Jaki jest najlepszy głośnik bluetooth 2021: nasz przewodnik zakupu ”,

Głośnik Bluetooth Teufel Rockstar GO zapewnia doskonałe wrażenia dźwiękowe nawet podczas kąpieli.

Zdjęcie: diabeł
 • Waga i wzrost: Jeśli chcesz używać głośnika Bluetooth głównie w podróży, powinieneś zwrócić uwagę na jego niską wagę i kompaktowe wymiary zewnętrzne. Jednak przesadne spojrzenie na lekkie nie zawsze jest pomocne, ponieważ może to łatwo obniżyć żywotność baterii i jakość dźwięku. Ale należy również wziąć pod uwagę projekt jako pudełko, kostka lub rolka. Głośniki w formie rolek są ogólnie uważane za szczególnie wytrzymałe i praktyczne.
   
 • Przeznaczenie: Przeznaczenie jest ważniejsze niż jakiekolwiek inne kryteria. Modele, które są przeznaczone głównie do użytku na zewnątrz, a nawet nad wodą lub w wodzie, muszą być znacznie lepiej chronione przed kurzem, brudem i wodą niż głośniki używane w domu lub w domu. Dlatego są one zwykle nieco cięższe niż mniej chronione modele. Z kolei imprezowicze korzystają na przykład z głośników, które można łączyć ze sobą za pomocą wielokrotnego parowania, a także z możliwości optymalizacji dźwięku za pomocą aplikacji.
   
 • Dodatkowe funkcje: Wiele głośników Bluetooth ma przyjemne dodatkowe funkcje, takie jak system głośnomówiący, możliwość sterowania za pomocą asystenta głosowego (takiego jak Apple Siri lub Amazon Alexa) lub zintegrowany power bank, który można wykorzystać do ładowania smartfona lub słuchawek Bluetooth podczas pracy ruch.

Najlepsze głośniki Bluetooth w 2021 roku: przegląd zwycięzców testu

 

JBL Xtreme 2

Tribit
MaxSound Plus

Diabeł
Rockster GO

Ostateczne uszy
Wysięgnik 3

Dockin D w porządku+

Cena £

około. 200
Euro

około. 50
Euro

około. 150
Euro

około. 95
Euro

około. 130
Euro

Zabarwienie

niebiesko-czarny,
zielony, pomarańczowy,
kamuflaż

czarny

czarny

czerwony niebieski,
zielony, różowy,
czarno szary,
fioletowy

czarny

Startowy-
moc

2x20
wat

2x12
wat

24
wat

k. A.

50
wat

Wymiary

13,6 cm x
28,8 cm x 13,2 cm

6,5 cm x 19,8 cm
x 6,8 cm

11,0 cm x 21,00 cm
x 6,00 cm

Średnica 7,3 cm /
Wysokość 18,4 cm

28,5 cm x
10,0 cm x
10,3 cm

waga

2,39 kg

0,59 kg

0,70 kg

0,68 kg

1,93 kg

Paczka baterii-
Pojemność

10.000
mAh

k. A.

k. A.

k. A.

9.000
mAh

Żywotność baterii
(wg producenta)

15
godziny

20
godziny

12
godziny

15
godziny

14
godziny

Czas ładowaniaT

3,5
godziny

4
godziny

4,5
godziny

2,5
godziny

3,23
godziny

Bluetooth-
wersja

4.2

4.2

4.2
aptx

4.2

4.2
aptx

3,5 mm-
Wejście Jack

tak

tak

tak

nie

tak

NFC

nie

nie

nie

nie

tak

Wodoodporny

tak
(IPX 7)

tak
(IPX 7)

tak
(IPX 7)

tak
(IPX 67)

po prostu spryskaj-
woda (IP55)

Wolne ręce-
funkcjonować

tak

nie

tak

nie

nie

Wielokrotne parowanie

tak

nie

tak (maks. 2
Według-
głośnik)

tak

tak (maks. 2
Według-
głośnik)

Przemówił-
kompatybilny z asystentem

tak

nie

tak

nie

nie

Torba /
Pasek na ramię

Pasek na ramię

nie

Powolny-
pętla

nie

nie

przyłączeniowy-
Funkcje

Power bank

nie

Karta dźwiękowa USB

pływać-
zdolny do

Power bank

całkowity-
ocena (Amazonka)

