Strażnik wodny

Unikaj uszkodzeń spowodowanych przez wodę: monitor wody i ochrona przed wyciekami

Potrzebujesz wody w każdym domu - ale zbyt dużo wody może być bardzo szkodliwe. Na przykład, gdy rozpryskuje się w niekontrolowany sposób z pękniętej rury, ale także, gdy potajemnie wpada kropla po kropli do muru. Wadliwe zmywarki i pralki mogą również powodować poważne uszkodzenia. Wielu musiało za to słono zapłacić - liczbę szkód wodnych w Niemczech szacuje się na 3 000. Całkowite szkody powinny wynieść miliard euro.

Wygląda zabawnie, ale tak nie jest - uszkodzenie przez powódź w domu © marog-pixcells, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ale jest zioło przeciwko temu. Każdy może chronić się za pomocą strażników wodnych. To nie musi być drogie. W ofercie jest wiele modeli, można odróżnić dwa systemy. To, który konkretnie wybierzesz, zależy od konkretnej sytuacji. Oto przegląd szczegółów.

Strażnik wodny w piwnicy

Najemcy też mogą się zabezpieczyć

Główną różnicą jest zasięg urządzeń. Kto? cały budynek chcesz chronić, decyduje się na montaż wodomierza w wodociągu, zaraz za wodomierzem. W Wynajem mieszkania Na przykład często chodzi tylko o zabezpieczenie kuchni przed przeciekającą zmywarką. Wystarczy do tego monitor wodny na podłodze danego pomieszczenia.

Monitory wodne wbudowane w sieć wodociągową nie są technicznie nieskomplikowanymi, pomysłowymi urządzeniami. Co sekundę porównują rzeczywisty przepływ wody przez rurę z wartościami ustawionymi wcześniej przez użytkownika. Jeśli zużycie odbiega od ustawionych wartości, szybko odcinają przepływ.

Z tego opisu widać, że z takim urządzeniem trzeba się bardziej intensywnie obchodzić. Jeśli wartości zużycia nie zostaną ustawione poprawnie, mogą wystąpić fałszywe alarmy - lub rzeczywiste wycieki nie zostaną wykryte. Jeśli jednak urządzenia są prawidłowo ustawione, elektronika rozpoznaje niewielkie, ale ciągłe straty wody na podstawie charakterystyki zużycia.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Strażnik wodny w inteligentnym domu

Te monitory wody można również zintegrować z całą koncepcją inteligentnego domu. Jeśli chcesz, otrzymasz komunikaty o błędach Smartfon a potem wie, czy w domu wszystko jest ok, jeśli chodzi o wodę, nawet gdy jesteś na wakacjach. Są też urządzenia z jednym Funkcja wakacyjna - Podczas dłuższej nieobecności ustalane są bardziej rygorystyczne górne limity dla tolerowanych ilości.

Nawiasem mówiąc, te monitory wody można również łączyć z Reduktory ciśnienia lub aparatura do zmiękczający Z wody. Nawiasem mówiąc, dostępne są również monitory wody specjalnie do zastosowania w dopływach systemów grzewczych. Jak powszechnie wiadomo, potrzebują one głównie niezakłóconego przepływu wody. Wyciek w rurze stawia to pod znakiem zapytania, dlatego monitorowanie wody ma sens. Praktyczne są urządzenia do napełniania, w których zintegrowana jest funkcja monitorowania wody.

Strażnik wodny w piwnicy Inteligentny strażnik wody w domu

Zniżka ubezpieczeniowa

Te straże wodne dostarczają również statystyki dotyczące Konsumpcja wody. Co ważne, niektórzy ubezpieczyciele budynków mieszkalnych oferują swoim klientom te urządzenia do sprzedaży po znacznie obniżonej cenie. To z pewnością może być argumentem, w przeciwnym razie trzeba na to wydać od 600 do 1000 euro. Inni również dają zniżkę na składkę ubezpieczeniową, jeśli zainstalujesz osłonę wodną.

Warto zadzwonić do firmy ubezpieczeniowej - niektórzy finansują strażnika wodnego z © Gina Sanders, fotolia.com

Zasadniczo inna koncepcja opiera się na osłonach wodnych, które są po prostu umieszczane na podłodze w pomieszczeniu, które ma być chronione przed zalaniem. Są to zazwyczaj pomieszczenia, w których znajdują się pralki i zmywarki. Te urządzenia mają Czujnik podłogowy, który reaguje już, gdy woda na ziemi ma tylko 1,5 milimetra wysokości. Jeśli gleba staje się wilgotna, uruchamia się alarm. W sposobie ich użytkowania można je porównać do czujek dymu wiszących na suficie. Osłona przed wodą ma czujnik na spodzie lub czujnik jest do niego podłączony kablem.

Niedrogi monitor wody z czujnikiem podłogowym

Ale te osłony wodne nie zawsze przeszkadzają, na przykład w kuchni? Ten sprzeciw jest nieuzasadniony. Urządzenia są niewielkie, można je łatwo ukryć w pobliżu urządzenia. W kuchni często pojawiają się wnęki pod szafkami i sprzętem AGD. Jest to szczególnie łatwe, gdy osłona nie musi być podłączona do gniazdka, ale raczej po przejściu Baterie jest zasilany.

Nawiasem mówiąc, istnieją również osłony wodne, które łączą pewne właściwości dwóch opisanych wariantów. Mają one również na celu ochronę poszczególnych urządzeń. Są wbudowane w linię zasilającą i posiadają czujnik, do którego są podłączone kablem. Czujnik leży na podłodze - a w przypadku zamoczenia wodowskaz odcina dalszy dopływ wody do urządzenia. Urządzenia te mają tę zaletę, że nie tylko zgłaszają uszkodzenia, ale jednocześnie reagują samodzielnie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here