Zainstaluj toaletę ścienną

Bez magii: tak montuje się podwieszaną toaletę

Toaleta ścienna jest wizualnie bardziej stonowana i ułatwia czyszczenie © Tatjana Balzer, stock.cegła suszona na słońcu.com

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto zamontować toaletę ścienną. Na przykład wygląda bardziej elegancko, a podłogę pod spodem łatwiej się czyści. Ale bądź ostrożny - podwieszana toaleta może być zainstalowana tylko wtedy, gdy rura odpływowa znika w ścianie, a nie w podłodze. Powinieneś przed zakupem sprawdź ceramikę. Tutaj dowiesz się, jak działa instalacja.

Swoboda poruszania się po toalecie

Zanim zaczniesz, upewnij się, że ani nowa ceramika, ani płytki nie są uszkodzone. Dlatego rozpakowaną ceramikę kładziesz na kocu lub na grubym kartonie. Można na nim również umieszczać różne narzędzia bez rysowania płytek.

Montaż toalety ściennej: odpowiednia wysokość montażu

Teraz prawie niektórzy zdają sobie sprawę, że nie mają już wyboru, jeśli chodzi o wysokość gdzie siedzisko będzie przymocowane. Rzeczywiście, należy o tym zdecydować podczas montażu elementu przedściennego. Profesjonalni rzemieślnicy planują wspólne standardowe wymiary - 42 centymetry to górna krawędź ceramiki nad podłogą. Może to być jednak nieodpowiednie dla bardzo dużych lub mniejszych użytkowników i należy je zmienić w odpowiednim czasie. Kolejnym krokiem przygotowawczym jest Czapki ochronne budynku oddzielić od prętów gwintowanych. Często bardzo podobnie chronione wejścia rur w ścianie również muszą być odsłonięte. Ale wtedy wszystko może się naprawdę zacząć.

Montaż WC na ścianie © imageteam, stock.cegła suszona na słońcu.com

W ten sposób doprowadzasz rury na długość

Trudnym krokiem przy montażu podwieszanej toalety jest dobranie różnych elementów o odpowiedniej długości. Właściwie to wcale nie jest trudne, jeśli wiesz, jak to zrobić. I możesz odnieść sukces, jeśli pracujesz precyzyjnie.

Instalowanie toalety ściennej: poszczególne części

Po pierwsze, są dwa gwintowane pręty, które są przymocowane do elementu przedściennego i wystają z wyłożonej kafelkami ściany. Później poniesiesz prawdziwy ciężar. W ceramice znajdują się dwa otwory, przez które wciskane są te pręty gwintowane. Aby pasował, mierzy się grubość ceramiki w tych otworach. Następnie dodaj dwa centymetry na nakrętki mocujące.

Sposób skracania prętów gwintowanych zależy od rodzaju elementu podtynkowego. W przypadku niektórych można wkręcić pręt gwintowany w ścianę, obracając go do uzyskania odpowiedniej długości. W przypadku innych pręt gwintowany należy odpiłować lub wygiąć. Uwaga: pamiętaj o ochronie oczu podczas zginania!

Obciążenie toalety i użytkownika spoczywa na prętach gwintowanych © Wellnhofer Designs, stock.cegła suszona na słońcu.com

Następnie kolej na przyłącze dopływu wody i przyłącze odpływu. Oba należy później wepchnąć do odpowiedniego otworu w ścianie. Dlatego mierzysz za pomocą reguły składania, jak daleko muszą być wepchnięte - właściwy punkt jest osiągany, gdy liniał składania uderza w małą krawędź.

Następnie bierzesz dwie dysze i wciskasz dostarczone Gumowe usta na. Następnie dwie dysze są wciskane w ceramikę tak daleko, jak to możliwe. Następnie od krawędzi ceramiki mierzy się długość, na jaką rury są wciskane w ścianę. Aby móc lepiej oznaczyć te miejsca, warto wcześniej nakleić na rurę taśmę maskującą lub inną taśmę klejącą.

Na koniec rury są odcinane na odpowiednią długość, czyli w zaznaczonych punktach. Możesz odpiłować pół centymetra za dużo, jako rezerwę, że tak powiem. Pozwala to uniknąć ryzyka, że ​​toaleta nie będzie mogła zostać całkowicie dociśnięta do ściany. Po odpiłowaniu należy użyć Powierzchnie cięcia szlifować trochę gładko, żeby nic nie mogło tam utknąć. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zaparć na dłuższą metę.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Dokręć ostrożnie - po odklejeniu napięcia

Przed włożeniem gniazdka do ściany zewnętrzne strony skierowane w stronę ściany są obficie pokryte smar - znacznie ułatwia to montaż. Dodatkowo tuleje dźwiękochłonne nasuwane są na pręty gwintowane. Następnie do przykręcenia służy zestaw montażowy - stopniowo dokręcasz mocowanie coraz mocniej i sprawdzasz, czy ceramika rzeczywiście wisi poziomo. W większości przypadków dobrze jest mocno docisnąć ceramikę do ściany nogą, jednocześnie trzymając nasadkę rękami. Toaleta jest twarda, gdy nie chwieje się już, gdy na niej siedzisz. Ale uważaj: po odpadnięciu bryły. W pewnym momencie ceramika ustępuje pod naciskiem połączenia śrubowego - wtedy nie można już korzystać z toalety.

Następnie możesz sprawdzić, czy wszystko działa dobrze. To działa nawet bez nich Płyty popychacza są już zamontowane na uchwycie. Tam nie ma wody? Wtedy zapomniałeś otworzyć wlot. Toaleta jest spłukana prawidłowo? Następnie możesz zamontować płyty popychacza, dokładnie według instrukcji producenta. A potem mocujesz deskę sedesową, ponownie zgodnie z instrukcjami producenta.

Po przymocowaniu płytki dociskowej jest prawie gotowe © Bacho Foto, fotolia.com

Ale jeszcze nie skończyłeś. Należy jeszcze uwzględnić spoinę między ścianą a ceramiką silikon być wypełnionym. Aby to zrobić, używasz pistoletu na naboje i nie oszczędzasz zbyt dużo na silikonie. Można to albo wygładzić ściągaczką, która została zwilżona tak jak sam silikon. Lub według tradycyjnej metody hydraulików - kciukiem zwilżonym detergentem.

Sztuczka z luką

Dodatkowa wskazówka: na spodzie toalety możesz przerwać silikonowy pasek na kilka centymetrów. Jeśli między ścianą a toaletą pojawi się problem z wilgocią, woda będzie wypływać z dna i problem można rozpoznać na wczesnym etapie. W przeciwnym razie wilgoć może gromadzić się przez dłuższy czas i powodować poważne uszkodzenia. Przerwanie paska silikonowego w ogóle nie jest zauważalne.

Na koniec: nałóż paski silikonowe wokół toalety

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here