Zalety płytek”,

Dziesięć głównych zalet płytek

W dawnych czasach płytki układano głównie w kuchniach, łazienkach, magazynach, pomieszczeniach gospodarczych i korytarzach. W międzyczasie jednak wielu właścicieli domów projektuje całą swoją przestrzeń życiową za pomocą płytek. To nie tylko wygląda nowocześnie, ale ma też wiele zalet, ponieważ płytki to:

Płytki: dziesięć zalet na pierwszy rzut oka
 1. łatwa w pielęgnacji Płytki można szybko wyczyścić mopem © New Africa, stock.cegła suszona na słońcu.com

  Płytki są szczególnie łatwe do utrzymania w czystości. Mają gładką lub stosunkowo gładką powierzchnię, na której w przeciwieństwie do dywanu nie osadza się brud. Grube zabrudzenia można szybko usunąć za pomocą odkurzacza lub miotły, a plamy spowodowane np. rozlanymi płynami są usuwane podczas wycierania. Jeśli brud jest uporczywy, możesz również wyszorować większość płytek.

 2. higieniczny i wolny od szkodliwych substancji

  Dzięki gładkim powierzchniom i łatwemu czyszczeniu płytki są bardzo higieniczne. Dzięki temu nadają się nawet do gospodarstw domowych, w których mieszkają osoby uczulone na kurz domowy lub inne wrażliwe osoby. Jednak wszyscy inni również korzystają ze zdrowego klimatu w pomieszczeniach wyłożonych kafelkami. Ponadto płytki nie uwalniają do powietrza żadnych szkodliwych substancji. Z drugiej strony inne wykładziny podłogowe mogą zawierać rozpuszczalniki, plastyfikatory i inne szkodliwe substancje.

  Podłoga z płytek: dobry wybór dla alergików

 3. niewrażliwy i odporny na ciepło

  Płytki są niewrażliwe na wodę i większość innych płynów. Można je szybko wysuszyć ściereczką w razie wypadku. Z drugiej strony usuwanie plam z drewnianych podłóg czy dywanów jest często trudne i wymaga większego wysiłku. Płytki również zwykle nie są uszkadzane przez ciepło, takie jak oparzenia papierosami, i dlatego można je układać wokół otwartego kominka. Dzięki swojej odporności ogniowej poprawiają nawet ochronę przeciwpożarową budynku.

 4. aż do 30% zapisać

  Specjaliści glazurnicy
  Tanie oferty

  porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
  Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.
 5. solidny

  Płytki są mocne. W przeciwieństwie do parkietu, na którym zawsze należy zachować ostrożność, po płytkach można chodzić w brudnych butach ulicznych lub szpilkach. W przypadku obszarów intensywnie eksploatowanych należy jednak stosować płytki o wysokiej klasie użytkowej i ścieralności.

 6. wytrzymały Niemodne, ale wciąż nienaruszone: płytki z lat 70. © visiopix_de, stock.cegła suszona na słońcu.com

  Dobrej jakości płytki mają długą żywotność. Nie jest niczym niezwykłym, że przez dziesięciolecia pozostają na podłodze lub ścianach. Biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu, nawet drogie płytki są zatem często tańsze niż ciągłe odnawianie dywanu. Dodatkowo oszczędzasz sobie pracy i brudu, który nieuchronnie pojawia się przy każdej renowacji. Jeśli zależy Ci na jak najtrwalszej wykładzinie podłogowej lub ściennej, wybierz płytki w subtelnym kolorze i ponadczasowym wzornictwie.

  Nawet po dziesięcioleciach płytki są często wymieniane tylko dlatego, że nie wyglądają już nowocześnie lub dlatego, że pożądana jest zmiana. Masz jednak możliwość nadania swoim płytkom nowego wyglądu. W naszych poradnikach dowiesz się m.in. jak starej okładzinie z płytek można nadać inny kolor malując ją lakierem do płytek. Dzięki tym zabiegom nie musisz układać nowych płytek.

 7. antystatyczny

  Płytki nie ładują się. Dlatego nie ma ryzyka chodzenia po płytkach podłogowych i porażenia prądem, jeśli następnie dotkniesz przedmiotów.

 8. przewodzący ciepło

  Płytki przewodzą ciepło i dlatego idealnie nadają się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Ponieważ ciepło szybko dostaje się do pomieszczeń, zużycie energii jest odpowiednio niskie.

  Ogrzewanie podłogowe: płytki to idealna wykładzina podłogowa © sveta, stock.cegła suszona na słońcu.com

 9. dostępne w wielu rozmiarach i wzorach

  Płytki dostępne są w niezliczonych rozmiarach, formatach i kolorach, w wzorach strukturalnych, wzorzystych i wielu innych. Od małej mozaiki po wielkoformatową płytkę o długości krawędzi przekraczającej jeden metr i od prostej białej płytki po ręcznie malowane okazy z pięknymi motywami, wszystkie warianty są reprezentowane. Zakres, jaki oferują płytki przy projektowaniu pomieszczeń, jest odpowiednio duży.

  Formaty płytek: istnieje wiele formatów do wyboru Jeśli chodzi o płytki, wybór jest ogromny © Lidija, stock.cegła suszona na słońcu.com
 10. dostępne w różnych materiałach

  Istnieje również duży wybór materiałów. Oprócz różnych rodzajów ceramiki, takich jak ceramika czy gres porcelanowy, płytki wykonuje się z wielu innych materiałów, takich jak kamień naturalny, szkło, metal i drewno. W wersji mrozoodpornej nadają się również do użytku na zewnątrz.

  Płytki o wyglądzie drewna są bardziej wytrzymałe niż drewniana podłoga © tl6781, stock.cegła suszona na słońcu.com

  Płytki imitujące inny materiał są często tańsze od oryginalnego materiału i dlatego są świetnym sposobem na nadanie domowi wysokiej jakości wyglądu przy niskich kosztach. Na przykład płytki podłogowe o wyglądzie mahoniu są znacznie tańsze niż podłoga wykonana z drewna mahoniowego.

  Ponieważ imitacje są teraz do złudzenia podobne do oryginałów, w szczególności laicy nie zauważą różnicy. Z drugiej strony, dzięki płytkom przypominającym dywan, możesz już poczuć, że są to płytki, kiedy na nie nadepniesz. Niemniej jednak są również świetnym sposobem na zaprojektowanie pokoi według własnego gustu.

 11. przyjazny dla środowiska

  Płytki wykonane są z naturalnych materiałów, takich jak glina, które można rozkładać w niemal nieograniczonych ilościach bez powodowania wielkich szkód w przyrodzie. Dzięki temu są powłoką przyjazną dla środowiska, która nie sprawia żadnych problemów nawet w przypadku późniejszej utylizacji.

  Płytki ceramiczne: przyjazny dla środowiska materiał budowlany

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here