Pranie ubrań: te 5 błędów zrujnuje twoje ubrania ”,

Pierz ubrania w 30 stopniach lub raczej pranie ręczne? A potem ubrania można włożyć do suszarki bębnowej? Czy możesz je wyprasować?? Etykieta na koszulce, spodniach czy bluzce dostarcza rzetelnych odpowiedzi na pytania dotyczące prania. Niemniej jednak wiele osób nie pierze prawidłowo swoich ubrań i częściej robi to przez przypadek. To może iść w twoich spodniach. Tylko jeśli zastosujesz się do instrukcji na metce, tkanina pozostanie piękna przez długi czas i nie zbiegnie się w pralce. Niepokoi etykietę, ponieważ ociera się i rysuje na skórze lub ciągle odstaje? Nie podnoś nożyczek od razu. Na wszelki wypadek użyj telefonu komórkowego, aby zrobić zdjęcie etykiety i elementu garderoby. W przeciwnym razie przy następnym praniu zapomnisz instrukcji prania.

Etykieta pielęgnacyjna informuje o tym, jak należy prać i pielęgnować ubrania. Najlepiej trzymać się tego podczas prania.

Zdjęcie: iStock / Ekaterina79

Błąd 3: używanie zbyt dużej ilości detergentu do prania

Wiele osób bardzo pomaga, niektórzy myślą. To nie jest dobre, gdy robisz pranie - wręcz przeciwnie. Za dużo detergentu może nawet uszkodzić odzież. Bo jeśli komora na detergent jest wypełniona po brzegi, pralka nie może wypłukać wszystkiego do bębna. Są resztki. Rezultat: plamy na odzieży i pleśń w maszynie. Sprawdź na opakowaniu, ile wosku potrzebujesz. Łatwo jest dozować za pomocą miarki. W ten sposób nie tylko chronisz swoje ubrania, ale także środowisko podczas prania.

Więcej ciekawych artykułów możesz przeczytać tutaj

Błąd 4: pozostawienie rozpiętych zamków i guzików w pralce

Zdejmij brudne spodnie i kurtkę z ogrodu - i z innymi rzeczami w pralce. Raczej nie! Rozpięte zamki błyskawiczne, zapięcia na rzepy i guziki mogą zaczepić się o sąsiednie ubrania podczas prania w pralce. Powoduje to powstawanie dziur i nici na odzieży. Dlatego przed włączeniem pralki i praniem prania upewnij się, że guziki i zamki błyskawiczne o ostrych krawędziach są zapięte. Zamknięcia najlepiej sprawdzać podczas sortowania.

Błąd 5: Pierz delikatne ubrania z różnymi rodzajami prania

Są części garderoby, które są nam drogie i nam drogie. Obejmuje to na przykład bieliznę. Wrzucanie ich do bębna ze spodniami, bluzkami i t-shirtami to nie jest dobry pomysł. Tkanina jest bardzo delikatna i może się podrzeć w kontakcie z innymi elementami odzieży. Jeśli praniesz bieliznę ręcznie, a nie w pralce, jesteś po bezpiecznej stronie. Lub możesz użyć siatki do prania podczas prania w pralce. Wysokiej jakości biustonosze i figi są w nim odpowiednio zabezpieczone.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here