4,6 / 5 gwiazdek

4,6 / 5 gwiazdek

4,6 / 5 gwiazdek

4,2 / 5 gwiazdek

4,5 / 5 gwiazdek

Najlepsze głośniki Bluetooth w 2021 roku: zaprezentowane krótko i zwięźle

1. JBL Xtreme 2

JBL Xtreme 2 to najdroższy głośnik w naszym porównaniu, ale oferuje też najbardziej rozbudowany sprzęt. Głośnik posiada zintegrowany power bank, funkcję głośnomówiącą oraz kompatybilność z asystentami głosowymi takimi jak Siri czy Google Assistant. Do podstawowego wyposażenia należy pasek na ramię, za pomocą którego można wygodnie przenosić ważący ponad dwa kg głośnik. Jednak przy tej wadze Xtreme 2 jest również najcięższym głośnikiem w naszych poradach dotyczących zakupu. Wymiary zewnętrzne pudła rezonansowego również są stosunkowo duże. Głośnik amerykańskiego dostawcy sprzętu hi-fi prawdopodobnie tylko częściowo nadaje się do zabierania ze sobą na wędrówki lub inne zajęcia na świeżym powietrzu z lekkim bagażem.
Nie bez powodu jednak dużej wagi i dużych gabarytów zewnętrznych są wbudowane głośniki, dzięki którym dźwięk został zoptymalizowany w porównaniu z poprzednim modelem.  Dwa głośniki wysokotonowe i dwa głośniki niskotonowe zapewniają bogaty i zrównoważony dźwięk ze szczegółowymi tonami wysokimi i zrównoważonym basem. Całkowicie wodoodporny głośnik jest zatem odpowiedni dla każdego, kto szuka głośnika o solidnym dźwięku i dobrym sprzęcie na zewnątrz. Xtreme 2 doskonale nadaje się również dla fanów imprez, zwłaszcza że głośnik można podłączyć do 100 innych skrzynek JBL za pośrednictwem Connect +.
Zalety

+ Dobra jakość dźwięku
+ Funkcja głośnomówiąca
+ Kompatybilny z asystentami głosowymi
+ W zestawie pasek na ramię
niekorzyść

- Stosunkowo trudne
 

Aktualne wyniki testów:

 • „JBL Xtreme 2 można opisać w skrócie: 2,4 kg skoncentrowanej mocy akustycznej. W teście cylindryczny głośnik Bluetooth przyćmiewa konkurencję głośnym, ale bogatym i zrównoważonym dźwiękiem."- bardzo dobry (Chip, 12.2018)
   
 • „W teście JBL Xtreme 2 okazał się dobrym towarzyszem w podróży. Ma wodoodporną obudowę, długą żywotność baterii wynoszącą prawie 19 godzin i zagłusza niemal każdy hałas otoczenia."- Klasa 2.1 (obraz komputerowy, 08/2018)
   
 • „Xtreme 2 firmy JBL to najwyższej klasy głośnik zewnętrzny z wieloma dodatkowymi funkcjami. Jest dobrze wykonany i wodoodporny. Jednak ze względu na swój rozmiar i wagę nie jest tak zużyty jak jego znacznie tańsi konkurenci (...). Nawet jeśli chodzi o cenę, jeden lub drugi kupujący myśli dwa razy."(Scena techniczna, 08/2018)
   
 • „Jeden rozmiar większy, JBL Xtreme 2 imponuje nie tylko bogatym dźwiękiem, wysokim poziomem i doskonałym basem. Wykonanie również jest dobre, obudowa jest solidna i wodoodporna, bateria starcza na długi czas, a do tego cena jest adekwatna. Dla imprezowiczów nie ma obecnie nic lepszego w tym rozmiarze."- zwycięzca testu (wszystkiego najlepszego, 08/2019)

Ogólna ocena: 4,6 na 5 gwiazdek

Cena: około. 200 euro

Tutaj możesz zamówić głośnik Bluetooth firmy JBL na Amazon.

Zdjęcie: JBL

2. Tribit MaxSound Plus

Każdy, kto uważa, że ​​najtańszy głośnik w naszym porównaniu ma też najsłabszy sprzęt, jest w poważnym błędzie. Przy 590 gramach najlżejszy głośnik ma również najdłuższy czas pracy na baterii. Dlatego jest idealny dla każdego, kto lubi przebywać na zewnątrz i nie chce martwić się o poziom naładowania swojego głośnika. Dodatkowo głośnik jest całkowicie wodoodporny. Warto również zauważyć: MaxSound Plus, który kosztuje nieco poniżej 56 euro, ma nawet zestaw głośnomówiący. Dźwięk pudła rezonansowego jest w dużej mierze zrównoważony, ale mały głośnik traci oddech przy dużej głośności, przez co dźwięki są wyświetlane zniekształcone, a szczegóły tracone. Nie pomaga tak zwany XBass, który obiecuje bogatsze doznania dźwiękowe. Wręcz przeciwnie: jeśli Xbass nie jest włączony, bas jest całkowicie nieobecny, więc właściwie nie możesz się obejść bez włączenia basu.

