Wohn-Riester: Fundusze dla rodzin, par i singli ”,

Otrzymanie dotacji Wohn-Riester nie jest skomplikowane – nawet jeśli pieniądze nie padają.

Zdjęcie: Shutterstock / A. Samokhvalar

Zalety Wohn-Riester

Ale co promocja przynosi rodzinom na dłuższą metę?? Państwo pomoże Ci przyspieszyć przyznanie lub spłatę kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej. Koszt zakupu domu zostaje obniżony o wiele tysięcy euro (tak jak wcześniej w przypadku dodatku dla właściciela domu). Doradcy ds. kredytów mieszkaniowych i oszczędności oraz specjaliści podatkowi obliczą Twoje korzyści dla Ciebie.

Obywatele powinni prywatnie uzupełnić braki w ustawowym systemie ubezpieczeń emerytalnych przy wsparciu rządu. Prawo przewiduje specjalne zasady dla rodzin.
Rodzice: Z reguły zasiłek na dziecko trafia na domowe konto oszczędnościowe matki. Warunkiem jest posiadanie własnej umowy oszczędnościowej na kredyt mieszkaniowy Riester. Jeśli nie ma własnej umowy, zasiłek może wpłynąć na konto ojca, jeśli spełnione są warunki do wspólnego rozliczenia podatkowego i para złoży wniosek o przeniesienie. W separacji partner, który otrzymuje zasiłek na dziecko, otrzymuje zasiłek na dziecko. Podczas urlopu rodzicielskiego masz prawo do dofinansowania przez pierwsze trzy lata po urodzeniu dziecka.
Szczególny przypadek: Pośrednio masz prawo do zasiłków, jeśli Twój partner spełnia wymagania dotyczące zasiłku Riester, nie mieszkasz poza nim, zawarłeś w swoim imieniu własną umowę oszczędnościową na kredyt mieszkaniowy Riester na mieszkanie i sam nie jesteś bezpośrednio uprawniony do zasiłków (np. , niepracujący małżonkowie i niektórzy samozatrudnieni). Nie będziesz wtedy musiał płacić we własnych ratach oszczędnościowych, ale skorzystasz z promocji.

Wohn-Riester to bardzo elastyczny produkt emerytalny.

Zdjęcie: Denis Junker / Fotolia

Nie ma jeszcze umowy kredytu budowlanego?

Idealne finansowanie nieruchomości odbywa się poprzez umowę oszczędnościową. Każdy, kto płaci na kredyt mieszkaniowy Riester i umowę oszczędnościową, zapewnia długoterminowe niskie stopy procentowe na późniejszą pożyczkę, a także zasiłki państwowe. Ale co zrobić, jeśli znalazłeś swój wymarzony dom, ale nie podpisałeś jeszcze umowy kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego Riester? Albo masz już taką umowę w kieszeni, ale nie jest jeszcze gotowa do przydziału? Sprytnym rozwiązaniem dla tych, którzy są obecnie zdeterminowani, jest pożyczka na prefinansowanie.
Szybko do kasy: Pożyczka ta łączy czas od momentu, w którym potrzebujesz kapitału do alokacji kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej. Kwota kredytu odpowiada kwocie kredytu budowlanego.
Oszczędzanie z uprawnieniami: W przypadku pożyczki na prefinansowanie początkowo płacisz tylko odsetki. Zamiast spłacać kredyt, ratuj umowę oszczędnościową kredytu mieszkaniowego Riester, na którą płyną państwowe zasiłki. Gdy tylko będzie gotowy do przydziału, umowa pożyczki z towarzystwa budowlanego zastępuje pożyczkę w jednej kwocie. Następnie spłacasz pożyczkę w towarzystwie budowlanym i korzystasz z uprawnień Riester w fazie spłaty - i szybciej stajesz się wolny od długów.
Stałe oprocentowanie: Połączenie kredytu mieszkaniowego Riester z umową oszczędnościową i kredytem na prefinansowanie daje bezpieczeństwo planowania. Jeszcze przed zakupem wiesz, jak wysoka będzie Twoja miesięczna wydajność każdego roku – dopóki nie spłacisz w całości swojego domu. Ponieważ oprocentowanie kredytu jest stałe, podobnie jak oprocentowanie kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej. Nie ma ryzyka stopy procentowej. Podwyżki stóp procentowych nie są już dla Ciebie problemem. Twój doradca z LBS lub Sparkasse chętnie udzieli Ci więcej informacji.

