Kiedy przekonwertować bez barier?

Najlepszy czas na renowację bez barier

Konwersji bez barier nie można już znaleźć tylko w formie odpowiedniej do wieku renowacji. Nawet planując własny dom w młodym wieku lub kupując nieruchomość mieszkalną, warto przyjrzeć się później. Środowisko życia bez barier to nie tylko ważny krok w kierunku zachowania niezależności osób starszych i niepełnosprawnych, ale także oferuje osobom bez ograniczeń znacznie większy komfort życia. Nie należy lekceważyć wartości dodanej nieruchomości mieszkalnej pozbawionej barier, co jest szczególnie doceniane przez młodych właścicieli domów, którzy nie chcą wykluczyć możliwości odsprzedaży swojej nieruchomości.

Nie zaczynaj od renowacji na starość, ale jak najwcześniej © kontrastwerkstatt, stock.cegła suszona na słońcu.com

Brak odpowiedniej do wieku przestrzeni życiowej

Kolejny powód, aby jak najwcześniej pomyśleć o konwersji bez barier. Renowacja odpowiednia do wieku to fakt, że tego typu przestrzeń życiowa jest już rzadkością. Tylko jeden procent mieszkań w Niemczech jest w rzeczywistości dostosowany do wieku. Jeśli dzisiaj szukasz mieszkania bez barier, nie jest to łatwe i czasami musisz iść na kompromisy przy wyborze miejsca zamieszkania.

Ta okoliczność wynika głównie ze zmian demograficznych, ponieważ struktura wieku w uprzemysłowionym państwie niemieckim przekształciła się w starzejące się społeczeństwo. Liczba osób starszych stale rośnie, nie tylko dzięki dobrej opiece medycznej, ale jednocześnie spada wskaźnik urodzeń. Zgodnie z nowo posortowaną strukturą wiekową zmieniają się również potrzeby środowiska życia, aby we własnych czterech ścianach można było żyć jak najdłużej.

Remont bez barier: doradzamy © Rido, stock.cegła suszona na słońcu.com

Przestrzeń życiowa przyszłości została już zbudowana

Należy jednak zauważyć, że większość powierzchni mieszkalnej, która będzie potrzebna w przyszłości, została zbudowana już dziś. Zbyt wąskie stopnie, progi, drzwi i ścieżki szybko stają się codziennymi wyzwaniami, a przeprowadzka do domu spokojnej starości lub domu opieki jest nieunikniona. Remont bez barier jest ważny przez cały czas i nie zależy już od bieżących potrzeb. Myślenie o starości na wczesnym etapie pomaga być w stanie pozostać we własnym domu, nawet jeśli jest to konieczne, bez utraty mobilności i komfortu oraz generuje większy komfort nawet bez niepełnosprawności.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here