Remont oranżerii”,

Przebudowa ogrodu zimowego

Nawet ogród zimowy się starzeje. Regularna konserwacja jest szczególnie ważna, ponieważ straty energii w delikatnych lub nieszczelnych elementach mogą szybko i znacznie wzrosnąć. Ogrody zimowe, które są połączone z domem, mogą również zmniejszyć jego bilans energetyczny. Potencjał oszczędności jest ogromny, ale nie musi to być inwestycja: często wystarczy wymienić lub naprawić poszczególne, nie działające już elementy.

Aby był piękny przez długi czas: Pielęgnacja ogrodu zimowego © Jechnerer GmbH

Właściwy czas i potencjał oszczędnościowy remontu

Czy znasz teorię rozbitych okien?? W skrócie mówi, że pierwsze wybite okno zwykle i szybko prowadzi do dalszych zaniedbań. Dlatego szczególnie ważna jest obrona przed początkami. Ogrody zimowe są czasami wrażliwymi konstrukcjami, które należy zobaczyć w połączeniu z głównym budynkiem podczas budowy. Remont zazwyczaj wymaga dużego doświadczenia – nie każda specjalistyczna firma ma odwagę ingerować w „ekosystem”. Odwagi! Każdy, kto zna słabe punkty, jest w połowie drogi do ich naprawienia.

Jeśli kilka osób wkrada się z czasem, będą trudniejsze i droższe w naprawie. Szkoda, że ​​wciąż na ulicach widać, że ogrody zimowe są puste i prowadzą smutną egzystencję, ponieważ zalegają zaległości inwestycyjne i właściciele nie czują się już w nich komfortowo. Szybka wymiana poszczególnych elementów się opłaca i zazwyczaj nie obciąża nadmiernie budżetu.

Źródła błędów – a co za tym idzie także potencjał oszczędności w remoncie – są wprawdzie zróżnicowane. Jedną z najczęstszych uciążliwości są np. spróchniałe elementy drewniane. Choć zwykle wyglądają brzydko w niektórych miejscach, takich jak okno i/lub prowadzą do nieszczelności, mogą zagrażać życiu, jeśli chodzi o elementy nośne. Niezbędna jest regularna kontrola i konserwacja konstrukcji.

W obu przypadkach konieczne jest naprawienie tego, co w zależności od zakresu i know-how powinno być wykonane samodzielnie lub przez specjalistę. Jeśli szkody są większe lub jeśli należy się obawiać problemów statycznych, zdecydowanie wymagany jest ekspert. Wykończenie górne i dolne okazały się szczególnie podatne. Jeśli konstrukcja jest nieprawidłowa, belki nośne i dźwigary mogą wciągać wilgoć, co może stopniowo prowadzić do gnicia, a nawet niestabilności. Do ochrony można zastosować okładziny z blachy i aluminium - ale tylko wtedy, gdy nie jest za późno, a materiał nie jest jeszcze uszkodzony.

aż do 30% zapisać

Specjalistyczne firmy konserwatorskie
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w ogrodach zimowych, porównaj oferty i oszczędzaj.

Przydatne są regularne indywidualne testy

Każdy element powinien być od czasu do czasu poddany krytycznej ocenie. Na przykład w przypadku dachu nadal stosuje się materiały takie jak plastik, zwłaszcza w starszych ogrodach zimowych, które z czasem mogą stać się kruche lub porowate. W każdym razie w ostatnich latach dużo się wydarzyło na poziomie technicznym, więc nowy dach jest również opcją, jeśli, mówiąc w przenośni, jeszcze nie kapie z sufitu. W toku takich rozważań można również dokładnie zbadać całą konstrukcję: na przykład byłby to dobry moment, aby zmienić materiał dachu - albo po to, aby był jeszcze bardziej stabilny, albo dlatego, że zawsze chciałeś mieć szklany dach, ale w czasie budowy prawdopodobnie nie był tak dojrzały technicznie, jak jest dzisiaj.