Zalety

+ Najdłuższa żywotność baterii w porównaniu
+ Lekka waga
+ Zestaw głośnomówiący
 

niekorzyść

- Średnia jakość dźwięku przy dużej głośności
Aktualne wyniki testów:

 • „Musisz również wziąć pod uwagę wciąż dość kompaktowe wymiary, dla których nie będziesz zawiedziony. Jeśli doliczysz do tego cenę 55 euro, możesz wybaczyć mobilnemu głośnikowi brak pary."(Dziennik Hifi, 03/2019)
   
 • "Nawet w porównaniu do "dużych "jak Anker SoundCore 2, Tribit MaxSound Plus może przekonać. Dodatkowe punkty są przyznawane za możliwość obniżenia basu na rzecz zrozumiałości mowy."(Test techniczny, 06/2019)
   
 • „Tribit MaxSound Plus jest zdecydowanie wart polecenia, ale tylko wtedy, gdy masz świadomość, że nie słyszysz z nim tak głośno."(Test Mobi, 03/2019)
   
 • „Odtwarzanie z dużym zasięgiem, dodatkowe funkcje smartfona lub głośnika oraz klasyczny wygląd i wodoodporność sprawiają, że głośnik jest absolutną wskazówką."(Radar muzyczny, 08/2019)

Ogólna ocena: 4,6 na 5 gwiazdek

Cena: około. 50 euro

Podobnie jak Teufel Rockster GO, Tribit MaxSound Plus jest wodoodporny. Tutaj możesz zamówić głośnik Tribit Bluetooth firmy Amazon.

Zdjęcie: Tribit

3. Diabelski Rockster GO

Marka Teufel, założona w Berlinie w 1979 roku, specjalizuje się w wysokiej jakości sprzęcie hi-fi. Wraz z serią Rockster producent prezentuje własną gamę pudełek dźwiękowych Bluetooth. Wśród nich Rockster Go jest najmniejszym głośnikiem w serii o wadze zaledwie 700 gramów i kompaktowych wymiarach (11 x 21 x 6 cm).
Dzięki gumowanej obudowie i ochronie przed wodą IPX7, Soundbox Teufel doskonale nadaje się do użytku mobilnego na zewnątrz. Wewnątrz dwa głośniki szerokopasmowe (tzw. drivery) oraz pasywny głośnik niskotonowy, dzięki wynalezionej przez Teufela „technologii Dynamore”, zapewniają przekonujący dźwięk stereo, który bynajmniej nie jest standardem dla kompaktowych pudełek dźwiękowych.
Dzięki wejściu AUX i Bluetooth zgodnemu ze standardem aptX Rockster ma dobrą kompatybilność. Jednak wielokrotne parowanie jest możliwe tylko z innym Rocksterem GO. 
Nadzwyczajne: dzięki zintegrowanej karcie dźwiękowej USB głośnik może być również używany jako głośnik PC. Jednak żywotność baterii wynosząca tylko 12 godzin, co jest dość krótka w porównaniu z innymi głośnikami z naszej porady zakupowej, oraz czas ładowania 4,5 godziny, najdłuższy w naszym teście, mają negatywny wpływ na tę dobrą konfigurację. Ponadto prawdziwym fanom muzyki nie powinno zabraknąć aplikacji, za pomocą której można indywidualnie sterować i regulować dźwięk Rockster GO.

Zalety

+ bardzo dobry dźwięk stereo
+ dobra jakość dźwięku Bluetooth dzięki obsłudze aptX
+ Zestaw głośnomówiący
+ Kompatybilny z asystentami głosowymi
+ może być używany jako głośnik PC
 

niekorzyść

- słaba żywotność baterii
- długi czas ładowania
- brak dostępnej kontroli aplikacji
Aktualne wyniki testów

 • "Plus: Brzmi czysto i równo, bardzo solidnie, gniazdo ładowania USB. - Minus: słabe etykietowanie klawiszy."- zwycięzca testu, ocena 2.3 (AudioVideoFoto-Bild, 05.2019)
   
 • „Dzięki Rockster Go, Teufel po raz kolejny zrobił solidny skok do kompaktowej ligi głośników Bluetooth. Szybko schowany w wakacyjnym plecaku, odporny na warunki atmosferyczne i solidnie zaprojektowany, głośnik oferuje praktyczne i zajmujące mało miejsca rozwiązanie muzyczne."- 8,8 na 10 punktów (Modernhifi, 07.2019)
   
