Planowanie i urządzanie kuchni do jedzenia: pomysły, wskazówki i triki ”,

Zawsze bądź gotowy do odwiedzenia: aby stworzyć zachęcającą atmosferę, kuchnia jadalna powinna być zawsze schludna i czysta. A co może pomóc lepiej niż dużo zamkniętej przestrzeni do przechowywania, za której drzwiami garnki, patelnie, przybory kuchenne, żywność i naczynia znikają niezauważone. Dlatego najlepiej jest optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń aż do ostatniego rogu z szafkami, szufladami, wysuwanymi szufladami dla aptek i obrotowymi karuzelami.
Dodatkowo grupa otwartych półek może podkreślić domowy charakter wymarzonej kuchni. Tutaj ładne pudełka do przechowywania, kubki czy szklanki, które idealnie sprawdzają się na co dzień, mają dekoracyjny wygląd.
Mniej znaczy więcej na powierzchniach roboczych. Znajdziemy tu tylko rzeczy, których używamy na co dzień. Wyrzuć wszystko, co nie było używane od roku lub dłużej, nie pasuje lub jest uszkodzone. Rzadko używany sprzęt najlepiej umieścić w piwnicy lub pomieszczeniu magazynowym.

W kuchni jadalnej obowiązuje zasada: musi być porządek! Dużo miejsca do przechowywania pomaga w utrzymaniu czystości w salonie. 

Zdjęcie: iStock/2Mmedia

Pokój do dyskusji przy stole

Sercem kuchni-salonu jest oczywiście przytulny stół jadalny. Oznacza domową część i jest głównie przedmiotem życia rodzinnego. Jego rozmiar zależy przede wszystkim od dostępnej przestrzeni. Potem decydującym czynnikiem jest to, ile osób powinno tu regularnie siedzieć. Oczekuje się, że na głowę potrzeba miejsca około 70 centymetrów. Wysokość stołu w jadalni jest również ważna, ponieważ różni się w zależności od wielkości ciała.
Jako kontrapunkt dla nowoczesnej kuchni high-tech, drewniany stół uroczo rozluźnia kuchnię jadalną. Jeśli jest wystarczająco dużo miejsca, stół może być obszerny, jeśli przestrzeń jest ograniczona, praktyczną alternatywą jest model rozkładany. Okrągłe i prostokątne modele zachęcają do komunikacji, ponieważ każdy może spojrzeć każdemu w oczy.

„Tylko gotowanie” było wczoraj! Dziś życie rodzinne toczy się w kuchni, w której można jeść na miejscu, a przejścia między gotowaniem, jedzeniem, życiem i pracą stają się coraz bardziej płynne.

Zdjęcie: iStock / monkeybusinessimages

Wygodne krzesła, a nawet fotele są niezbędne w kuchni-salonie do długich rozmów i przytulnych przyjęć kawowych, ponieważ im wygodniejsze siedzisko, tym więcej gości zostanie. Mieszanka krzeseł złożona z różnych modeli, kształtów i kolorów wydaje się nieformalna i żywa. Stara dobra ława kuchenna jest również mile widziana w nowoczesnej formie w kuchni-salonie: dzięki większej przestrzeni zajmuje mniej miejsca niż pojedyncze krzesła - a jeśli jest dodatkowy gość, po prostu zbliżysz się trochę do siebie. W niektórych kuchniach jadalnych jest nawet miejsce na kanapę. Zasadą wyboru jest: wysokość między dolną krawędzią stołu a siedziskiem nie powinna być mniejsza niż 20 centymetrów. Dywan pod stołem wizualnie podsumowuje jadalnię, a także poprawia akustykę pomieszczenia. 

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Kuchnia-salon w odpowiednim świetle

Ponieważ praca i przyjemność idą w parze, oświetlenie w kuchni to nie lada wyzwanie. Oprócz podstawowego oświetlenia na suficie, ukierunkowanego światła roboczego nad blatem kuchennym i kuchenką, potrzebujesz nastrojowego oświetlenia nad jadalnią. Aby światło mogło rozwinąć swój efekt na całej powierzchni, oświetlenie powinno pasować wielkością i kształtem do stołu. Aby nic nie oślepiało, a widok sąsiadów stołu po drugiej stronie ulicy był wyraźny, odległość między lampą wiszącą a blatem powinna wynosić około 60 centymetrów.
Dzięki lampom o regulowanej wysokości, które można przyciemniać, pozostajesz elastyczny w różnych czynnościach, od jedzenia, przez odrabianie lekcji, po granie w gry. Dzięki temu możesz natychmiast stworzyć pożądane nastroje świetlne za naciśnięciem jednego przycisku. Aby kontrast z otoczeniem nie stał się zbyt silny, jako przeciwnik potrzebujesz przynajmniej jednej innej lampy. Wygodne wyspy światła z lamp podłogowych lub stołowych oraz pośrednie światło z kinkietów dopełniają oświetlenie w kuchni-salonie.

Przy aranżacji kuchni-salonu dużą rolę odgrywa również nastrojowe oświetlenie! 

Zdjęcie: iStock / vicnt

Technologia, która inspiruje w kuchni-salonie

Ponieważ silne zapachy jedzenia i głośne odgłosy elektryczne są szczególnie dokuczliwe w kuchni przeznaczonej do spożywania posiłków, warto zainwestować w mocny okap i ciche urządzenia kuchenne, takie jak zmywarka i lodówka. Jeśli masz w swoim pokoju nieporęczny okap, dobrze jest użyć wentylatorów nablatowych lub płyt grzewczych ze zintegrowanym okapem. Technologia wyciągu oparów zamiast być wyraźnie widoczna nad piecem, zatapia się w szafce stojącej - co oznacza, że ​​tracisz trochę miejsca do przechowywania.
Kolejna zaleta: eliminują zapachy dokładnie tam, gdzie się pojawiają, dzięki czemu nawet nie powstają. Oznacza to, że znacznie mniej cząsteczek tłuszczu i zapachów jest rozprowadzanych w kuchni-salonie - a także w Twoich meblach i tekstyliach.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here