Whirlpool i jacuzzi”,

Whirlpoole i whirlpoole wewnętrzne - na co uważać?

Kilkadziesiąt lat temu wanna z hydromasażem była oznaką luksusu?. Był używany w hotelach lub w wysokiej klasy obiektach wellness. Prywatnie tylko dziesięć tysięcy najlepszych mogło oddawać się tej przyjemności. Dziś jest zupełnie inaczej. Whirlpool jest dostępny dla wielu, nawet jeśli tylko w postaci swojej młodszej siostry, jacuzzi.

Jacuzzi to także zdrowa oaza dobrego samopoczucia w domu © nd3000, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ale czy jest to basen, czy wanna, to po pierwsze chodzi o wyposażenie techniczne, a po drugie o długoterminowe inwestycje. Wymagany jest pewien wysiłek, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązanie wewnętrzne. Przed przystąpieniem do działania należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy lub. kupić. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje.

Różnice: Przede wszystkim musisz dokładniej wiedzieć, o czym mówisz. Whirpool to baseny, w których dostępna jest funkcja masażu poprzez strumienie powietrza i wody. Dotyczy to również wanien z hydromasażem. Różnica polega na tym, że są wanny z hydromasażem do użytku wewnątrz i na zewnątrz, a na rynku dostępne są również wersje przenośne. Z kolei wanny z hydromasażem produkowane są wyłącznie do stałego montażu w domu. Istnieją wanny z hydromasażem w różnych rozmiarach dla czterech do ośmiu osób, większość wanien jest przeznaczona dla jednej osoby, zrób dla dwóch. Woda pozostaje w jacuzzi i jest wymieniana tylko od czasu do czasu; jacuzzi, podobnie jak zwykła wanna, jest uzupełniane za każdym razem.

Wanna z hydromasażem © sibylle, stock.cegła suszona na słońcu.com Whirlpool © rilueda, stock.cegła suszona na słońcu.com Whirlpool i jacuzzi: różnice

Technika: Efekt masażu w whirlpoolach i jacuzzi można uzyskać na dwa sposoby. Dzięki systemowi napowietrzania do wody wpompowywana jest duża ilość pęcherzyków powietrza, które zapewniają kojący, ale raczej delikatny efekt masażu. Powietrze jest podgrzewane, aby woda nie ostygła zbyt szybko. Dzięki systemowi hydro to właśnie strumienie wody zapewniają efekt masażu. Jest to jednak silniejsze niż w systemie powietrznym. Dlatego oba systemy oferowane są w połączeniu. Są też baseny i wanny, w których podgrzane powietrze miesza się z dyszami wodnymi. Można to elastycznie kontrolować, a im więcej opcji, tym szybciej zostaną spełnione indywidualne potrzeby.

Im więcej różnych dysz, tym bardziej indywidualnie można ustawić wannę z hydromasażem © tobif82, stock.cegła suszona na słońcu.com Whirlpool i whirlpool: poznaj technologię do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Przestrzeń: Przede wszystkim łazienka wydaje się oferować jako quasi-naturalne miejsce do zainstalowania jacuzzi lub wanny z hydromasażem. To też nie jest złe, ale nie w każdej łazience jest na to miejsce. Nie ma nic złego w tworzeniu dodatkowego pokoju wellness. Oczywiste jest, że musi mieć podłączenie wody i podłączenie do kanalizacji.

Ale to nie wszystko. Whirlpool zapewnia wysoką wilgotność, przed którą należy chronić sufit, podłogę i ściany. Jeśli ułożysz podłogę, problem zostanie rozwiązany. Zaleca się montaż paroizolacji na ścianach i sufitach. Który z nich można najlepiej wyjaśnić z rzemieślnikiem, który buduje całość.

Uroczym rozwiązaniem z dużą ilością klimatu jest gruba warstwa glinianego tynku. Jest w stanie wchłonąć duże ilości wilgoci, a następnie ponownie ją uwolnić. Jeśli jest pomalowany farbą wapienną, jest również dobrym lekarstwem na pleśń. Ponieważ istnieje ryzyko kondensacji wilgoci na ścianach i pleśni. Dlatego konieczna jest dobra wentylacja pomieszczenia. Jeśli nie ma okna, należy zainstalować system wentylacyjny. Zimnym ścianom zapobiega również dobra izolacja pomieszczeń.

Konserwacja i pielęgnacja: Ponieważ systemy techniczne, wanny z hydromasażem i wanny z hydromasażem wymagają, abyś się nimi zaopiekował. W jacuzzi wodę należy wymieniać około trzy razy w roku; Oczywiście zależy to również od intensywności użytkowania basenu. Baseny i wanny są w większości wykonane z akrylu, który łatwo się czyści. Nadmierne szorowanie szczotkami itp. może jednak prowadzić do zarysowań; zaleca się ostrożność w tym punkcie. Musisz zdobyć szczegółowe informacje o dodatkach do kąpieli i esencjach zapachowych - oleiste składniki zatykają pompy, środki pianotwórcze mogą szybko zamienić jacuzzi w piankową imprezę. Ale są produkty, które nadają się do wanien z hydromasażem i należy ich używać.

Akcesoria: W szczególności w strefie wellness nie ma górnych granic luksusu. Zdecydowanie polecamy wielofunkcyjną poduszkę do wygodnego siedzenia, przyda się też uchwyt ułatwiający wstawanie. Światło LED w różnych kolorach, które można regulować pilotem do systemu, to jedna z fajnych, ale już niekoniecznych rzeczy.

Cena: Jeśli spojrzysz, możesz znaleźć jacuzzi za około 300 euro. Pytanie, czy jest to wskazane – nie ma to nic wspólnego z relaksem i rekreacją, jeśli technologia szybko okaże się zawodna lub jeśli po drugim użyciu powierzchnie są nieestetyczne. Możesz też wydać 3000 euro lub więcej - oczywiście nie musi tak być w przypadku zwykłego jacuzzi.

Whirlpool i jacuzzi: ceny i koszty

W każdym razie instalacja może być droższa niż zakup. Stawki godzinowe firm instalacyjnych są takie, że trzy godziny pracy osiągnęły już trzycyfrowy zakres. Jeśli trzeba ułożyć nowe linie, pomieszczenie nadal musi być ocieplone, powierzchnie muszą być ponownie wyłożone płytkami, a to wszystko podnosi cenę. W razie potrzeby można również dodać system wentylacyjny.

Nie ma więc mowy o uzyskaniu kosztorysu od specjalistycznej firmy - nawet jeśli wiąże się to z opłatą. Samodzielny montaż jacuzzi lub jacuzzi jest zalecany tylko wtedy, gdy masz wystarczające umiejętności manualne i pewne doświadczenie w montażu łazienkowym.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here