Kran kapie ”,

Kiedy kran kapie, to nie tylko denerwujące. Raczej ucieka też cenna woda pitna, a wcale nie tak mało. Pięć litrów dziennie z pewnością może się sumować, a to z czasem staje się drogie. Zwłaszcza, że ​​poszczególne krople z czasem zamieniają się w cienką strużkę.

Jakby kran wymagał naprawy - a to wcale nie jest takie trudne. Zwłaszcza z baterią z kilkoma zaworami, które trzeba odkręcić, aby wymienić uszczelki. Ale nawet w przypadku miksera jednouchwytowego specjalista niekoniecznie musi być zaangażowany.

Kran kapie © Andrey Kuzmin, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wyjaśniamy, jak to zrobić w siedmiu krokach:

 1. Przygotuj wiadro i ścierkę. Jeśli majstrujesz przy armaturze, woda zawsze może spływać po podłodze, więc najłatwiej jest od razu ją ponownie podnieść.
 2. Zawory zamkniętego kąta. Zawory te zwykle znajdują się pod zlewem lub umywalką. Odcinają dalszy dopływ wody. Każdy, kto zapomni o tym kroku, ma problem. Jednak konieczne jest, aby po zamknięciu zaworów na krótko uruchomić wodę, aby uwolnić ciśnienie z linii.
 3. Zakryj odpływ wody w umywalce. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że małe części znikną w zlewie, a wtedy trzeba będzie również wyjąć syfon.
 4. Odkręć uchwyt. W tym celu należy poluzować często ukryte śruby. To, czy potrzebujesz do tego śrubokręta, czy klucza imbusowego, zależy od modelu okucia. Jeśli nie ma śrub, może się zdarzyć, że uchwyt wystarczy pociągnąć do góry. Abyś mógł go odpowiednio zapakować, twoja ręka i uchwyt powinny być suche i wolne od tłuszczu.
 5. Odkręć i wyjmij wkład. Wkład jest elementem wewnątrz armatury, w którym miesza się zimna i ciepła woda. Klucz nasadowy jest idealny do tej operacji, ale można również użyć klucza płaskiego lub klucza do rur.
 6. Mikser jednouchwytowy: rozszerzenie wkładu do 30% zapisać

  Firmy specjalizujące się w hydraulikach
  Tanie oferty

  porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
  Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.
 7. Wyczyść wkład. W tym celu umieszcza się go w mieszaninie esencji octu i wody (w stosunku 1 do 3) na noc. Można również rozpuścić proszek kwasu octowego lub tabletkę aspiryny w wodzie i użyć tego płynu. Efekt jest wzmocniony, jeśli wszystko jest podgrzewane, ale nigdy nie doprowadzane do wrzenia. Należy zachować ostrożność przy obchodzeniu się z octem w pobliżu kranu – może to spowodować trwałe zmatowienie powierzchni, a co za tym idzie nieestetyczne plamy.
 8. Wyczyść wkład wodą z octem
 9. Wypłucz wkład. Czystą wodą spłukujesz pozostałości roztworu czyszczącego, których nie chcesz w wodzie. Wszelkie pozostałości kamienia i brudu można usunąć np. za pomocą używanej szczoteczki do zębów.
 10. Wymień uszczelki. Uszczelki montuje się w bateriach jednouchwytowych z ruchomym odpływem wody. Należy je wymienić po odkręceniu całego aparatu. Czasami te uszczelki są również przyczyną problemu, ale wtedy jest odwrotnie: jeśli wszystko jest już otwarte, możesz również wyczyścić wkład.
 11. Ważne: wymienić wszystkie uszczelki
 12. Włóż i zamocuj wkład. Oczywiście wkład dostaje się do złączki w taki sam sposób, jak wyszedł wcześniej i jest ponownie odpowiednio mocowany. Podczas tego i następnego kroku należy uważać, aby nie dokręcić zbyt mocno śrub podczas mocowania. „Po zakończeniu festynu” mówi rzemieślnik.
 13. Zamocuj uchwyt, otwórz zawory narożne, Odłóż wiadro i ścierkę do wycierania. Jeśli nadal kapie, nie pracowałeś ostrożnie - to musisz spróbować po raz drugi lub rzemieślnika.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here