Zdrowe życie i wystarczający dom spokojnej starości ”,

Powierzchnia mieszkalna 125 metrów kwadratowych jest nadal hojna dla dwóch osób. Ale na tym terenie mieści się wszystko, łącznie z usługami budowlanymi, magazynami, a przede wszystkim schowkiem na wszystkie rzeczy, które nagromadziły się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Nie ma piwnicy. Parter to duży pokój z kuchnią i stołem jadalnym pośrodku. Klatka schodowa sprytnie dzieli powierzchnię i wytycza salon dużym regałem. Za schodami znajduje się toaleta gościnna, pomieszczenie dla obsługi budynku oraz wymiana piwnicy. Sypialnia i łazienka znajdują się na piętrze, a oboje zafundowali sobie studio do pracy i kreatywnych projektów.

Sposób budowy i wkład w środowisko

Omówiono trzy metody budowy i różne materiały: konstrukcję szkieletową drewnianą, konstrukcję z litego drewna oraz cegłę wysoko perforowaną. Do budowy użyto wówczas drewna klejonego krzyżowo. Decydującym czynnikiem dla tej metody budowy było buforowanie wilgoci masywnych elementów drewnianych. Zapewnia lepszy klimat w pomieszczeniu. Oznaczało to również, że nie było potrzeby stosowania systemu wentylacji. Wyższą cenę konstrukcji z litego drewna zrekompensował fakt, że para uratowała ścianę i sufit. Brak kosztów za płyty gipsowo-kartonowe, tapety lub malowanie. Jeśli przyjedziesz tu po raz pierwszy, poczujesz, jak tylko wejdziesz: powietrze jest tu naprawdę świeże i nic nie wyparowuje. Ściany zewnętrzne i dach zaizolowano płytami z miękkiego włókna drzewnego i celulozą. Wybierając materiały budowlane, każdy może wnieść istotny wkład w ochronę środowiska.

Fajnie, gdy budowniczowie rzucają nam wyzwania, a jednocześnie są ciekawi i otwarci na specjalne rozwiązania. Tobias Klapper, architekt

Efektywny odzysk ciepła

Architekci i klienci polegają na ogrzewaniu powierzchniowym, które zapewnia przyjemne ciepło. Natomiast na parterze i piętrze w niekonwencjonalny sposób. Pętle grzewcze do ogrzewania podłogowego na parterze znajdują się bezpośrednio w betonie płyty podłogowej. Zrezygnowano z dodatkowego jastrychu, płyta podłogowa była dobrze izolowana od podłoża. Ogrzewanie płaszczyznowe znajduje się w skośnych sufitach na piętrze. Tutaj elementy grzejne są w glinianych płytach budowlanych i emitują ciepło do pomieszczenia. Ogrzewanie jest jednak rzadko stosowane, ponieważ duże, wychodzące na południe okna zapewniają wytwarzanie ciepła słonecznego i jednocześnie powiększają przestrzeń życiową.

Te artykuły mogą Cię również zainteresować Zdrowy dom pełen kontrastów Reklama Drewniany dom ze zdrowym wnętrzem Prezentuje Ogłoszenie o planowaniu budynków Budownictwo zrównoważone: Wskazówki dotyczące budowy i renowacji Przedstawił

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here