Tak żyje najmłodszy klient w Niemczech”,

Bardzo szybko znaleziono nawet plac budowy - tani kawałek ziemi na długoletniej dzierżawie.  „Mój ojciec odkrył go w Internecie”, mówi Kati. Zamówiła katalogi domów. „Listonosz nie rozmawiał ze mną od trzech tygodni, musiał tyle dźwigać."Twój wybór padł na chatę z bali w typowej szwedzkiej czerwieni, "jeden z moich ulubionych kolorów". 

Czerwony i różowy to moje ulubione kolory. Jak tylko odkryłem dom, skończyłem. Kati, klient

Jeśli chodzi o finansowanie, przeszkodą stał się wiek najmłodszego klienta

Blondyn sam wykonał prace wykończeniowe, więc wymóg kapitałowy obniżono do 155.000 euro. Jej stałe zatrudnienie w firmie ubezpieczeniowej również umożliwiło jej sfinansowanie tej sumy. Niemniej jednak pojawiły się przeszkody: kapitał własny był napięty. Wiele banków początkowo złożyło jej ustną obietnicę. „Ale kiedy dowiedzieli się o moim wieku, odrzucili mój wniosek o pożyczkę” – wspomina Kati. Ale młoda kobieta się nie poddała. Twój doradca ze Sparkasse w końcu znalazł odpowiednie rozwiązanie: finansowanie nieruchomości za pomocą kredytu mieszkaniowego Riester i umowy oszczędnościowej.
Klient zawarł umowę oszczędnościową kredytu mieszkaniowego Riester na prawie 60.000 euro i połączyliśmy to z kredytem na prefinansowanie. Otrzymała kolejny kapitał z dwóch promocyjnych pożyczek KfW. Umowa kredytowo-oszczędnościowa gwarantuje budującemu niskie oprocentowanie do ostatniej raty. Kati jest uspokojona: „Nic nie może wymknąć się spod kontroli. „Ponieważ nieruchomość jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie się na starość, państwo też pomaga: rocznie pracownik otrzymuje 175 euro jako podstawowy dodatek mieszkaniowy Riester i potrąca płatności z podatków. Najmłodszy klient musiał częściej improwizować podczas budowy domu. Z finansowaniem wszystko idzie zgodnie z planem. „Wohn-Riester zapewnia mi bezpieczeństwo finansowania i odsetek aż do ostatniej raty. Nic nie może wymknąć się spod kontroli ”- mówi Kati. 

Najmłodszy klient musiał zmagać się z wpadkami przy budowie domu

Ale tak szybko, jak wszystko wydarzyło się wcześniej – faza budowy zaczęła się gwałtownie. „Byłem zaskoczony, co może się z tobą stać. „W dniu, w którym miał być wykonany wykop pod płytę stropową, padał deszcz. Wynik: konstrukcja zawiesza się, a sklepy z narzędziami szukają pomp do usuwania stojącej wody. Kiedy płyta stropowa miała być wylana, to odwrotnie. Dzień był tak słoneczny i gorący, że teren trzeba było regularnie podlewać, aby nie pękał. Gdy podjazd miał zostać wybrukowany, kierowca koparki źle ułożył plan i zrzucił żwir po niewłaściwej stronie. W końcu po dostawie montaż trwał tylko tydzień, a potem przyszedł dach.

Za prace wykończeniowe odpowiadał najmłodszy klient

Kiedy wszystko na zewnątrz było skończone, prawdziwa praca dla Kati dopiero się zaczęła: prace wewnętrzne. Zbudowała kuchnię, położyła podłogi, zaprojektowała ściany. Od początku planowała sama podjąć się wielu zadań. „Od lat oglądam programy budowlane i myślałam, że jestem gotowa na wszystko” – mówi. Ponadto sama już jako nastolatka ułożyła nową podłogę laminowaną w swoim pokoju, wytapetowała, pomalowała ściany - i zamontowała izolację termiczną. Czuła się gotowa na wyzwanie.

Twoja rada dla innych młodych budowniczych

„Nic z tego by się nie udało bez wsparcia moich rodziców” – mówi. „Nie ważne co, ta dwójka zawsze była przy mnie.„Czasami nakarmili robotników, czasami pomogli obliczyć koszty budowy. Dlatego radzi wszystkim młodym budowniczym: Jeśli to możliwe, pozwól rodzinie cię wspierać. Ale mimo stresującego czasu, nie chce już rezygnować z czerwonego domu. W końcu poznała swojego męża niedługo po zakończeniu. Następnie wspierał ich w wykańczaniu szwedzkiego domu.

Wkład własny: tak lub nie?

Brzmi kusząco: zmniejsz koszty budowy, po prostu samodzielnie radząc sobie. Ważne, jeśli planujesz własną pracę przy budowie domu w budżecie: oceń realnie własne możliwości - i zwróć uwagę na przepisy.

Tak to działa z własnym wkładem

Kunszt i już zdobyte doświadczenie są warunkiem wstępnym udanej pracy osobistej. W zależności od tego, ile się odważysz, możesz zaoszczędzić nawet dziesięć procent kosztów budowy. Każdy, kto dobrze radzi sobie z narzędziami, do większości zadań nie potrzebuje specjalnej wiedzy. Zawsze pomocny: profesjonalista do zadawania pytań. Możesz go znaleźć, jeśli nie kupujesz materiału w sklepie z narzędziami, ale w sklepie specjalistycznym. Najlepiej natychmiast zapytać, czy możesz ponownie skontaktować się z nami, jeśli masz jakiekolwiek problemy. Dowiedz się również, czy możesz pożyczyć specjalne narzędzia. Nie lekceważ czasu, który to zajmuje: dużo pracy zajmuje więcej czasu, jeśli nie masz praktyki. Jeśli transakcja nie zostanie zakończona na czas, ponieważ trwa dłużej niż planowano i w rezultacie specjalista zostanie zablokowany, może to być kosztowne. Zastanów się również, czy chcesz spędzać każdą noc po pracy i każdy weekend na budowie.

Jakiej osobistej pracy możesz sobie zaufać??

  • Początkujący: Wypełnij i pomaluj lekkie ściany; Układanie płytek i innych pokryć podłogowych i ściennych; Maluj sufity i ściany.
  • Doświadczeni majsterkowicze: Prace konstrukcyjne, takie jak podciąganie ścian; Zainstaluj drzwi i okna; Tynkowanie ścian.

Lepiej tego nie rób

Wszystko, co ma związek ze statyką domu, instalacjami wodnymi i elektrycznymi w domu, pokryciem dachu. Lepiej zostaw to profesjonalistom.

Ubezpiecz składki osobiste

Jako budowniczy jesteś zobowiązany do ubezpieczenia pomocników od następstw nieszczęśliwych wypadków - z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków pomocników. O BG Bau. Składki są zwykle obliczane za pomocnika i przepracowaną godzinę i mogą się różnić w zależności od kraju związkowego. Jeśli rodzice pomogą krótko, jest to uważane za przysługę w rodzinie. Zwykle nie stanowi to problemu. Jeśli jednak znajomi pracują przez kilka dni z rzędu, jest to uważane za działalność podlegającą ubezpieczeniu. Wymagania prawne nie są tutaj jasne. Dowiedz się wcześniej. Osoby kontaktowe, arkusze informacyjne i formularze można znaleźć w BG Bau.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here