Wyrównaj pralkę: Jak postępować ”,

Szkody, jakie może spowodować nieprawidłowo ustawiona pralka, są często niedoceniane. Siły działające na urządzenie podczas pracy są tak duże, że precyzyjne ustawienia i precyzyjna technologia masywnej maszyny mogą łatwo ulec uszkodzeniu. Czasami mogą to być problemy, które są dla Ciebie oczywiste, takie jak podskakiwanie lub podskakiwanie maszyny w cyklu wirowania, problemy z wypompowywaniem brudnej wody, słabo spływający detergent lub pralka nie pobiera już wody. Ale mogą również wystąpić początkowo niewidoczne uszkodzenia. Jeśli maszyna jest niewyważona, łożyska bębna zużywają się szybciej, a amortyzatory lub sprężyny ulegają uszkodzeniu. Często zużycie części można zauważyć dopiero po wielu praniach, czego zwykle nie można przypisać nieprawidłowemu ustawieniu pralki. Tym ważniejsze jest, aby przed użyciem samodzielnie sprawdzić podłączenie i ustawienie pralki.

Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Czyszczenie pralki: te domowe środki zaradcze działają Pralkę należy regularnie czyścić, aby zapobiec zabrudzeniu, pleśni i nieprzyjemnym zapachom. Dzięki tym domowym sposobom 's udaje się.

Możliwe uszkodzenia spowodowane awarią linii pralki
 

 • Pralka skacze lub skacze. Może to spowodować pęknięcia materiału, które uniemożliwią użytkowanie maszyny.
 • Niepełne wypompowanie brudnej wody z bębna.
 • Resztki detergentu w komorze.
 • Wcześniejsze zużycie łożysk.
 • Precyzyjnie wyregulowane czujniki pralki dostarczają nieprawidłowe oceny i dane.
 • Brak równowagi maszyny
 • Amortyzatory szybciej się zużywają, a sprężyny nie działają prawidłowo.

Pralka musi być odpowiednio wyosiowana, aby nie poruszała się podczas wirowania, a łożyska nie pękały.

Zdjęcie: iStock / Hispanolistic

Wyrównaj niezbędne stopnie przed pralką

Nie zapomnij o blokadzie transportowej


Niezależnie od tego, czy chodzi o nowy zakup bezpośrednio od zaufanego sprzedawcy, kupując przez Internet, czy podczas przeprowadzki: najważniejszą rzeczą, gdy tylko przeniesiesz pralkę, jest sprawdzenie blokady transportowej. Ważne jest, aby przed transportem był on prawidłowo włożony do pralki. Znajduje się w tylnej ścianie bębna i mocuje go na czas transportu. Dobrze wiedzieć: Ze względu na precyzyjne ustawienia i zastosowaną technologię nie wolno transportować pralek w pozycji poziomej, ponieważ może to spowodować niezauważone uszkodzenie pralki.

Może zainteresować Cię również Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Korzystanie z pralki: Tak to działa Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Pralka: Odpowiednia przegródka na każdy detergent Pranie 1x1: Włókna i kolory są zachowywane przez długi czas

Skonfiguruj i podłącz pralkę


Zanim zaczniesz ustawiać pralkę, upewnij się, że wszystkie narzędzia są pod ręką. Potrzebny będzie klucz, klucz do rur lub szczypce do pomp wodnych oraz poziomica. Nie podłączaj do zasilania, dopóki nie zakończysz wszystkich innych prac.
Gdy tylko pralka znajdzie się we właściwym miejscu i nie trzeba jej już przenosić, podłącz pralkę do odpływu brudnej wody i do wlotu świeżej wody. Teraz usuń blokadę transportową z pralki.

Szczegółowe ustawienie pralki

Ustawienie pralki jest tak proste, jak skuteczne i można to zrobić samemu lub łatwo sprawdzić, jeśli nie masz pewności. Aby osiowanie było jak najprostsze, pralki są zwykle wyposażone w cztery regulowane nóżki. Obrócony zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby opuścić pralkę, przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby podnieść pralkę. Pozwala to na szybkie i łatwe wyrównanie nierównych podłóg lub podkładów. 
Dobrze wiedzieć: pralka musi być zanurzona w wodzie we wszystkich kierunkach, nie tylko wzdłuż, ale także w poprzek. Umieść poziomicę na pralce i przekręć regulowane nóżki w odpowiednim kierunku, aż pralka znajdzie się całkowicie „w wodzie”, czyli wyprostowana. Możesz wtedy również podłączyć wtyczkę zasilania. Zalecane jest uruchomienie testowe maszyny. Następnie dokładnie sprawdź, czy pralka jest prawidłowo ustawiona.

Zrób to sam i naprawa Naprawa pralki: Te 3 problemy możesz rozwiązać samodzielnie Jeśli pralka jest uszkodzona, niekoniecznie musi być serwisowana. Te trzy rodzaje uszkodzeń na pralce możesz naprawić samodzielnie.

Wyrównywanie pralki: przegląd kroków

 1. Umieść pralkę w wybranym miejscu.
 2. Usuń blokadę transportową z bębna.
 3. Podłącz wlot i wylot pralki.
 4. Ustaw pralkę za pomocą nóżek o regulowanej wysokości.
 5. Sprawdź prawidłową orientację pralki za pomocą poziomicy.
 6. Uruchomić pralkę w trybie testowym, a następnie ponownie sprawdzić wyrównanie.
Przeczytaj więcej o poradach dotyczących gospodarstwa domowego Odkamienianie pralki: Najlepsze wskazówki Porady dotyczące gospodarstwa domowego Wynajem technologii zamiast kupowania: Czy warto?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here