W jakiej kolejności należy izolować?

Doradca: W jakiej kolejności należy izolować?

Materiały izolacyjne © Ingo Bartussek, fotolia.com Warto nie zacząć od remontu energetycznego, ale postępować zgodnie z planem. To, jak wygląda ten plan, zależy od domu. Każdy dom jest inny i każdy dom ma inne priorytety, które należy wziąć pod uwagę, aby poprawić izolację termiczną.

Pomoc eksperta ds. energii

Jeśli podjęto fundamentalną decyzję o odnowieniu efektywności energetycznej, sensowna jest tzw. konsultacja na miejscu z wykwalifikowanym doradcą energetycznym. Przygląda się nieruchomości, sprawdza stan energetyczny, rozpoznaje największe pola działania, a następnie może określić optymalną procedurę.

Łatwo jest znaleźć odpowiedniego eksperta do tego zadania: kominiarze często ukończyli dalsze szkolenie, aby zostać doradcą energetycznym. Jednak rzemieślnicy z innych zawodów lub inżynierowie mogą również posiadać odpowiednie kwalifikacje.

Uznanie doradcy energetycznego KfW Bank jest ważne, jeśli chcemy ubiegać się o dofinansowanie remontu. Doradca ds. energii może również doradzić w zakresie możliwości finansowania, a następnie w razie potrzeby przygotować odpowiednie wnioski. I nie tylko remonty, ale również koszty doradztwa na miejscu są dotowane przez państwo. Finansowanie zapewnia Federalny Urząd Gospodarki i Kontroli Eksportu (BAFA).

W przypadku renowacji energetycznej: najpierw zaizoluj, a następnie wymień ogrzewanie

Remont w sensownym zestawieniu

Ci, którzy systematycznie postępują przy renowacji, mogą dokładnie koordynować poszczególne kroki i łączyć je ze sobą. Z jednej strony dotyczy to identyfikacji atrakcyjnych powodów renowacji. Jeśli np. dach lub elewacja wymaga naprawy, izolacja termiczna powoduje jedynie niewielkie dodatkowe koszty.

Z drugiej strony, różne działania można przeprowadzić lepiej, jeśli wykonuje się je w określonej kolejności. Np. nowe okna można montować równo z murem elewacji, jeśli jasne jest, że podąży za nią izolacja elewacji, która wystarczająco zakryje połączenie okna ze ścianą. W takim przypadku mostek termiczny, który nieuchronnie powstaje na przejściu elementów, jest usuwany najlepiej, jak to możliwe.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here