Który kolor ściany Ci odpowiada? Przystąpić do egzaminu

Wskazówki dotyczące malowania

Ponieważ teraz przynajmniej masz tendencję do tego, które kolory ścian powinny upiększać Twój dom, oto kilka wskazówek dotyczących ścian.
 

1. Wskazówka: napraw stare błędy

Nowa warstwa farby uwydatnia wady, które wcześniej były prawie niezauważalne, dlatego należy dokładnie sprawdzić powierzchnię: 

  • Uważaj na brud i kurz, plamy z wody i tłuszczu, wykwity i pleśń. Mogą one wniknąć w nową warstwę farby lub farba nie będzie przylegać.
     
  • Tynk spryskaj wodą - ciemne linie uwidaczniają pęknięcia we włosach i siateczce. Jeśli woda szybko się wchłania, tynk jest bardzo chłonny. Konsekwencja: wyższe zużycie farby, farba staje się chuda. Nierównomierna chłonność powoduje powstawanie plam.
     
  • Potrzyj dłonią tynk. Jeśli się kruszy lub mocno piaskowa, jest kruchy i nie ma już koloru.
     
  • Mocno przyklej kawałek taśmy do starej farby i oderwij ją szarpnięciem. Jeśli kawałki farby przylgną do taśmy, farba nie jest już wystarczająco mocna.

Po tych testach możesz usunąć wszystkie wady podłoża. Jeśli ich nie ma, wyczyść powierzchnię miotłą do kurzu. Farba dobrze przylega tylko do czyszczonej powierzchni. Dotyczy to również kolorów takich jak farba magnetyczna.

2. Wskazówka: malowanie na starym tynku

Jeśli tynk zbyt mocno lub nierównomiernie się piaszczy lub zasysa, należy go pokryć głębokim podkładem, który wzmacnia i gruntuje. Wcześniej zeskrobać szpachelką wszystkie dziury i pęknięcia, zwilżyć powierzchnię i naprawić zaprawą naprawczą lub tynkiem. Taśma tkaninowa z włókna szklanego, zatopiona w materiale wypełniającym, zakrywa szersze pęknięcia. Pozostawić do wyschnięcia, wyszlifować łatany obszar na gładko, a następnie pomalować głębokim podkładem. Przyklej kawałek makulatury na wielu drobnych uszkodzeniach - cienki spód tapety ukrywa pęknięcia i wgniecenia.

3. Wskazówka: maluj na świeżym tynku

Świeży tynk musi dokładnie wyschnąć (4 do 6 tygodni), w przeciwnym razie wilgoć resztkowa złuszczy farbę lub spowoduje pęcherze. Resztki zasadowe mogą pozostać na tynku cementowo-wapiennym, Fluat je neutralizuje (z handlu materiałami budowlanymi lub tutaj przez Amazon). Ostrzeżenie: materiał jest żrący, dlatego należy nosić rękawice i okulary ochronne. Spłucz wodą i pozostaw do wyschnięcia. Silnie chłonny tynk należy wyrównać głębokim podkładem.

Przeczytaj także Renowacja 7 wskazówek ułatwiających malowanie Zrób to sam i napraw Poprawne malowanie tapety flizelinowej: Instrukcje i wskazówki dla majsterkowiczów tapetowania

4. Wskazówka: maluj na starej farbie

Zeskrob łuszczącą się i kredującą farbę szpachelką lub usuń szczotką drucianą. Farby klejowe można szorować wodą i pędzlem - jest to zawsze konieczne, gdy następują farby emulsyjne. Farby o wysokim połysku należy malować na lub za pomocą wymywaczy SE przed malowaniem.

5. Wskazówka: maluj na tapecie

Powierzchnię przetrzyj ciemną szmatką - ścieranie powie Ci, czy na tapecie pozostała kredująca warstwa farby. Uważaj również na odpryski lakieru, otwarte szwy i luźne części. Jeśli duże fragmenty starej tapety nie przylegają, farba kreduje lub łuszczy się lub kilka warstw przykleiło się jedna na drugą, należy usunąć starą tapetę. Starą tapetę zmiękczasz i odklejasz za pomocą wody i płynu do mycia naczyń lub zmywacza do tapet lub parowaru. Kilka luźnych krawędzi można ponownie wkleić. Starej tapety nie należy malować farbami wodorozcieńczalnymi, w przeciwnym razie istnieje ryzyko powstania pęcherzyków i zmarszczek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here