie można naprawić podłogę winylową. Jeśli jest suchy, podnieś uszkodzoną deskę winylową. Aby to zrobić, wygnij deskę w jednym rogu nożem rzemieślniczym. Następnie wyjmij go z łóżka kleju.
Jeśli chcesz później ponownie użyć deski, ostrożnie wyciągnij ją z łóżka. W przeciwnym razie ulegnie deformacji i nie będzie można już z niej korzystać. Dokładnie wyczyść podłoże i winylową deskę podłogową. Następnie rozprowadź klej szpachelką i umieść deskę z powrotem na miejscu. Użyj czystej szmatki, aby usunąć nadmiar kleju. Na koniec wygładzić obszar wałkiem do ciasta i dociążyć ciężkim przedmiotem, aż klej wyschnie.

Zamów teraz winylowy klej do podłóg Pattex w Amazon.

Zdjęcie: Pattex

Podłoga winylowa: ponownie sklej rogi i krawędzie

Jeśli rogi i krawędzie podłogi winylowej poluzują się, musisz je ponownie skleić. Postępuj w podobny sposób jak naprawianie pęcherzy. Różnica polega jednak na tym, że rozkładasz podłogę winylową do punktu, w którym jest mocno przymocowana do podłogi. Ale nie załamuj pokrycia. Użyj suszarki, aby ogrzać stare resztki kleju i je usunąć. Oczyść powierzchnię, nałóż nowy klej i mocno dociśnij podłogę winylową.

Napraw poważnie uszkodzoną podłogę winylową

Jeśli podłoga winylowa jest mocno uszkodzona, warto wymienić wykładzinę na dużej powierzchni. Ostrym nożem wytnij dotknięty obszar prosto i równomiernie. Użyj wyciętego kawałka jako szablonu dla deski zastępczej. Więc masz odpowiednie wymiary i znajdziesz odpowiedni wzór, jeśli masz dekoracyjną podłogę winylową.
Usuń pozostałości kleju suszarką do włosów i dokładnie wyczyść powierzchnię. Wytnij zamienny element zgodnie z szablonem. Następnie nałóż nowy klej równomiernie na powierzchnię. Umieść nową winylową deskę podłogową i mocno dociśnij. Obciąż obszar, aby podłoga się nie wybrzuszyła. Po wyschnięciu kleju możesz bez problemu cofnąć się na miejscu. Przy tak dużych naprawach może się zdarzyć, że na podłodze winylowej pojawią się różnice kolorystyczne. Wynika to ze zmiany UV w nawierzchni. Z biegiem czasu kolory ponownie się dostosowują.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Planowanie budowy parkietu, winylu lub laminatu: to są różnice

Domowe sposoby na drobne uszkodzenia podłogi winylowej

Ale możesz też użyć prostych domowych środków, aby naprawić drobne uszkodzenia podłogi winylowej. Na przykład olej kuchenny nadaje się do drobnych zadrapań. Po prostu wypoleruj uszkodzony obszar. Jeśli masz ciemną podłogę winylową, użyj ciemnej pasty do butów i posmaruj nią zadrapanie. Jeśli w podłodze utworzyły się wgniecenia, pomoże Ci suszarka. Rozgrzej miejsce. Jeśli podłoże jest miękkie, przetocz wałkiem nad punktem nacisku.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here