Oblicz powierzchnie ścian i koszty malowania ”,

Pomaluj mieszkanie: Jak obliczyć powierzchnię ściany i koszty malowania

Wiele może przemawiać za tym, aby nie wykonywać prac malarskich w mieszkaniu samemu, tylko powierzyć je malarzowi. Najemcy, którzy muszą remontować, gdy się wyprowadzają, często nie mają czasu na malowanie. Jeśli zależy Ci na wyjątkowych kolorach lub nietypowym projekcie ścian, możesz zlecić realizację swoich pomysłów 1:1 przez doświadczonego profesjonalistę. I wreszcie, nie każdy lubi robić majsterkowanie – dla wielu pomysł zapłacenia malarzowi za pożądany rezultat jest o wiele bardziej atrakcyjny niż pomysł działania pędzlem i wiaderkiem z farbą.

Malarze i kolory © Marco2811, fotolia.com

Aby obliczyć, a przynajmniej z grubsza oszacować koszt prac malarskich, w pierwszej kolejności należy określić, co w pierwszej kolejności należy pomalować. Aby to zrobić, musisz obliczyć odpowiednie powierzchnie ścian i sufitów, biorąc pod uwagę, że malowanie sufitów jest bardziej czasochłonne, a przez to często znacznie droższe. Jeśli drzwi i/lub okna mają być również malowane, doliczane są również ceny - jak również te za prace naprawcze, jeśli przed malowaniem malarz musi skompensować pęknięcia lub ubytki w drewnie lub tynku.

Ile kosztuje malarz?

Ogólnie rzecz biorąc, malarze dzielą swoje koszty na robociznę lub. Koszty osobowe i koszty materiałów. Powoduje to całkowity koszt jednego metra kwadratowego powierzchni przeznaczonej do malowania. W przypadku pierwszego przybliżonego oszacowania można liczyć od 10 do 20 euro za metr kwadratowy; VAT jest już wliczony. Z reguły do ​​ceny metra kwadratowego wlicza się zarówno koszt farby, jak i kosztu prac malarskich. Niemniej jednak nie powinieneś ślepo na nim polegać i pytać firmy malarskie, których koszty porównujesz ponownie bezpośrednio. Bo są też malarze, którzy osobno rozliczają koszty materiałowe i osobowe.

Notatka: W większości przypadków tylko ściany wymagają odmalowania. Znacznie rzadziej trzeba malować sufity, to samo dotyczy okien i drzwi. Dlatego nawet jeśli chcesz odmalować całe mieszkanie, zawsze powinieneś wykonać trzy oddzielne obliczenia:

  • jeden na całą powierzchnię ściany,
  • jeden dla obszaru sufitu i
  • inny do drzwi i okien.
aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

Jak obliczana jest powierzchnia ściany??

Aby poprawnie obliczyć powierzchnię ściany, wielkość mieszkania w m² nie jest wystarczająca jako wskazówka. Tak jak w przeszłości na lekcjach matematyki, oblicz każdy obszar, mnożąc długości dwóch krawędzi - czyli długość razy wysokość. Na przykład, jeśli masz ścianę o długości 5 m i wysokości 2,50 m, jej powierzchnia wynosi 12,5 m² (5 x 2,5). W pomieszczeniu 4 x 5 m, wysokości 2,50 m masz dwie ściany o powierzchni 12,5 m² każda oraz dwie ściany o powierzchni 4 m x 2,5 m = 10 m². Daje to całkowitą powierzchnię ściany 45 m². Aby uzyskać dokładny wynik, należy oczywiście odjąć powierzchnie drzwi i okien, które znajdują się w każdym pomieszczeniu, m.in. B. trzy metry kwadratowe na drzwi i okno.

Stary budynek odnowiony i świeżo pomalowany © hanohiki, fotolia.com

Jeśli chcesz również pomalować sufit, oblicz jego powierzchnię w taki sam sposób, jak powierzchnię podłogi: W pokoju 4 x 5 m powierzchnia sufitu również wynosi 20 m². Całkowita powierzchnia ścian i sufitów do pomalowania wynosi w tym przykładzie 62 m², więc powinieneś użyć około 600 do 1.Oczekuj kosztów malowania w wysokości 000 EUR, jeśli chcesz go całkowicie przemalować.

Ile kosztuje malowanie drzwi i okien??

