Blokowanie pralki: instrukcje i wskazówki ”,

W przeciwieństwie do szafki, nie wystarczy po prostu podnieść pralkę i ją wynieść. Jeśli chcesz uniknąć awarii podczas blokowania pralki, najlepiej postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami:

 1. W razie potrzeby odsuń pralkę od ściany i odłącz urządzenie od zasilania przed zablokowaniem pralki.
 2. Odciąć dopływ wody, zakręcając kran. W razie potrzeby możesz skorzystać z pomocy szczypiec do pomp wodnych.
 3. Odkręć wąż dopływowy od strony ściany. Następnie zdejmij zacisk, a także wyciągnij wąż odpływowy z przyłącza odpływowego. Trzymaj wiadro pod wężami, aby podłoga była sucha, gdy zamykasz pralkę.
 4. Użyj taśmy samoprzylepnej lub opasek kablowych, aby przymocować węże i kabel elektryczny z tyłu maszyny, aby nie przeszkadzały w transporcie. Końce węży powinny znajdować się wyraźnie nad przyłączami po stronie maszyny, aby woda nie wypływała dalej. Wiele urządzeń jest również wyposażonych w uchwyty do węży.
 5. Podnieś pralkę na postumencie i umieść miskę pod filtrem kłaczków. Jeśli nie jest to możliwe, trzymaj stare ręczniki lub gąbki pod klapką.
 6. Odkręć korek na filtrze kłaczków i pozwól wodzie spłynąć. W większości modeli klapka filtra kłaczków znajduje się na dolnej przedniej ścianie urządzenia. Opłucz filtr kłaczków pod bieżącą wodą i wkręć z powrotem.
 7. Zabezpiecz bęben, dokręcając śruby z tyłu urządzenia lub wkładając dostarczone śruby. Zabezpieczenie zapobiega kołysaniu się bębna podczas transportu i uszkodzeniu pralki.
Porady domowe Prawidłowe podłączenie pralki: Tak to działa W tym poradniku wyjaśnimy, jak prawidłowo podłączyć pralkę. Wskazówka:

Jeśli chcesz zablokować pralkę, a następnie ją zutylizować, nadal powinieneś opróżnić węże, aby woda nie wypłynęła na przykład na klatkę schodową. W takim przypadku czyszczenie i środki bezpieczeństwa transportu nie są oczywiście konieczne.

W większości pralek blokada transportowa bębna składa się z czterech do sześciu śrub z tyłu. 

Zdjęcie: Bauknecht

Dlaczego muszę wyczyścić pralkę przed jej zablokowaniem??

Z biegiem lat w pralce gromadzą się resztki detergentu, kłaczki, a nawet drobne przedmioty. Jeśli zablokujesz pralkę bez uprzedniego jej umycia, a następnie przechowasz przez dłuższy czas, przy ponownym uruchomieniu należy spodziewać się nieprzyjemnego zapachu, ponieważ w stojącej wodzie rozmnażają się bakterie.

Jeśli nie wyczyścisz wnętrza pralki przed jej zamknięciem, ryzykujesz nieprzyjemne niespodzianki przy pierwszym praniu nowego mieszkania. 

Zdjęcie: iStock/ryzyko

Możesz temu zapobiec, korzystając z tych wskazówek:

 • Wskazówka 1: Wybierz najgorętszy cykl prania i uruchom program z silnym detergentem w proszku do białego prania, aby zabić jak najwięcej bakterii.
 • Wskazówka 2: Otwórz drzwi i pozostaw bęben do wyschnięcia na kilka godzin przed zablokowaniem pralki.
 • Wskazówka 3: Przeszukaj gumową uszczelkę w poszukiwaniu monet, kawałków klocków Lego lub skrawków papieru i usuń wszystko.
 • Wskazówka 4: Wytrzyj uszczelkę wilgotną szmatką i kwasem octowym.
 • Wskazówka 5: Delikatnie wyciągnij szufladkę na detergent. Wyczyść go pod bieżącą wodą i w razie potrzeby starą szczoteczką do zębów, aby usunąć nieprzyjemny zapach osadów. Następnie wyczyść wnętrze szczeliny szczotką do naczyń.

Blokowanie pralki: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Czego potrzebujesz, aby zablokować pralkę?
 • Zabezpieczenie transportowe zapewniane przez producenta (wchodzące w zakres dostawy maszyny)
 • Wiadro lub miska
 • Klucz
 • Szczypce do pomp wodnych (jeśli blokada jest zablokowana)
 • Taśmy / opaski zaciskowe do węży
 • Stare szmaty do czyszczenia
Jak usunąć wodę z pralki??

Odkręć korek filtra kłaczków i pozwól wypływającej wodzie spłynąć do wiadra. Większość pralek ma filtr kłaczków na dolnej ścianie przedniej. Jeśli na pralce znajduje się wąż odpływowy, można go umieścić w pojemniku zbiorczym.

Co muszę wziąć pod uwagę, zanim będę mógł zablokować pralkę??

Oprócz czyszczenia pralki, przed zablokowaniem pralki należy wykonać dwa ważne kroki:

 1. Odłącz zasilanie, wyciągając wtyczkę.
 2. Zamknij zawory wodne, dokręcając je mocno w prawo. Jeśli pralka jest podłączona do wlotu zlewu, koniecznie zamknij również ten zawór.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here