Nawet jeśli praca ma wyjechać do innego miasta – warto kupić nieruchomość. Mieszkanie jest wynajęte, a młodzi ludzie kupują nowe rzeczy w kolejnej lokalizacji.

Zdjęcie: Shutterstock / Jack Frog

Residential Riester dla singli

Dotacje Riester pomagają kupić własne cztery ściany: rodziny często otrzymują hojne zasiłki. Dla osób samotnych bez dzieci ulgi podatkowe mogą być szczególnie opłacalne.

Markus Maurer jest po trzydziestce i jest singlem. Podjął świadomą decyzję o takim sposobie życia - i dlatego jest zgodny z trendem. Nie tylko bardzo młodzi ludzie (zgodnie z ustaleniami Federalnego Urzędu Statystycznego) doceniają niezależność. Ponad 80 procent osób mieszkających samotnie ma ponad 30 lat, ma długą tradycję, a wielu z nich dobrze zarabia.
zabezpieczenie emerytalne: Markus Maurer ma również roczne wynagrodzenie w wysokości 60.Osiągnięto 000 euro. „Czas pomyśleć o przyszłości i zabezpieczeniach emerytalnych” – powiedział na początku roku. Komercyjny artysta od dawna bawił się własną własnością. Teraz pomysł coraz bardziej mu się podobał – zwłaszcza gdy po krótkich poszukiwaniach znalazł swoje wymarzone mieszkanie. Tylko finansowanie było w tej chwili trochę niepokojące.
Postęp: Jedna trzecia ceny zakupu około 300.000 euro jest na jego koncie. Pozostałe 200.Musi sfinansować 000 euro. Wiedział, że najlepszymi modelami do tego celu są fundusze Riester. Ale czy to też się opłaci??
Cegiełki: "Warto! „, mówi Andreas Schaffhauser, specjalista ds. finansów LBS. Eksperci są zgodni: Riestern w związku z oszczędnościami w kasach mieszkaniowych pozostaje atrakcyjny, także, a zwłaszcza w fazie niskich stóp procentowych. Maurer najlepiej wykorzystuje wszystkie zalety, jeśli dużą część swoich potrzeb finansowych pokrywa kredytem na zaliczki: 80.Otrzymuje 000 euro od swojego LBS. Nie musi spłacać tej kwoty przez pierwsze 15 lat, tylko naliczane są odsetki. Jednocześnie oszczędza kredyt mieszkaniowy i umowę oszczędnościową. Gdy tylko jest gotowy do alokacji, pożyczka na prefinansowanie jest umarzana, a następnie spłacana jest pożyczka z spółdzielni mieszkaniowej. W tym momencie miesięczna opłata wzrasta (ze względu na oprocentowanie i stopę spłaty 6 promili ustalonych w taryfie). Niemniej jednak model ma ogromne zalety: po pierwsze, stopy procentowe są stałe do ostatniego dnia. Po drugie, uprawnienia Riestera płyną przez cały okres.
Oszczędności: Po trzecie, Wohn-Riester oferuje ulgi podatkowe: Finansiści i osoby oszczędzające na emeryturę mogą odliczać płatności Riester jako wydatki specjalne. Jeżeli korzyść podatkowa przekracza kwotę ulg, organy podatkowe zwracają różnicę. Szczególnie korzystają na tym osoby o wysokich zarobkach i osoby samotne. Przewaga Riestera Markusa Maurera może rozciągać się na przestrzeni lat do ponad 21.Dodaj do 000 euro. Choć w wieku emerytalnym musi płacić podatek od dotowanych składek, to zazwyczaj stawka podatku jest niższa. Sprawa jest jasna: niedługo będzie mógł się wprowadzić.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here