Podróżowanie z psem staje się więc relaksującą przyjemnością”,

 • Paszport UE dla zwierząt domowych z zarejestrowanym numerem chipa lub numerem tatuażu psa musi być noszony jako urzędowo ważny dokument.
 • Obowiązkowa identyfikacja za pomocą mikroprocesora.
 • Na przed 3.7th.Dla psów urodzonych w 2011 r. wystarczy czytelny tatuaż.
 • Ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie podane co najmniej 21 dni przed przekroczeniem granicy.
 • Leczenie bąblowikami tasiemca lisa jest obowiązkowe w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Finlandii i na Malcie.
 • Wszystkie obowiązkowe szczepienia i zabiegi są wpisywane do unijnego paszportu zwierzaka.

Właściciele psów tzw. „niebezpiecznych ras” są najlepiej poinformowani o wymogach wjazdowych w konsulacie przed planowaniem wakacji. Bo na Cyprze, Węgrzech, Francji i Danii m.in. wjazd z psem wymienionych ras i ich mieszańców jest zabroniony.
Właściciele psów mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat podróżowania ze swoim psem w różnych krajach bezpośrednio w ambasadach lub konsulatach oraz na swoich stronach internetowych.

Środki profilaktyczne przed wyjazdem

Zwłaszcza w krajach Europy południowej i wschodniej różne niebezpieczeństwa w postaci pasożytów czają się na czworonożnych przyjaciół. W ten sposób kleszcz łęgowy przenosi przerażającą babiozę. Komary żyjące w rejonie Morza Śródziemnego są nosicielami leiszmaniozy i nicienia sercowego. Tylko specjalne szczepienia, obroże i SpotOny zapobiegają tym zagrożeniom.
Ważny: Aby szybko uzyskać pomoc w nagłych wypadkach, przed przyjazdem powinieneś dowiedzieć się o najbliższej klinice weterynaryjnej.
Dobrze wiedzieć: Większość psich ubezpieczeń zdrowotnych pokrywa również koszty leczenia podczas wakacji za granicą.

Abyś mógł zabrać ze sobą psa za granicę, wcześniej wyjaśnij, czy wymagane są specjalne szczepienia w miejscu wypoczynku.

Zdjęcie: iStock / Nata_Snow

Czy wszczepiony chip jest zarejestrowany??

Psy raz po raz uciekają na wakacjach. Dlatego dane przechowywane w Tasso na wszczepionym chipie należy ponownie sprawdzić przed wyjazdem.

 • Jeśli pies jest już zarejestrowany w Tasso bezpłatnie?
 • Czy podany adres jest nadal aktualny??
 • Albo czworonożny przyjaciel nawet zmienił właściciela?

Informacje przechowywane w Tasso muszą być aktualne. Bo tylko wtedy są szanse, że pies i właściciel psa odnajdą się ponownie w sytuacji awaryjnej. Nowoczesne czytniki mogą odczytywać chipy ze wszystkich krajów i przypisywać je do danych przechowywanych w Tasso.
Wskazówka: Obroża z numerem telefonu właściciela psa zapewnia dodatkowe zabezpieczenie!

Bagaż psa

Walizka dla psa zawiera wszystkie przybory niezbędne dla czworonożnego towarzysza. Lista kontrolna jest tutaj bardzo pomocna, aby nic nie zostało zapomniane w stresie pakowania.

 • Apteczka dla psa, zawierająca leki przyjmowane regularnie
 • Smycze, smakołyki, zabawki, worki na psie odchody
 • Poduszka dla psa
 • Kufa w przypadku, gdy kaganiec jest wymagany do niektórych czynności
 • Miska z jedzeniem i piciem
 • Paszport dla zwierząt domowych UE
 • Dokumenty ubezpieczenia zdrowotnego psa

To, które jedzenie towarzyszy Ci w podróży, różni się w zależności od psa. W przypadku psów wrażliwych spontaniczna zmiana karmy nigdy nie powinna mieć miejsca. Jeśli pies jest karmiony na surowo, może mieć sens, w zależności od miejsca wakacji, wcześniejsze przejście na wysokiej jakości karmę w puszkach.

Tutaj możesz zamówić miski podróżne z Amazon.

Zdjęcie: Ożywcze

Wycieczki samochodowe z psem

Podróżowanie z psem wymaga dobrego planowania, aby długie podróże były jak najbardziej przyjemne dla czworonożnego przyjaciela. Idealnie pies podróżuje w odpowiednio dużej i stabilnej psiej klatce, w której może wygodnie siedzieć i leżeć. Przerwy w odstępach od dwóch do maksymalnie trzech godzin są niezbędne, aby czworonożny członek rodziny mógł się poruszać i pić wystarczająco dużo w międzyczasie.
Wskazówka: Jeśli podróż do miejsca na wakacje trwa dłużej niż osiem godzin, zalecamy wyjazd wczesnym wieczorem. Ze względu na niższe temperatury i mniejszy ruch uliczny nocne wycieczki są bardziej relaksujące dla ludzi i psów.

Tutaj możesz zamówić skrzynię transportową dla psów z Amazon.

Zdjęcie: EUGAD

Uwaga: Przede wszystkim budki dla psów w bagażniku nagrzewają się, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, pomimo włączonej klimatyzacji!
Jeśli pies leży na tylnym siedzeniu, musi być dobrze zabezpieczony dla ochrony własnej i wszystkich pasażerów. Handel oferuje do tego celu specjalne uprzęże i systemy bezpieczeństwa.
 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here