Obliczając powierzchnię ściany, możesz odjąć dwa metry kwadratowe na każde drzwi. Jeśli jednak chcesz pomalować drzwi i określić koszty, musisz inaczej kalkulować. Po pierwsze, przód i tył drzwi to 4 metry kwadratowe, po drugie, drzwi i okna zwykle maluje się farbą, a malowanie drzwi to nauka sama w sobie - zwłaszcza, gdy nie są to drzwi płaskie, ale raczej wokół drzwi kasetonowych lub inne modele dekoracyjne z licznymi krawędziami, narożnikami i powierzchniami. To samo dotyczy ram okiennych: tutaj również wysiłek i koszt ponownego malowania są silnie uzależnione od rodzaju i kształtu okna. Obliczenia powierzchni prawie nie odgrywają roli i byłyby również trudne do przeprowadzenia w przypadku ramek.

Malowanie drzwi © sima, fotolia.com Notatka: Wielu malarzy ma stałe ceny za malowanie drzwi lub okna. Lepiej jednak ponownie zapytać, czy chciałbyś mieć szczególnie duże, stare, trudno dostępne, uszkodzone lub zabytkowe okna lub drzwi pomalowane. Lub pokaż rzemieślnikowi swój plac budowy, wtedy może on najlepiej oszacować nakład pracy i wymagany czas oraz przedstawić wiążący kosztorys dla wszystkich prac.

Co nie jest wliczone w koszt malowania?

Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zapytanie bezpośrednio w firmie. Malarz może powiedzieć wiążąco, czy z. B. koszty narzędzi i materiałów eksploatacyjnych są zawarte w cenie metra kwadratowego lub są naliczane osobno. Prace przygotowawcze, takie jak przenoszenie mebli, przykrywanie i maskowanie, powodują dodatkowe prace i nakłady materiałowe (m.in. B. na plandekę i taśmę malarską). Zapytaj także, jakie działania następcze i porządkowe działają (np. B. Usunięcie taśmy klejącej i folii, zamiatanie, odsuwanie mebli) koszty lub. które z nich są wliczone w cenę za metr kwadratowy.

Na co uważać w cenie malarza Notatka: Maskowanie jest częścią wielu biznesów malarskich. Ale zwykle dotyczy to tylko ścian i sufitów, ale nie ram okiennych i drzwi. Ponieważ dzięki nim maskowanie szyb, okuć, elementów funkcjonalnych i obsługi może być bardzo czasochłonne.

Oczywiście możesz obniżyć koszty malowania, samodzielnie wykonując prace przygotowawcze. Ale to się opłaca tylko wtedy, gdy jesteś w tym dobry: zwłaszcza maskowanie jest często niedoceniane przez laików, a jeśli taśma nie pasuje lub nie przylega dobrze, malarz musi wykonać pracę ponownie, a ty masz dwa razy więcej wysiłku nie zaoszczędzony cent.

Przy szacowaniu kosztów całkowitych należy wziąć pod uwagę indywidualne czynniki kosztowe

W zasadzie obowiązuje zasada: wstępne obliczenia są zawsze tylko wskazówką. Ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które również mogą wpływać na koszt malowania. Naprawiono meble, takie jak. B. Szafki wiszące czy półki w kolanie, zarówno na preparaty jak i na malowanie. A jeśli malarz musi pracować w skośnych i wąskich przestrzeniach lub musi mozolnie głaskać meble, których nie można lub niewiele można odsunąć od ściany, praca również trwa dłużej i dlatego może być również droższa.

Innym czynnikiem generującym koszty, o którym często się zapomina, jest podpowierzchnia. Jeśli nie nadaje się na nową warstwę farby, należy ją najpierw odpowiednio przygotować. Wymagana do tego praca może obejmować wypełnianie małych pęknięć i otworów na kołki do wypełniania, wygładzania, szlifowania, gruntowania i/lub wstępnego malowania całej powierzchni.

Koszty malowania: możliwe czynniki kosztowe

Również tapety, które zostały kilkakrotnie zamalowane lub osady na ścianach (np. B. nikotyna lub tłuste opary kuchenne) są problematyczne, ponieważ nowa farba nie przylega prawidłowo lub konieczne jest użycie drogich farb specjalnych. Wtedy Twoim zadaniem jest zdecydować wspólnie z malarzem, jakie środki przygotowawcze są niezbędne do uzyskania pożądanego rezultatu, a które należy wykonać za jaką cenę.

Co może podnieść koszty malowania? Notatka: Jeśli chcesz odmalować całe mieszkanie bez planowania wyprowadzki lub przeprowadzki, zwykle warto podejść do projektu w kilku etapach. Oznacza to, że nie musisz płacić za wszystko od razu, a także łatwiej jest przenosić meble. Jeśli jednak chcesz się szybko przeprowadzić, pieniądze nie są głównym czynnikiem i w ogóle nie chcesz oglądać budowy, potraktuj całość jako wakacje - i po prostu przenieś się do hotelu na czas prac malarskich.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here