Detergenty: te marki nie mogą przekonać Stiftung Warentest ”,

Kryteria testowe Stiftung Warentest obejmowały nie tylko wydajność prania, ale także to, jak bardzo detergenty są delikatne dla tekstyliów i jak duży jest wpływ cyklu prania na środowisko. Wynik: Spośród 24 badanych detergentów o dużej wytrzymałości, jedenaście otrzymało ocenę „dobrą”, reszta ocenę „zadowalającą” lub nawet ocenę „dostateczną”. Można zauważyć, że wszystkie detergenty, które otrzymały dobrą ocenę, są w proszku. A zwycięzcami testu na plamy i na białe pranie są również produkty w najniższej cenie.
Oto pięć najlepszych detergentów z testu z oceną „dobry”:

  1. Proszek do prania Aldi Tandil Ultra Plus
  2. dm Denk z proszkiem do prania o dużej wytrzymałości
  3. Superkompaktowy detergent do dużych obciążeń Penny Shetlan
  4. Silny detergent Rossmann Domol
  5. Lidl Formil Ultra Plus

Przegrane detergenty z testu z oceną "wystarczające":

  1. Lenor 2w1
  2. Ariel Universal + Actilift + Power
  3. Spee aktywny żel
  4. Edeka Dobre i korzystne aktywne czapki 3w1 o dużej wytrzymałości
  5. Netto Priva detergent do dużych obciążeń 3w1 aktywne nasadki

Według porównania detergenty te wykazywały raczej słabe działanie piorące i łagodne dla tkanin w teście cyklu prania. Nie usuwali w odpowiedni sposób plam i zabrudzeń z odzieży.

Możesz być także zainteresowany Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Reklama Detergent przyjazny dla środowiska: który naprawdę chroni przyrodę? Przedstawione przez Porady domowe Reklamowe kule do prania: rozsądna alternatywa dla detergentów? Przedstawione przez Porady gospodarstwa domowego Reklama Orzechy mydlane: Czy alternatywa dla detergentu jest naprawdę dobra dla środowiska?? Przedstawione przez

Do usuwania plam najlepiej nadają się detergenty w proszku

Jeśli chcesz, aby białe pranie było tak czyste, jak to możliwe, Stiftung Warentest zaleca pranie przy użyciu ciężkiego detergentu w proszku. Oprócz silnych enzymów przeciw plamom, w proszkach do prania często znajdują się środki wybielające. Jednak w płynnych detergentach i żelowych poduszkach nie można dodać wybielacza z wystarczającą stabilnością, dlatego musisz się bez niego obejść.
Silne środki piorące wykonane z proszku mają tę wadę, że na dłuższą metę mogą rozjaśnić i wyblaknąć kolorowe rzeczy. Nie ma takiego ryzyka z płynnym detergentem lub poduszką żelową. Dlatego zalecamy płynny detergent do kolorów do prania kolorowych rzeczy.

Warentest krytykuje instrukcje dozowania detergentów

Stiftung Warentest postrzega brakujące lub trudne do odczytania instrukcje dawkowania jako punkt krytyczny dla prawie wszystkich detergentów w teście. Chociaż proponowane dozowanie jest co najmniej zadowalające dla detergentów, które dobrze sobie radzą, powinno być jeszcze lepsze i łatwiejsze do odczytania.
Prawidłowe dozowanie detergentów jest bardzo ważne, szczególnie ze względu na przyjazne dla środowiska i zrównoważone użytkowanie. Ponadto prawidłowe dozowanie oszczędza zarówno pralkę, jak i portfel.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here