 •   „Nie ma jednak głośnika Bluetooth w tym rozmiarze i przedziale cenowym, który brzmi lepiej."- Klasa 2.3 (obraz komputerowy, 12.2018)
   
 • „Tak więc „Go” mówi o pięknie wyrażonym wysokim zakresie i oczywiście pasażach o niskiej częstotliwości, w granicach tego, co jest fizycznie możliwe. Jednak w środkowym paśmie częstotliwości urządzenie często zanika. (...) Głośnik jest oznaczony 149 euro (...) prawdziwa rekomendacja cenowa."(Hifijournal, 11.2018)

Ogólna ocena: 4,6 na 5 gwiazdek

Cena: około. 150 euro

Teufel Rockster GO to także wierny towarzysz podczas zajęć sportowych. Głośnik Bluetooth Teufel można zamówić w Amazon tutaj.

Zdjęcie: diabeł

4. Ultimate Ears Boom 3

Boom 3, który jest mniej więcej wielkości zwykłej butelki na wodę o pojemności 750 ml, jest opisywany przez producenta Ultimateears jako „praktycznie niezniszczalny”. W rzeczywistości pudło rezonansowe – nawiasem mówiąc jedyne w naszym przewodniku zakupowym, które potrafi pływać – również okazuje się bardzo wytrzymałe i absolutnie wodoodporne w innych niezależnych testach. Sterowanie z czterema bardzo niepozornymi klawiszami funkcyjnymi działa dobrze. Dźwięk jest zrównoważony. Żywotność baterii wynosi średnio 15 godzin, a czas ładowania jest najkrótszy w naszym porównaniu i wynosi zaledwie 2,5 godziny.
Szczególnie innowacyjne: jeśli kilku użytkowników ma słuchawki Ultimate Ears, głośniki można połączyć ze sobą za pomocą aplikacji BOOM. Oznacza to, że nawet większą imprezę można z łatwością wypełnić dźwiękiem. Jednak w dużej mierze brakuje innych dodatków. Na przykład Boom 3 jest jedyną skrzynką dźwiękową w naszych poradach zakupowych, która nie ma wejścia AUX, za pomocą którego można podłączyć urządzenia odtwarzające do pudełka za pomocą wtyczki jack. Co najwyżej ciekawa jest stacja ładująca POWER UP, która jest dostępna osobno za 30 euro i może służyć do bezprzewodowego ładowania soundboxa.
Zalety

+ Niezwykle wytrzymały głośnik
+ Prężny
+ Bardzo krótki czas ładowania (2,5 godziny)
+ Parowanie wielokrotne z maksymalnie 150 głośnikami za pośrednictwem aplikacji
niekorzyść

- Mały sprzęt
- Brak wejścia AUX
Aktualne wyniki testów

 • „Wykonanie jest przekonujące, a umiejętność pływania jest szczególnie praktyczna. Ponadto Boom 3 ma wysoką żywotność baterii wynoszącą 15 godzin w porównaniu z innymi głośnikami zewnętrznymi."(Scena techniczna, 09/2019)
   
 • „Na pierwszy rzut oka Ultimate Ears Boom 3 wygląda jak zwykłe głośniki zewnętrzne, ale potrafią zaskakująco dużo. Jakość dźwięku w teście okazała się dobra, czas pracy jest przyzwoity”. - Ocena: dobra (Chip, 01/2019)
   
 • "Podobnie jak ich poprzednicy, UE Boom 3 i UE Megaboom 3 przekonują również doskonałym dźwiękiem. Solidność, a także tryb imprezowy i korektor to miłe dodatki."- 8,5 na 10 punktów (zakrzywiona, 09/2018)

Ogólna ocena: 4,5 na 5 gwiazdek

Cena: około. 95 euro

Tutaj możesz zamówić wodoodporny głośnik Bluetooth Ultimate Ears na Amazon.

