Wzór ściany

Kreatywne projektowanie ścian bez tapety: 5 prostych technik tworzenia wspaniałych wzorów na ścianach

Wolą pomalowane ściany od tapetowanych ścian? Z odpowiednie narzędzia możesz sprawić, że twoje ściany będą bardzo imponujące. Tutaj przedstawiamy Ci różne techniki, dzięki którym możesz samodzielnie malować wzory i motywy ścienne i osiągać wspaniałe efekty bez większego wysiłku.

Kraetive wzór ścienny © eugenesergeev, fotolia.com

1. Cały świat rolek z próbkami

Rolki teksturowane (rolki odciążające, ozdobne, teksturowane) są dostępne w każdym sklepie z narzędziami, w specjalistycznych sklepach i oczywiście w dużym wyborze w Internecie. Wiele jest dostępnych już za 10 euro. Szczególnie przy rolkach strukturalnych warto zwrócić uwagę na jakość, ponieważ wzór na ścianie powinien być piękny i trwały. Każdy, kto zapisuje tutaj w niewłaściwym miejscu, może czasami zobaczyć to w wyniku. Z Skutery specjalne Nawet wzory o dużej skali pojawiają się same - po prostu je przewracając i w tym samym czasie zajęłoby pomalowanie ściany na jeden kolor. W zależności od roli można z niej wyczarować punkty, linie lub okręgi, płaskorzeźby mozaikowe, skomplikowane wzory kwiatowe lub klasyczne ornamenty na ścianie. Możesz również łączyć kilka rolek w celu uzyskania indywidualnego wzoru.

Wałki z wzorami: dobre rozwiązanie dla kreatywnych ścian

Rolki gumowe z motywem lub wzorem praca według zasady stempla. Są dostępne w różnych rozmiarach i pasują do standardowych metalowych wieszaków do normalnych wałków malarskich. Wzór jest automatycznie przenoszony na ścianę po rozwinięciu. Tylko upewnij się, że na rolce nie ma zbyt dużo farby - przed każdą kolejną partią wałkuj ją czysto w bębnie, aby nic nie rozmazało się ani nie kapło.

Zamierzony wzór wynika z jednego rozwinięcia. Możesz go zmieniać, obracając go kilka razy, zmieniając kierunek lub nie dokładnie obok siebie. Sprawdź wcześniej różne efekty na dużym kawałku kartonu lub starej desce.

Notatka: Dzięki rolkom strukturalnym i specjalnym rolkom możesz projektować również inne powierzchnie, takie jak drewno czy metal. Szczególnie wdzięcznymi obiektami są z. B. Drzwi i blaty. aż do 30% zapisać

Malowanie, tynkowanie, tapetowanie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych malarzy i tynkarzy, porównaj oferty i zaoszczędź.

2. Narzędzia do zboża

Z Narzędzia do zboża lub Grzebienie zbożowe możesz odtworzyć słoje drewna zwodniczo prawdziwe!. W zależności od tego, jakiego koloru (kolorów) użyjesz, ściana będzie wyglądała później jak ciemne lub jasne drewno - lub jak beton licowy, na którym nadal widać strukturę desek szalunkowych. Narzędzia są zwykle wykonane z gumy lub plastiku i nie są toczone, ale ciągnięte.

Zaprojektuj ścianę z słojami drewna

Tak działa technologia:Najpierw pomaluj ścianę na wybrany przez siebie kolor bazowy i pozostaw farbę do wyschnięcia. Po czasie schnięcia (np. B. następnego dnia) następnie nałóż żądany kolor słojów i, gdy jest jeszcze wilgotny, wciągnij w niego paski za pomocą narzędzia do słojów.

Notatka: Oprócz słojów do ciągnięcia są też specjalne rolki imitujące słoje drewna. Największą różnicą jest to, że zwinięte wzory są logicznie powtarzane, a przeciąganie ich może być bardziej naturalne („w miarę wzrostu”).