Więcej radości z ogrodu zimowego dzięki regularnej konserwacji

Zarówno duże, jak i małe elementy są ważne dla okien i drzwi. Jeśli drzwi lub okna są uszkodzone, nie wahaj się ich wymienić. Mniej z powodu teorii rozbitego okna, ale ze względu na bilans energetyczny i względy bezpieczeństwa. Uszczelki okien i drzwi również powinny być regularnie poddawane krytycznej ocenie. Nakład pracy jest zwykle bardzo niski: uszczelki lub wkład silikonowy nie kosztują dużo i są łatwe do wymiany lub użytkowania nawet przez rzemieślników hobbystów. To samo dotyczy innych elementów, takich jak zawiasy. Jeśli nie działają prawidłowo, może to prowadzić do przecieków lub przeciągów.

Wskazówka: Remont częściowy lub całkowity - co ma więcej sensu? O ile nie chodzi o najmniejsze naprawy, takie jak wymiana uszczelek, należy uzyskać oferty w obu przypadkach - prośba o nic nie kosztuje. W większości przypadków wystarczy wymiana poszczególnych części lub wykonanie kosmetycznych napraw. Jeśli oranżeria jest już starsza, należy również rozważyć gruntowny remont. Nowoczesne materiały budowlane mają zazwyczaj lepsze właściwości pod względem bilansu energetycznego - zwłaszcza okna. Ponadto generalny remont daje możliwość realizacji wszelkich zmian konstrukcyjnych, o których od dawna życzyli sobie właściciele domów. Należy jednak również upewnić się, że komponenty pasują do siebie lub są ze sobą skoordynowane po konwersji. Wada: Kompletna renowacja w naturalny sposób wiąże się z wyższymi kosztami. Perspektywa użytkowania również powinna mieć znaczenie: jeśli już planujesz przeprowadzkę, powinieneś zaoszczędzić na nią pieniądze i pozostawić przyszłemu właścicielowi przeprojektowanie ogrodu zimowego zgodnie z jego gustem. Wymieniane są stare okna © Gina Sanders, fotolia.com

Mała przyczyna, wielki skutek

Oprócz szkód, które są oczywiście widoczne, istnieją inne, które znacznie pogarszają samopoczucie w ogrodzie zimowym, a prędzej czy później mogą również doprowadzić do szkód materialnych. Należą do nich kondensacja pary wodnej lub zbyt wysoka temperatura latem. Często wskazują, że podzespół nie działa już prawidłowo lub znajduje się w niewłaściwym miejscu. Tu czasem może pomóc uszczelka lub osłona, w przypadku większych usterek należy sprawdzić całą konstrukcję. Zwykle istnieją małe śruby regulacyjne, które można i należy przekręcać. Łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo, a nawet najpotężniejszy system grzewczy jest tracony, gdy ma pomóc ogrzać świat zewnętrzny.

Praca w ogrodzie zimowym © GLALUM Glas + Aluminium GmbH

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny z Wintergarten i zaoszczędź do 30 procent

Procedura remontu konserwatorium

Renowacja ogrodu zimowego to zazwyczaj coś dla fachowców. Ze względu na cechy konstrukcyjne i dużą liczbę potencjalnych źródeł błędów rzemieślnicy hobbyści mogą szybko osiągnąć swoje granice - przynajmniej jeśli ma zostać przeprowadzona całkowita renowacja. Wskazane jest, aby najpierw uważnie przespacerować się po ogrodzie zimowym i dookoła niego, aby ocenić sytuację:

Gdzie jest potrzeba poprawy, a gdzie może być pilna?? Wyniki powinny być udokumentowane. Jeśli spojrzysz na listę i poczujesz się na tyle kompetentny, aby samodzielnie wykonać na niej punkty, możesz zabrać się do pracy. Biorąc pod uwagę fakt, że nawet specjalistyczne firmy nie zawsze odważą się na remont oranżerii ze względu na złożoność lub brak doświadczenia, decyzja ta powinna być dokładnie rozważona. Kolejną zaletą zewnętrznych pomocników jest to, że zazwyczaj bardzo dobrze znają aktualne przepisy prawne.

