Wyremontuj mieszkanie zamiast przeprowadzki - gotowe w trzy tygodnie!

Wielu rodziców zastanawia się, czy lepiej mieszkać w mieście, czy na wsi. Jeszcze mocniej od zeszłego roku: własny dom przyciąga dużą przestrzenią, ciszą i spokojem, ogrodem. Jeśli jest w okolicy, natura może być tuż za Twoimi drzwiami. Ale codzienne dojazdy mogą czasami zająć trochę czasu, a spontaniczne spotkania ze znajomymi mogą być rzadkością. Po obejrzeniu przez rodzinę niektórych domów „na zewnątrz ”, ich wniosek brzmiał: „Dużo pieniędzy za mało miejsca i mały dom."Było jasne: "Zostajemy w mieście i remontujemy."

Remont mieszkania: jaka firma może pomóc?

Dla Claudii i Haralda Kraus było jasne, że jako pracujący rodzice nie są w stanie samodzielnie zaplanować tak kompleksowego remontu i remontu. „Po prostu zabrakło nam specjalistycznej wiedzy. Wiedzieliśmy, że profesjonalista widzi zupełnie inne możliwości niż my” – relacjonuje Claudia Kraus. Wyszukali w wyszukiwarce hasło „Remont mieszkania” i dość szybko znaleźli monachijską projektantkę wnętrz Birgit von Moltke. Nie tylko podobał im się sposób, w jaki mieszkania zostały przebudowane i umeblowane, ale także fakt, że w biurze pracowały wyłącznie kobiety.

Wynagrodzenie dla projektanta wnętrz było dobrze zainwestowane. Nie moglibyśmy zrobić tego sami. Harald Kraus, klient

Zaległości remontowe w mieszkaniu

Mieszkanie znajduje się w dużym budynku z lat 60-tych i jest na dwóch kondygnacjach. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nic nie zostało odnowione w usługach budowlanych ani łazienkach. Ściany były wyłożone ciemnym drewnem i ogólnie mieszkanie wyglądało na nieco ciemne. Kiedy oboje wprowadzili się w 2010 roku, dokonano jedynie zwykłych drobnych napraw kosmetycznych i położyli nowy parkiet.

Prośby remontowe właścicieli mieszkań

Claudia i Harald Kraus celowo nie zastanowili się przed pierwszym spotkaniem, aby nie ograniczać planisty. Chcieli mieć większą łazienkę dla gości na piętrze dziennym i wejściowym, drugi pokój dziecięcy i ogólnie lżejszy apartament z lepszym połączeniem między pokojami. Już w pierwszej rozmowie oboje mieli dobre samopoczucie, dlatego w kolejnych spotkaniach wspólnie wypracowywaliśmy życzenia i wymagania oraz rejestrowano stan konstrukcyjny mieszkania. Dopiero wtedy planiści przystąpili do pracy nad projektem.

To zostało zrehabilitowane

Projektantowi wnętrz udało się zmieścić w mieszkaniu upragnioną łazienkę dla gości i dodatkowy pokój dziecięcy przy niewielkich przesunięciach w ścianie. Zalało ciemny wcześniej korytarz światłem dziennym, które wpada do pokoju przez szklane drzwi i przezroczystą zabudowaną szafkę. Jasne materiały i dobre oświetlenie sprzyjają zachęcającemu efektowi odnowionego mieszkania.

Od samego początku mieliśmy dobre przeczucia i pełne zaufanie do projektanta wnętrz. Claudia Kraus, klient

Remont mieszkania zajął tylko trzy tygodnie

Chyba większym wyzwaniem był sam remont, bo miał się odbyć podczas trzytygodniowego urlopu rodziny. Można to osiągnąć tylko dzięki precyzyjnemu planowaniu: rzemieślnicy musieli zaplanować spotkanie z dużym wyprzedzeniem i uzyskać z góry dobry przegląd tego, co ich czeka. Szczególnie ważna była koordynacja: w międzyczasie na placu budowy znajdowały się cztery różne branże. Przed wakacjami rodzina uprzątnęła wszystkie meble, książki, szafki kuchenne i ubrania z mieszkania w garażu, piwnicy i na balkonie. Rzemieślnicy mogli od razu przystąpić do remontu.

Wyremontuj mieszkanie, gdy jesteś na wakacjach?? Dobry pomysł!

Zorganizowano cotygodniową aktualizację placu budowy na czas remontu, aby rodzina była na bieżąco. Tylko raz architekt wnętrz wykonał nieplanowany telefon: rury wodociągowe były za stare i trzeba było je wymienić. Mimo to rodzina mogła w pełni cieszyć się wakacjami, z niecierpliwością wrócili do wyremontowanego mieszkania. Z wyjątkiem drobnej pozostałej pracy, wszystko zostało zrobione i przeprowadzone tak, jak sobie wyobrażali. Dopiero po kilku tygodniach wszystko się wyjaśniło. Nawet trzy lata po remoncie mieszkania nadal są szczęśliwi i zdecydowaliby się i zbudowali wszystko od nowa, dokładnie w ten sam sposób.

Fakty i Liczby

Powierzchnia mieszkalna: 132 m2
Balkon: łącznie 20 m2 po obu stronach i na obu kondygnacjach
Rok budowy: 1962
Projekt wnętrz: Birgit von Moltke InnenArchitektur, Monachium

Materiały i produkty

Stół, półka i szatnia: Warsztaty wnętrzarskie Voit, Coburg; Krzesła: HAL Wood, Vitra; Światło: AJ Royal, Louis Poulsen; Fotel bujany: Fotel plastikowy Eames RAR, Vitra; Sofa: Paryż, Michalsky; Stół przed sofą: Easy, Maisons du Monde; Fotel: Caillen I, Möbelando; Klatka schodowa: odnowiona przez stolarza i uzupełniona platformą z Corianu; Parkiet: szlifowany i olejowany

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here