Pralka: odpowiednia komora na każdy środek piorący ”,

Detergent można umieścić w prawej komorze pojemnika pralki podczas prania wstępnego. Producenci nowoczesnych detergentów często jednak reklamują swoje produkty hasłem, że pranie wstępne nie jest konieczne i nie podają na opakowaniu detergentu żadnych instrukcji dozowania prania wstępnego. Oznacza to, że odpowiednia komora pralki jest coraz rzadziej używana - chociaż pralki w zależności od programu i tego co ustawisz na pralce na pewno pompują tam wodę. Nasza wskazówka: W przypadku silnego zabrudzenia zamiast detergentu wlej trochę czystego octu do komory prania wstępnego. Jest to bardziej przyjazne dla środowiska, a pranie jest tak samo czyste. Jednak od 80 stopni sensowne jest umieszczanie detergentu w komorze prania wstępnego. Warto też wstępnie przygotować plamy.W szczególności klasyczne plamy takie jak plamy wiśniowe, plamy z czerwonego wina, edding, wosk, plamy krwi, plamy z kawy, plamy potu, tłuste plamy i plamy z oleju należy zawsze impregnować przed praniem, dzięki czemu dodatkowe pranie wstępne jest zbędne.

Przegródkę pralki po prawej stronie można napełnić detergentem w proszku do prania wstępnego. 

Zdjęcie: iStock / Михаил Руденко

Co trafia do lewej komory pralki?

Wlej detergent do lewej komory pojemnika na pralce, aby wyprać ubrania. Niezależnie od tego, jaki program prania wybrałeś, czy chcesz wyprać łatwe w pielęgnacji ubrania, bieliznę, ręczniki, czarną bieliznę, wełniany sweter czy kurtkę puchową, pralka pobiera detergent z lewej komory, aby wyprać tekstylia w pranie główne.
To, czy umieścisz tam płynny detergent, czy proszek do prania, zależy z kolei od tego, jakie pranie jest prane i czy masz alergie, problemy ze skórą lub jak ekologicznie chcesz prać. Jeśli chodzi o dozowanie, zazwyczaj można użyć trochę mniej detergentu i proszku do prania niż wskazują producenci na opakowaniach, ponieważ nowoczesne środki są bardzo mocne i ekonomiczne.

Porady domowe Reklama Przyjazny dla środowiska detergent: który jest naprawdę przyjazny dla natury? Jak znaleźć detergent przyjazny dla środowiska, którego produkty znajdują się na najlepszych listach i naprawdę chronią przyrodę, przeczytaj tutaj w poradniku.

W zależności od używanego środka do dezynfekcji prania, produkt trafia również do lewej komory pralki. Ale przeczytaj instrukcje producenta, aby być po bezpiecznej stronie. Jeśli używasz środka zmiękczającego wodę ze względu na bardzo twardą, twardą wodę, umieść go w komorze prania głównego.
W skrócie: lewa komora pralki jest zawsze wypełniona. Chyba że użyjesz mydlanych orzechów lub kuli do prania. Obie alternatywy dla konwencjonalnych detergentów trafiają bezpośrednio do pralki. Komora prania głównego pralki pozostaje pusta, z wyjątkiem środka zmiękczającego wodę i środka dezynfekującego.

Detergent do prania zasadniczego trafia do lewej komory pralki oznaczonej „II”. 

Zdjęcie: iStock / Ksenia Iwanowa

Co znajduje się w środkowej komorze pralki?

Środkowa przegroda pojemnika na pralkę przeznaczona jest na płyn do zmiękczania tkanin. Jeśli nie chcesz używać płynu do płukania tkanin ze zwierzęcymi środkami powierzchniowo czynnymi, możesz użyć bardziej biodegradowalnego płynu do płukania tkanin z roślinnych środków powierzchniowo czynnych lub czystego octu. Niektóre myjki higieniczne, czyli środki dezynfekujące do prania również trafiają do komory środkowej - sprawdź instrukcję producenta. Jeśli chcesz nadać praniu zapachowy olejek, wlej kilka kropel olejku do przegródki na płyn do zmiękczania tkanin.

Ale strzeż się:

Większość olejków zapachowych nie może dostać się do wody. Rozpoznawalny po pomarańczowym kwadracie w czarnej oprawie na butelce, w którym ryba pływa do góry nogami.

Co jeśli pomieszam przegródki w pralce??

Jeśli włożono detergent do komory prania wstępnego zamiast do komory prania zasadniczego, a program nie obejmuje prania wstępnego, detergent pozostanie w komorze, a Twoje pranie zostanie wyprane bez detergentu. W najgorszym przypadku będziesz musiał ponownie wyprać pranie, bo nie było czyste. Aby wyjąć detergent z komory po prawej stronie, należy wybrać program z funkcją prania wstępnego.
Jeśli przypadkowo włożysz płyn do zmiękczania tkanin do komory prania głównego lub prania wstępnego zamiast do komory środkowej, na pewno będziesz musiał ponownie wyprać pranie, ponieważ płyn do zmiękczania tkanin jest mydlany i tłusty na tekstyliach i zapobiega wypłukiwaniu brudu z włókna będą. Jedynym sposobem na zaradzenie tej sytuacji jest ponowne wypranie prania, włożenie trochę więcej detergentu niż zwykle do komory prania zasadniczego i ustawienie jak najwyższej temperatury dla tych tkanin.

Możesz być także zainteresowany Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Korzystanie z pralki: Tak to działa Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Pralka nie pobiera wody: Jak znaleźć błąd dotyczący wskazówek gospodarstwa domowego Umieść suszarkę na pralce: Tak lub nie?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here