Wymiary montażowe WC

Jak wysoko, jak szeroko - wymiary montażowe toalety

Przeczytaj to przed remontem domu lub po zamontowaniu rur wodociągowych i kanalizacyjnych w nowym budynku? Wtedy nie masz tak dużego pola manewru; Planując toaletę, należy kierować się istniejącymi połączeniami. A może i tak planuje się ułożyć te połączenia?Planujecie nowy budynek?? Wtedy nadal masz wszystkie opcje.

Pomożemy Ci w każdym przypadku. Ponieważ podczas planowania i instalacji toalety należy wziąć pod uwagę pewne wymiary. Zebraliśmy je tutaj. Jeśli masz możliwość trzymania się tych wymiarów, zdecydowanie powinieneś to zrobić. W przeciwnym razie powinieneś spróbować zbliżyć się do nich jak najbliżej - lub przełożyć ponownie, aby możliwe było spełnienie wymagań.

Czy wokół toalety jest wystarczająco dużo miejsca?? Decyduje o tym podczas planowania © Tatjana Balzer, stock.cegła suszona na słońcu.com

Materiał określa pewne specyfikacje. A Stojąca toaleta jest jak jest, nic nie da się z tym zrobić. Górna krawędź miski, jak to od dawna jest standardem, znajduje się 40 centymetrów nad podłogą. W sklepach dostępne są wysokości od 38 do 43 centymetrów. Ale ludzie stają się wyżsi i zbyt niska toaleta jest niewygodna, więc oferowane są coraz wyższe miski. Najlepiej zastanowić się, kto głównie korzysta z toalety. Jeśli w gospodarstwie domowym są ludzie różnej wielkości, nie należy iść za wysoko. Zwisanie nogami to frajda tylko dla dzieci w toalecie.

Są takie rodzaje toalet

Dziś są jednak bardziej rozpowszechnione niż toalety stojące Toalety wiszące. Najczęściej mocowane są do tzw. elementów przedściennych, które są oszalowane płytą gipsowo-kartonową i obłożone płytkami. Dzięki temu są nie do odróżnienia od zwykłej ściany. Elementy przedścienne zwykle zapewniają pewną elastyczność. A potem jest to samo, co w toaletach stojących. 40 centymetrów wysokości to standard. Jeśli w domu mieszkają tylko mali ludzie, możesz zostać pod spodem, a na odwrót oczywiście ceramikę można naprawić wyżej.

Wybór toalety: Która toaleta najlepiej pasuje do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Jest jeszcze jedna kwestia do rozważenia: po zainstalowaniu toalety wiszącej nie można już zmienić wysokości. Więc musisz skorzystać z innej toalety, aby to wypróbować. Przy okazji przymierzając i mierząc, należy zawsze pamiętać, że te wymiary są przeznaczone do górnej krawędzi miski - plus dwa centymetry na siedzisko.

Zwykle jeden jest planowany szeroki 40 centymetrów na toaletę. Zgodnie z odpowiednimi przepisami należy zachować odstęp 20 centymetrów z prawej i lewej strony – niezależnie od tego, czy jest ściana, prysznic czy coś innego. Razem potrzebujesz toalety o szerokości 80 centymetrów. Ale to jest absolutnie dolna granica i nie jest to wygodne. O ile to w ogóle możliwe, w końcu należy pozwolić sobie na 100 centymetrów, korzysta się z tej przestrzeni każdego dnia.

Planowanie łazienki: umieszczenie toalety

w głębokość należy rozróżnić toalety wiszące i stojące. Toaleta stojąca wymaga 60 centymetrów, toaleta podwieszana wymaga 75 centymetrów. Najlepiej przed planowaniem wybrać toaletę, aby mieć dokładne wymiary. W przeciwnym razie przy wyborze modelu należy wziąć pod uwagę planowane wymiary. Jednak nie pomylisz się całkowicie, jeśli weźmiesz pod uwagę podane wymiary.

Podczas planowania ważna jest również odległość od innych obiektów © Jörg Lantelme, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ważna jest też tzw Obszar ruchu przed toaletą. Powinien mieć co najmniej 80 centymetrów szerokości i 60 centymetrów długości. Jeśli chcesz budować zgodnie z normami DIN, zaplanuj obszar ruchu 120 na 120 centymetrów. Zaletą jest to, że może nachodzić na obszar ruchu innych obiektów w łazience – fakt, że w łazience jest jednocześnie kilka osób, a jedna z nich korzysta z toalety, powinien być wyjątkiem i nie musi być brane pod uwagę w planowaniu.

Nawiasem mówiąc, istnieją również standardowe wymiary do mocowania Uchwyt na papier toaletowy. Powinien znajdować się 45 centymetrów od środka muszli klozetowej. Odległość od podłogi można mierzyć od 65 do 95 centymetrów.

Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz przewodnik po toaletach podwieszanych: 11 błędów instalacyjnych i jak ich uniknąć i jak zamienić toalety - tak to działa: Nie ma problemu z odpowiednimi sztuczkami

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here