Zdjęcie: Ultimate Ears

5. Dockin D w porządku+
To, co uderza w głośnikach berlińskiego start-upu Dockin, to szykowny design, który ma więcej do zaoferowania niż czysta funkcjonalność. Kompaktowa skrzynka dźwiękowa jest wytrzymała i bryzgoszczelna zgodnie ze standardem IP55. Oznacza to, że urządzenie jest chronione przed strumieniami wody ze wszystkich kierunków. Niemniej jednak głośnik nie nadaje się do użytku na jeziorze ani nawet w pływającym jeziorze. Wewnątrz Fine + jest wyposażony w dwa głośniki wysokotonowe i dwa głośniki średniotonowe, a także dwa pasywne przetworniki basowe, co zapewnia ogólnie bardzo zrównoważone wrażenia dźwiękowe. Żywotność baterii wystarcza na 14 godzin, a smartfon można również ładować za pomocą zintegrowanego powerbanku. Jednak czas ładowania przekraczający trzy godziny wymagany do naładowania głośnika jest nieproporcjonalnie długi.
Pod względem kompatybilności Dockin D Fine + wykazuje kilka prawdziwych innowacji. Dzięki tak zwanej technologii bliskiego pola lub technologii NFC głośnik można łatwo podłączyć do kompatybilnych smartfonów za jednym dotknięciem. Bluetooth 4.2 standard z obsługą aptX minimalizuje straty jakości w bezprzewodowej transmisji muzyki.
Fine+ nie obsługuje multiparowania, czyli możliwości podłączenia głośnika z innymi głośnikami, ale dzięki funkcji tzw. stereo link można go przynajmniej podłączyć do innego głośnika firmy Dockin.
Prawdziwym mankamentem przemyślanego głośnika jest jednak brak torby czy paska, przez co zabieranie ważącego prawie 2 kilogramy urządzenia na dłuższą metę może być nieco żmudne, jeśli nie mieć ze sobą plecak.
Zalety

+ dobra jakość dźwięku
+ Technologia NFC
 

niekorzyść

- długi czas ładowania
- brak kieszeni lub paska
Aktualne wyniki testów

 • „W teście szczególnie przekonuje bogaty dźwięk, bogate wyposażenie, w tym obsługa aptX i ponadprzeciętna żywotność baterii. Punkty są odejmowane za stosunkowo długi czas załadunku i ograniczony zakres dostawy."- bardzo dobry (Chip, 12.2018)
   
 • „Ogólnie rzecz biorąc, materiał i wykonanie masywnego urządzenia są w porządku. D Fine + zyskuje trochę na dwóch kilogramach, jeśli chodzi o możliwość bezpiecznego stania w terenie. Przewrócenie się jest prawie niemożliwe, chociaż kontakt z brudem nie jest zły dzięki certyfikacji IP55. Jednak masa też nie jest w ten sposób podłączona."(Dziennik Hifi, 02/2019)
   
 • „W skrócie: dalszy rozwój nagradzanego D Fine naprawdę się powiódł, zwłaszcza możliwość połączenia dwóch D Fine + w parę stereo jest fajna i oferuje większą elastyczność i dodatkowe zastosowania."(Lite, 10.2018)

Ogólna ocena: 4,5 na 5 gwiazdek

Cena: około. 130 euro

Tutaj możesz zamówić głośnik Bluetooth z Dockin na Amazon.

Zdjęcie: DOCKIN®

Nasi zwycięzcy testu: głośniki Bluetooth na każde wymagania


Zwycięzca komfortu: Dzięki bogatemu wyposażeniu, takiemu jak system głośnomówiący, kompatybilność z pomocą głosową, power bank i pasek na ramię, JBL Xtreme 2 jest wyraźnym zwycięzcą pod względem komfortu. Bogaty dźwięk i solidne wykonanie sprawiają, że Xtreme 2 jest naprawdę wszechstronnym urządzeniem do wszelkiego rodzaju „użytkowania na zewnątrz”.
Cud dźwięku: Wraz z Rockster Go, Teufel prezentuje kompaktowy głośnik o doskonałej jakości dźwięku stereo. W kilku testach skrzynka dźwiękowa była w stanie przekonać swoimi dobrymi właściwościami dźwiękowymi. TEUFEL Rockster Go to najlepszy wybór dla melomanów, którzy nie chcą przegapić doskonałych wrażeń słuchowych w podróży.
Zwycięzca wytrzymałościowy: Chociaż Tribit MaxSound Plus jest najmniejszym i najlżejszym głośnikiem w naszym porównaniu, nadal ma najdłuższy czas pracy na baterii przy 20 godzinach pracy na baterii. MaxSound jest zatem idealnie dopasowany dla każdego, kto szuka mobilnego głośnika do intensywnych aktywności na świeżym powietrzu i nie chce tracić myśli na pojemność ładowania.
Talent pływacki: Ultimate Ears Boom 3 oferuje ciekawą opcję dla szczurów wodnych, ponieważ głośnik Bluetooth jest nie tylko całkowicie wodoodporny, ale także pływa. Dzięki solidnemu wykonaniu Boom 3 idealnie nadaje się do użytku na jeziorze lub plaży i w bardzo przystępnej cenie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here