Pielęgnacja i prawidłowe podlewanie poinsecji ”,

1. Gdzie to kładziesz??
Poinsecja lubi jasne, ciepłe miejsce bez bezpośredniego światła słonecznego. Ciepło z instalacji grzewczej i przeciągi wcale mu nie sprzyjają. Najlepiej czuje się w temperaturze od 18 do 22 stopni Celsjusza.
 

2. Jak często podlewasz poinsecję??
Mniej znaczy więcej - a zbyt dużo wody to najczęstszy błąd konserwacyjny. Podlewać tylko trochę więcej, gdy poinsecja jest bardzo słoneczna niż w zacienionym miejscu. Szczególnie korzystną pielęgnacją dla poinsecji jest woda o temperaturze pokojowej i stała wilgotność kuli. Najlepiej napełnić dzbanek następnym razem.
 

3. Jakiej ziemi potrzebuje poinsecja??
Najlepsza pielęgnacja poinsecji jest bezwartościowa, jeśli znajduje się w niewłaściwej glebie doniczkowej: powinna składać się z torfu i kompostu w proporcji 1:1 lub standardowej gleby P.

Obecnie poinsecja jest dostępna w różnych kształtach i kolorach.

Zdjęcie: iStock/Goroda

4. Czy należy nawozić poinsecję??
Należy nawozić co tydzień od czerwca do października, dwa razy w tygodniu w okresie kwitnienia. Aby to zrobić, dodaj od jednego do dwóch gramów pełnego nawozu do wody do nawadniania.
 

5. Jak sprawić, by znów był czerwony??
Aby kwiaty naprawdę zaczęły formować się od listopada i pojawiły się wspaniałe wybarwienia przylistkowe, zdecydowanie należy wystawiać poinsecję na światło maksymalnie dziesięć godzin dziennie od września.
 

6. Jak letnią poinsecję??
Pierwsze odmiany poinsecji kwitną już w październiku, ostatnie zachwycają nas do wiosny. Odrzuć roślinę po kwitnieniu? Pod żadnym pozorem! Przy dobrej opiece poinsecja ponownie zakwitnie w przyszłym roku. Aby to zrobić, odetnij roślinę po kwitnieniu w marcu na lato, przesadź poinsecję, umieść ją na słońcu i daj jej przerwę. Teraz tylko nalej bardzo mało. Od października można ponownie obficie podlewać.
 

7th. Jak pomnożyć poinsecję?
Jeśli dobrze dbasz o swoją poinsecję przez cały rok, możesz również hodować młode rośliny. Możesz to uzyskać z sadzonek głowy. W tym celu odetnij końcówki pędów jednym lub dwoma liśćmi, zanurz je w letniej wodzie, aby zatrzymać wypływ mlecznego soku, a następnie umieść je w małych doniczkach z ziemią.

Może zainteresować Cię także Projekt ogrodu Piękne pomysły na dekorację i instrukcje rękodzieła z poinsecjami Projekt ogrodu 7 pomysłów na dekorację ogrodu: Udekoruj Boże Narodzenie na zewnątrz Udekoruj Wypożycz choinkę: W trosce o środowisko

Należy zwrócić na to uwagę przy zakupie poinsecji

Poinsecje są wrażliwe na zimno. Zimowa i wilgotna pogoda mu szkodzi. Dlatego po zakupie zapakuj go w karton lub papier. Rośliny, które już stoją w przeciągu i są zbyt chłodne w sklepie i które zostały wciśnięte w ciasne plastikowe osłonki nie powinny być w pierwszej kolejności kupowane. Nie będziesz mógł długo cieszyć się tym „zestresowanym” okazem.
Kupując, zwróć także uwagę na niepozorne żółte kwiatostany pośrodku ozdobnych przylistków: nie powinny one zwiędnąć ani odpaść. Tylko z kwiecistym sercem splendor trwa długo.

Historia poinsecji

Gwiazda bożonarodzeniowa, znana również jako poinsecja lub gwiazda bożonarodzeniowa, jest kochana w tym kraju od stu lat. Każdy, kto myśli, że jest staruszkiem, nie docenia różnorodności współczesnych ras. Najbardziej uderzające w tej roślinie są jaskrawo kolorowe przylistki lub kwiatostany. Szczególnie w ciemne zimowe miesiące poinsecja prezentuje się w pełnej okazałości i słusznie nosi swoją botaniczną nazwę: Euphorbia pulcherrima oznacza „najpiękniejsza”.

Poinsecja jest teraz dostępna w wielu kolorach

Zdjęcie: Blumenbuero

Już to wiedziałem?

Gwiazda Bożego Narodzenia pochodzi z Meksyku, gdzie rośnie dziko jako metr wysokości krzewu. Karierę rozpoczął u nas około sto lat temu jako kwiat cięty. Jako roślina doniczkowa stała się popularna dopiero w latach 50. We Francji poinsecja nazywana jest „Etoile d” Amour i jest popularnym prezentem i pamiątką. „Gwiazda miłości” jest stworzona do spraw serca, jeśli wierzyć legendzie Azteków: Podobno krople krwi bogini, która zmarła na złamane serce, zmoczyły górne liście poinsecji i nadały jej niepowtarzalną czerwień kolor.

Jarzębina jest ważnym źródłem pożywienia dla ptaków i zwierząt, takich jak lis i borsuk, ale także małych ssaków (opielic, popielic) i owadów.

Zdjęcie: iStock / dropStock

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here