Znajdź odpowiednią firmę specjalistyczną

Jeżeli zapotrzebowanie zostało z grubsza oszacowane, należy pozyskać odpowiednie oferty. Najprostszym sposobem jest skorzystanie z naszej funkcji wyszukiwania dla firm specjalizujących się w ogrodach zimowych. Zapytaj, czy firma wykonuje również remonty i otrzymaj oferty zarówno na całkowitą renowację, jak i tylko na renowację udokumentowanych elementów. Idealnie firma ma w pobliżu swoją siedzibę lub oddział. Ułatwia to nie tylko przeprowadzanie przez niego profesjonalnej analizy stanów magazynowych, ale także oszczędza koszty długich podróży przy składaniu zamówienia. Ponadto można łatwiej zarządzać rozbieżnościami lub umowami krótkoterminowymi.

Firmy specjalizujące się w ogrodach zimowych: Jeden kontakt dla wszystkich branż

Dalsze wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej firmy specjalistycznej

  • Uzyskiwanie wielu ofert. Konkurencja pobudza biznes, a propozycje można też ze sobą porównywać. Być może rzemieślnik B oferuje dobre rozwiązanie, które rzemieślnik A również miał w programie, ale nie oferował go wprost.
  • Dokładne badanie stosunku ceny do wydajności. Kupując tanio, kupujesz dwa razy – powiedzenie nie zawsze się sprawdza, ale przy inwestowaniu nie należy brać pod uwagę ceny. Droższa oferta może zawierać materiały wyższej jakości lub może zawierać usługi, za które konkurencja dopłaci później. W razie potrzeby przedyskutuj ofertę ze złotą rączką, której wolisz. Być może w niektórych obszarach jest pole do popisu, być może w innych może podać uzasadnione powody, dla których sięgałby po droższe rozwiązanie.
  • Zapytaj o referencje i doświadczenia. Niektórzy dealerzy są tak dumni ze swoich udanych renowacji oranżerii, że umieścili zdjęcia projektu przed i po projekcie w Internecie. Ile remontów już przeprowadził?? Remonty przebiegły sprawnie? Czy są może klienci, z którymi można się skontaktować - oczywiście pod warunkiem, że wyrażą na to zgodę?? A jak długo istnieje firma??
  • Zapytaj w mieście / u sąsiadów, jeśli specjalistyczna firma jest znana w regionie. Zaletą jest to, że informacja zwrotna jest niefiltrowana, jeśli w pobliżu mieszka ktoś, kto miał już odnowioną oranżerię przez tę firmę. Czy poleciłby go innym??
  • Zapytania o jego niezależność. Jest specjalistycznym autoryzowanym sprzedawcą niektórych marek? Wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że oferuje tylko ograniczony wybór komponentów, chociaż te od innych producentów mogą pasować lepiej lub byłyby tańsze. Sygnał alarmowy pojawia się, gdy czujesz się wepchnięty w określony kąt podczas konsultacji. Zapytaj o konflikty interesów.
  • Czytaj recenzje internetowe, ale używaj ich ostrożnie. To, co pokazały Amazon czy eBay, od dawna jest dostępne również w innych branżach. Takie wypowiedzi są jednak problematyczne: z jednej strony rzadko wiadomo, kto je napisał. Z drugiej strony w wielu przypadkach piszą tylko ci, którzy mieli kłopoty. Jeśli wszystko poszło w pełni usatysfakcjonowane, jest niestety mniej motywacji, by usiąść przy komputerze i napisać hymn pochwalny. Jeśli remont nie powiódł się dla jednego klienta - a może tylko pozornie się nie udał - nie należy przywiązywać do tego zbytniej wagi. W razie wątpliwości warto porozmawiać o tym z rzemieślnikiem i zapytać go, jak widzi rzeczy. I odwrotnie, nie oznacza to, że handlowcy, którzy mają tylko pozytywne recenzje w Internecie, mają się dobrze - aby pozostać na zdjęciu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here