Życie kolorem: pomysły na każdy pokój”,

Salon to serce naszego domu. Tutaj często spędzamy wieczór po pracy lub cieszymy się przytulnymi godzinami z przyjaciółmi i rodziną. Ten pokój może również żyć kolorem i wzornictwem. Od wielkości pomieszczenia zależy, w jakim stopniu możemy wypuszczać parę z kolorów. Zasada jest taka: im większe pomieszczenie, tym wyższe ściany, tym możemy być odważniejsi. Ogólna zasada: jeśli pomieszczenie ma mniej niż 20 metrów kwadratowych, najlepiej użyć jasnych kolorów ścian. Jeśli pomieszczenie jest większe, możesz również odważyć się na zastosowanie bogatych, matowych i ciemnych kolorów ścian. Jeśli nie chcesz lub nie możesz wieszać obrazów, istnieje możliwość (przy odrobinie wprawy i talentu artystycznego) malowania różnych kształtów na ścianie. Poniżej w artykule pokażemy Ci, w jaki sposób możesz umieścić taki owalny wzór na swojej ścianie.
 

Ciepłe i ziemiste odcienie nadają się szczególnie do dużych pomieszczeń.

Zdjęcie: Dulux

Kreatywny projekt ścian w jadalni:

W jadalni rozmowa powinna po prostu wzrosnąć. Tutaj chcemy cieszyć się najlepszym jedzeniem i ciekawymi rozmowami. Projekt ściany w jadalni powinien zatem być radosny i przewiewny. Kolorystyka komunikatywna to głównie żółcień i zieleń oraz wszelkie pastelowe odcienie, które często spotyka się w stylu skandynawskim.

W jadalni delikatne pastelowe odcienie tworzą harmonijną atmosferę.

Zdjęcie: Meble Chaplins

Projekt ściany z kolorem w sypialni:

Sypialnia to nasza osobista i bardzo prywatna kryjówka. Tutaj chcemy odpocząć i naładować baterie. Tutaj czynnik dobrego samopoczucia musi być w 100 procentach prawidłowy. Ciepłe i bogate odcienie mogą pomóc w zapewnieniu spokoju i bezpieczeństwa w pomieszczeniu.

Połączenie tonów atramentu, gliny i kawy tworzy uspokajającą atmosferę.

Zdjęcie: Dulux

Kolor ściany do łazienki:

W najlepszym przypadku nasza łazienka jest naszą strefą wellness, w której powinniśmy czuć się przynajmniej tak komfortowo, jak w sypialni. Ciepła i delikatna kolorystyka, ale także przytulna zieleń idealnie sprawdzą się w łazience czy toalecie dla gości. Ponieważ jest to jednak pomieszczenie mokre, należy użyć odpowiednich farb, takich jak farby wapienne lub farby silikatowe. Zapobiegają wnikaniu wilgoci do ścian – dzięki czemu nie może rozwijać się pleśń.

Kto stawia na kolorowe meble i dodatki, powinien zachować subtelność koloru na ścianie.

Zdjęcie: Dulux

Kreatywny projekt ścian w pokoju dziecięcym:

Tutaj możesz wyszaleć się w dosłownym tego słowa znaczeniu: w pokoju dziecięcym może być trochę więcej zabawy. Masz możliwość pomalowania ścian na jasne kolory, przyklejenia tapet z motywami lub okazjonalnych tatuaży ściennych - są one szczególnie odpowiednie, jeśli chcesz pozostawić ściany w jednym kolorze.

Kolorowe motywy, kolory i kształty tworzą wesołą i przytulną atmosferę w pokoju dziecięcym.

Zdjęcie: Pixers

Zaprojektuj ściany w gabinecie:

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domowym biurze, czy po prostu sortujesz dokumenty od czasu do czasu: badanie powinno emanować spokojem i jasnością. Ponieważ można dobrze pracować tylko w uporządkowanym środowisku. Chyba że pracujesz w branży kreatywnej, w której twórczy chaos może rządzić – to powiedzenie. Ciepłe i spokojne odcienie, takie jak bakłażan lub zimne, jasne kolory, takie jak niebieski, nadają się zatem do nauki. Tutaj należy uzgodnić odcień koloru i nie rozpoczynać dużych eksperymentów kolorystycznych.

Ciepłe i subtelne kolory tworzą spokojną i przejrzystą atmosferę w gabinecie.

Zdjęcie: Dulux

Ustaw korytarz w scenie z kolorem:

Strefa wejściowa to nasza wizytówka. Korytarz jest często za mały lub rurowy. Tutaj możesz zrobić dużą różnicę za pomocą małych sztuczek. Korytarz można "rozciągnąć" np. malując długie ściany boczne na jasny odcień, a krótkie ściany na ciemniejszy kolor. Projektując swój przedpokój, upewnij się, że kolory są zachęcające i jasne.

Wąski korytarz można powiększyć o indywidualne akcenty kolorystyczne.

Zdjęcie: Dulux

Przejrzysta struktura - projekt ściany o geometrycznych kształtach:

Koła, romby, paski czy trójkąty: jeśli chcesz postawić ścianę w centrum uwagi, możesz to zrobić za pomocą kształtów. Istnieją szablony, których możesz użyć w prawie każdej marce budowlanej. Zanim to zrobisz, przetestuj kolor tła na małym kawałku drewna, aby sprawdzić, czy naprawdę spełnia Twoje oczekiwania. Przeczytaj wskazówki dotyczące malowania ścian tutaj.

Jeśli chcesz wyeksponować tylko jedną ścianę, najlepszym sposobem na to jest użycie geometrycznych kształtów.

Zdjęcie: Dulux

Pomaluj owalny wzór na ścianie:

I tak pomaluj owalny wzór na swojej ścianie! Potrzebujesz:
 

  • Twój pożądany kolor
  • Wałek do malowania
  • Taca z farbą
  • Solidny arkusz papieru lub tektury, który jest większy niż owal, który zamierzasz pomalować
  • Taśma malarska
  • Ołówek
  • kreda
  • Pędzel
  • Nożyczki

Możesz wykorzystać tę metodę do podkreślenia mebli takich jak półki i tym samym optycznie powiększyć przestrzeń.

Zdjęcie: Dulux

Krok po kroku do indywidualnego projektu ściany

Krok 1: Wybierz powierzchnię bazową
Po wybraniu koloru bazowego upewnij się, że już po pierwszej warstwie jesteś naprawdę zadowolony. W przeciwnym razie masz możliwość zamalowania koloru w innym odcieniu.
Krok 2: narysuj kształt
Narysuj na papierze żądany (owalny) kształt, a następnie go wytnij.
Krok 3: przymocuj formę
Teraz przyklej owal do ściany za pomocą taśmy malarskiej.
Krok 4: zaznacz kredą
Teraz prześledź kształt kredą, a następnie usuń taśmę malarską i papier ze ściany.
Krok 5: nałóż farbę
Teraz nałóż farbę pędzlem wzdłuż wewnętrznej krawędzi, a resztę wygładź wałkiem. Teraz wystarczy, że dobrze wyschnie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here