Pomaluj ścianę na dwa kolory ”,

W ten sposób malujesz ściany jak profesjonalista w dwóch kolorach z czystymi kolorowymi krawędziami

Chcesz uszlachetnić ścianę kolorową podstawą lub obramowaniem wykonanym z koloru, ale nie masz pewności, jak uzyskać czystą kolorową krawędź? Dzięki tym instrukcjom krok po kroku przeprowadzimy Cię przez każdy etap pracy i dokładnie wyjaśnimy, na co należy zwrócić uwagę i jakich błędów należy unikać malując ściany na dwa kolory, aby uzyskać doskonały efekt.

Przy odpowiedniej technice możesz nałożyć na ścianę wzór w dwóch kolorach. © ginton, magazyn.cegła suszona na słońcu.com

W tej instrukcji zakładamy, że chcesz pomalować ścianę w dwóch kolorach w linii prostej. Jeśli chcesz umieścić na ścianie bardziej skomplikowane wzory, musisz odpowiednio dostosować pracę w kroku 2 i postępować bardziej szczegółowo, w przeciwnym razie wszystkie kroki i wskazówki mają zastosowanie również w tym przypadku.

Malowanie ścian na dwa kolory - potrzebny jest ten materiał

Zanim zaczniesz, upewnij się, że wszystkie potrzebne narzędzia i materiały znajdują się w zasięgu ręki. Do zaprojektowania ścian w dwóch kolorach potrzebny jest następujący materiał:

 • Dwa różne kolory ścian
 • Malowanie flizeliny lub folii ochronnej w celu ochrony podłóg i mebli
 • Taśma maskująca do prac malarskich
 • Poziomica i miękki ołówek
 • Czyste wałki malarskie (najlepiej dwa zestawy po jednym małym i jednym dużym)
 • Pędzle do narożników i detali (ponownie najlepiej użyć dwóch zestawów, aby nie trzeba było między nimi czyścić pędzli)
 • Taca z farbą
 • Mieszać kij
Malowanie ścian na dwa kolory - potrzebny jest ten materiał
 1. Pomaluj ścianę na jeden kolor

  Połóż farbę malarską na całej szerokości ściany, aby chronić podłogę. Należy również usunąć włączniki światła, gniazdka i inne instalacje na ścianie lub zamaskować je taśmą malarską, aby zabezpieczyć je przed przypadkowym nałożeniem farby. Następnie najpierw pomaluj całą ścianę na jeden z żądanych kolorów i zapewnij równomierną, gęstą i kryjącą aplikację farby.

 2. Przygotuj ścianę na drugi kolor

  Narysuj linię prostą na żądanej wysokości jako separator między dwoma kolorami. Użyj poziomicy, aby wyrównać linię prosto i poziomo lub użyj lasera, aby umożliwić precyzyjne znakowanie. Następnie użyj ołówka, aby narysować cienką, ale łatwo rozpoznawalną linię jako marker. W tym celu również powinieneś pracować z poziomicą lub prostą, gładką deską.

 3. Dołącz znak samoprzylepny

  Przyklej pasek taśmy maskującej prosto na ścianę wzdłuż tego znaku. Nie ciągnij taśmy maskującej wzdłuż, ale przyklej ją małymi kawałkami prosto i bez zagnieceń i mocno dociśnij do ściany. Wybierz cienką taśmę klejącą lub specjalną taśmę maskującą do malowania, które są dostępne w sklepach z narzędziami.

 4. aż do 30% zapisać

  Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
  Tanie oferty

  porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
  Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.
 5. Zamaskuj ścianę

  Teraz nałóż drugi pasek taśmy samoprzylepnej równolegle, ale przesunięty o około 5 mm w dół, na pierwszy pasek kleju. Nie należy jednak dociskać tego paska do ściany na całej powierzchni, tylko górną połową. Następnie wygnij dolną połowę do góry tak, aby kawałek powierzchni klejącej wystawał ze ściany. Przymocuj do niego przezroczystą folię malarską, której możesz użyć do ochrony znajdującej się pod spodem ściany przed rozpryskami farby i rozpryskami.

 6. Przemaluj taśmę malarską pierwszą farbą ścienną

  Aby uzyskać dokładną krawędź koloru, musisz niezawodnie zapobiegać przedostawaniu się drugiego koloru za taśmę zamaskowanego malarza. Dlatego musisz najpierw przemalować taśmę malarską pędzlem i farbą ścienną użytą do pierwszej warstwy ściany. Zawsze pracuj od góry do dołu, aby farba wypełniła każdą szczelinę między klejem a ścianą. Jeśli pociągnięcia pędzla są wyraźnie widoczne w kolorze, po nałożeniu koloru pracuj delikatnym, suchym pędzlem. Tutaj również zawsze musisz pracować od strony koloru do strony folii, aby niezawodnie wprowadzić kolor we wszystkich szczelinach.

 7. Przygotowanie drugiego koloru

  Teraz poczekaj, aż pierwszy kolor całkowicie wyschnie. Gdy już to zrobisz, możesz przygotować drugi kolor, dobrze go mieszając, a następnie wlewając do miski z farbą, aby łatwiej było dozować i nałożyć.

 8. Wskazówka:Najpierw trzymaj patyczek do mieszania pod wodą lub przetrzyj go wilgotną szmatką, aby zwilżyć powierzchnię. Oznacza to, że farba nie przykleja się tak łatwo do drewna, gdy jest mieszana i mieszana, a później można ją łatwiej usunąć.
 9. Nałożenie drugiego koloru na taśmę

  Wlej trochę zmieszanego drugiego koloru do kuwety z farbą i użyj go do zwilżenia małego, czystego wałka do malowania. Zanurz wałek kilka razy w farbie bez nacisku i ostrożnie zwiń go po falistej części kuwety z farbą w celu uzyskania równomiernego rozprowadzenia. Dopiero gdy wałek zostanie równomiernie pokryty cienką, niekapiącą warstwą farby, należy rozpocząć malowanie ściany. Najpierw nałóż drugi kolor równolegle wzdłuż zamaskowanej krawędzi folii.

 10. Resztę ściany pomaluj na mokro na mokro

  Po jednokrotnym pomalowaniu ściany paskiem w drugim kolorze na całej długości taśmy, resztę ściany można pomalować dużym wałkiem malarskim. Zawsze pracuj od środka ściany, gdzie umieszczasz wałek malarski zwilżony świeżą farbą, do pomalowanej krawędzi. Pracuj szybko i w skupieniu, aby uzyskać równomierne nałożenie farby. Aby uzyskać idealną powierzchnię, po pomalowaniu 2-3 nowych pasów należy ponownie przeturlać już pomalowane powierzchnie bez uprzedniego zanurzania wałka malarskiego w farbie.

 11. Usuń górną taśmę klejącą i folię malarską

  Po całkowitym i równomiernym pomalowaniu drugiego kolorowego obszaru ostrożnie usuń górną taśmę klejącą wraz z przyklejoną do niej folią malarską. Jeśli owiniesz taśmę i folię tak, aby obszar z farbą znajdował się wewnątrz, unikniesz zabrudzenia rąk wilgotną farbą i unikniesz możliwych do uniknięcia poprawek na ścianie.

 12. Usuń dolną taśmę

  Zaraz potem zdejmij dolną taśmę ze ściany. Ważne jest, aby drugi kolor był jeszcze wilgotny i nie całkowicie wyschnięty, aby zaschnięty kolor nie odpadł po usunięciu taśmy samoprzylepnej i w rezultacie krawędź koloru stała się nieczysta.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here