3. Stara dobra technika gąbkowa

Możesz użyć zwykłych gąbek (gąbka do naczyń, gąbka kąpielowa) lub dużej Gąbka malarska lub specjalne Gąbki z efektami posługiwać się. Wyobraźnia nie ma prawie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o technologię gąbki: można jej używać do wycierania i wycierania, malowania plam, łuków lub fal, tworzenia szorstkich i delikatnych wzorów oraz tworzenia różnego rodzaju gradientów i marmurków „mokre na mokre”. Zaleca się wstępne pomalowanie ściany nieprzezroczystym kolorem bazowym, ale nie jest to absolutnie konieczne.

Technika gąbki jest odpowiednia dla początkujących © SusaZoom, fotolia.com

Często używana jest kreatywna technika gąbki kilka kolorów jednocześnie pracował. Potrzebujesz pojemnika na każdy kolor, a także jednego na nieprzezroczystą biel i wiadro wody (często wymieniaj). Trochę zwilż gąbkę przed rozpoczęciem, a następnie naprzemiennie dodawaj niewielką ilość farby (farb), trochę nieprzezroczystej bieli lub więcej wody. Ta technika jest najprzyjemniejsza, gdy miksujesz, bawisz się i eksperymentujesz bezpośrednio na ścianie. Należy jednak wcześniej zakryć lub zamaskować wszystko, co nie ma być malowane, ponieważ technologia gąbki zawsze oznacza pewien bałagan. Spodziewaj się również, że podczas projektowania górnej połowy ściany rozrzedzona farba spłynie po ramieniu do koszuli lub że włosy będą później farbowane.

Notatka: Połącz podobne kolory (np. B. Kolory ziemi, różne odcienie niebieskiego lub czerwonego), efekty są inne niż w przypadku pracy z mocnymi kontrastami lub kolorami dopełniającymi. Białe „wyspy” lub mocne akcenty kolorystyczne wyglądają szczególnie harmonijnie, jeśli są stosowane oszczędnie i zintegrowane z płynnymi przejściami.

4. Technika rysowania dla kreatywnych wzorów linii

Aby wprowadzić na ścianę szlachetne lub dzikie wzory linii, możesz użyć prawie wszystkiego, co ma włosie, na przykład jednego Pędzel, frędzel lub pędzel. Świetne efekty można również osiągnąć starym pędzlem, pęczkiem słomy lub łodygami roślin.

Technika rysowania jest bardzo prosta: pomaluj ścianę żądanym kolorem tła i pozostaw do wyschnięcia. Następnie pomaluj drugą warstwą farby i przeciągnij narzędzie do rysowania przez jeszcze mokrą farbę. To, czy i jak wyraźnie podpowierzchnia będzie później prześwitywać w głębokich obszarach, zależy od grubości nałożonej farby, grubości narzędzia do rysowania i siły docisku.

Jeśli wstępnie pomalujesz ścianę na kilka kolorów, uzyskasz imponujący dodatkowy efekt, gdy różne podkolory będą później świecić między liniami. Pionowe linie, poprowadzone od podłogi do sufitu, dają bardzo klasyczny i bardzo elegancki efekt.

Projektuj ściany techniką sgraffito

5. Techniki owijania i tkaniny

Mały wysiłek, świetne rezultaty: zakończ po malowaniu niestrzępiąca się ściereczka, stary Skóra zamszowa, folia lub papier wokół wałka malarskiego, W razie potrzeby przymocuj całość sznurkiem, sznurkiem lub gumką i przeturlaj to własnoręcznie wykonane narzędzie przez wciąż wilgotną farbę. Naciśnij tylko trochę, aby nie usunąć zbyt dużo farby; w razie potrzeby wytrzyj rolkę pomiędzy. Możesz również najpierw pozostawić ścianę do wyschnięcia, a następnie nałożyć inny kolor za pomocą techniki owijania.

Wzór ścienny twórczo wykonany własnoręcznie

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here