Wzrost wartości ”,

Dobrze (izolowane) wyposażone na przyszłość

Dom zyskuje na wartości dzięki nowej izolacji © Marina Lohrbach, fotolia.com
Bieżący remont i modernizacja domu jest ważna dla utrzymania wartości nieruchomości. Izolacja odgrywa tu szczególną rolę: bo to ona sprawia, że ​​budynek jest przygotowany na przyszłość.

Stan energetyczny domu ma duży wpływ na cenę sprzedaży

Zużycie energii jest coraz bardziej skoncentrowane

Ceny energii rosną coraz bardziej. Krótkie odprężenie nie może tego ukryć: według Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii od 1991 r. cena gazu ziemnego podwoiła się, a lekkiego oleju opałowego nawet potroiła. Wzrostowi cen towarzyszy wzrost kosztów ogrzewania i eksploatacji własnego domu. W ostatnich latach gospodarstwa domowe musiały płacić więcej za ogrzewanie własnych czterech ścian niż kiedykolwiek wcześniej. Każdy, kto chce utrzymać stabilne koszty przez długi czas, nie może zatem uniknąć izolacji.


Rozwój cen różnych źródeł energii, © zdjęcie: C.A.R.M.MI.n. mi.V.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w izolacjach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w izolacji, porównaj oferty i zaoszczędź.

Marnotrawcy energii stają się nieciekawi

Ponadto wymagania dotyczące przestrzeni życiowej wciąż rosną. Rynek nieruchomości już dziś zmaga się z silną konkurencją. Budynki nieremontowane osiągają znacznie niższe ceny, ponieważ kupujący uwzględniają w swoich decyzjach niezbędne działania renowacyjne. Dziś nie jest już prawdą, że nieruchomość to dobra inwestycja, której wartość rośnie automatycznie.

Certyfikat energetyczny: złe wartości powodują niższe ceny sprzedaży © eisenhans, stock.cegła suszona na słońcu.com

Zabawa otwartymi kartami w wyprzedażach i wypożyczeniach

Zużycie energii przez dom jest dziś zdecydowanie widoczne przy sprzedaży lub wynajmie domu. Ponieważ teraz certyfikat energetyczny budynku jest obowiązkowy dla każdego budynku. Za pomocą tego dokumentu najemcy i kupujący mogą łatwo porównać stan energetyczny domu przed podpisaniem umowy. Dobrze wykonana izolacja termiczna znacznie poprawia klasyfikację domu w świadectwie energetycznym. Inwestycja w izolację zwraca się właścicielowi domu dwukrotnie – w niższych kosztach ogrzewania i w wyższej wartości nieruchomości.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here