Polowanie na mieszkanie dla właścicieli psów: z cierpliwością, wdziękiem i argumentami do celu”,

Dobrze by było, gdyby do Twojego mieszkania można było dojechać windą - jeśli nie chcesz mieszkać w piwnicy lub znaleźć świetne mieszkanie na parterze. Bo kiedy Twój pies się starzeje i nie radzi sobie już z wchodzeniem po schodach, wiele kroków staje się torturą nie tylko dla niego, ale także dla Ciebie. Bo wtedy musisz to nosić. A w najgorszym przypadku - jeśli do problemów z biodrem lub kolanem należy dodać nietrzymanie moczu - często czyść klatkę schodową. 
 

Nie tylko Ty powinieneś czuć się dobrze: jeśli jako właściciel psa, szukając mieszkania, znajdziesz mieszkanie z balkonem, Twój pies też będzie zadowolony.

Zdjęcie: iStock / damedeeso

Szukam mieszkania z psem: taka jest sytuacja prawna

Gdy po długich poszukiwaniach mieszkania w końcu znajdziesz odpowiednie miejsce zamieszkania i skontaktujesz się z wynajmującym w celu umówienia wizyty, pamiętaj o następujących podstawach prawnych dotyczących trzymania psów w wynajętym mieszkaniu: 

 1. Trzymanie psów w wynajmowanym mieszkaniu nie jest prawnie zabronione - ale też nie jest dozwolone jako takie. Dlatego w większości umów najmu istnieje tzw. rezerwacja akceptacji. Oznacza to, że właściciel apartamentu musi wyraźnie wyrazić zgodę na przetrzymywanie zwierząt.
   
 2. Psy mogą być również częścią tzw. „umownego użytkowania” mieszkania. Ale tylko jeśli nie przeszkadzają sąsiadom. Jak tylko szczekanie lub zapach zaniepokoi sąsiadów, mogą pojawić się kłopoty. W wielu przypadkach duże psy, trzymanie więcej niż jednego psa i psy spisowe, potocznie zwane psami atakującymi, są wyłączone z umownego użytku.
   
 3. Nie myśl, że możesz oszukać właściciela: jeśli w umowie najmu, którą podpisałeś, wyraźnie stwierdza się, że w tym mieszkaniu nie można trzymać psa, nie możesz po prostu później przyprowadzić psa do mieszkania.
   
 4. Małe zwierzęta, tj. chomiki, króliki, świnki morskie, żółwie, a nawet ryby, mogą legalnie wprowadzać się do wynajmowanych mieszkań, nawet jeśli trzymanie zwierząt jest wyraźnie zabronione przez dodatkową klauzulę. Z wyjątkiem psów i kotów wykluczone są również fretki, papugi i szczury. Jako właściciel zwierzęcia potrzebujesz na nie wyraźnej zgody właściciela. To samo dotyczy egzotycznych zwierząt, węży i ​​jaszczurek.
   
 5. Twój pies lub kot może zostać później wyrzucony przez wynajmującego z mieszkania, jeśli okaże się, że jest niebezpieczny, sąsiedzi są zdenerwowani lub zwierzęta wyrządzają szkody. A propos uszkodzenia: oczywiście trzeba za to zapłacić - w tym kable, które królik skubał.

Jeśli Twój pies sprawia Ci zbyt wiele kłopotów, właściciel może go później wyrzucić z mieszkania. Wtedy, jako właściciel psa, zaczniesz szukać mieszkania od nowa.

Zdjęcie: iStock / atwstudios

Siedem wskazówek dla właścicieli psów szukających mieszkania

Więc w twoim interesie jest, jeśli ogłosisz swojego psa przez telefon - baw się otwartymi kartami dla właściciela. 

Wskazówka 1: Nie zniechęcaj się

Zapytaj uprzejmie, czy pies mógłby być ogólnie w mieszkaniu jako zwierzę domowe. I nie zniechęcaj się, mówiąc nie. Większość właścicieli boi się kłopotów, brudu i kosztów związanych z psami. Powinieneś być w stanie pozbyć się tych obaw za pomocą dobrych argumentów. Być może właściciel miał złe doświadczenia z niegrzecznymi psami lub ich właścicielami?. Przekonaj go, że ty i twoje zwierzę jesteście zgraną drużyną. 

Wskazówka 2: warto zapytać

Dowiedz się, czy inni lokatorzy trzymają psa lub kota w tym samym domu. Jeśli tak, a to ten sam właściciel, to jest sposób, aby przekonać ich do swojego psa. Nawiasem mówiąc, nie wolno mu wpuszczać jednego psa, a drugiego nie. W tym przypadku w grę wchodzi zasada równości.

Wskazówka 3: przedstaw swojego psa

Podaj rasę i wiek swojego psa i zaproponuj przesłanie zdjęcia zwierzęcia przed oglądaniem. Podczas robienia zdjęcia upewnij się, że pies siedzi lub leży, że dobrze widzisz jego wielkość i pysk, a oczy nie są rozbłysnięte na czerwono, jeśli to możliwe. To da przyszłemu właścicielowi pozytywne pierwsze wrażenie o Twoim zwierzaku. 

Jeśli przyprowadzisz ze sobą psa, aby obejrzeć mieszkanie, możesz pokazać właścicielowi, jak dobrze się czuje. Jako właściciel psa zdobywasz punkty, szukając mieszkania.

Zdjęcie: iStock / PhotoTalk

Wskazówka 4: pokaż certyfikat psa

Zapytaj, czy możesz przyprowadzić psa do mieszkania, aby zademonstrować, że jest dobrze wychowany. Jeśli je posiadasz, weź ze sobą prawo jazdy psa lub zaświadczenia o dalszym szkoleniu. Pomocne może być również pismo od obecnego lub poprzedniego wynajmującego - rodzaj certyfikatu psa lokatora - w którym potwierdza on, że ty i twój pies jesteście miłymi lokatorami. 
 

Wskazówka 5: weź ze sobą ubezpieczenie

Sprawdź polisę OC psa, aby sprawdzić, czy szkody w wynajmowanym mieszkaniu są objęte ubezpieczeniem i zabierz ze sobą dokumenty na oględziny. Jeśli wynajmujący ma obawy, możesz skorzystać z ubezpieczenia, aby wykazać, że nie poniósłby żadnych szkód finansowych, wpuszczając Ciebie i Twojego psa.

Wskazówka 6: Psy asystujące są zwykle dozwolone

Jeśli Ty lub członek rodziny potrzebujecie psa, aby pomóc sobie w radzeniu sobie z codziennym życiem, powinniście to zakomunikować w ten sposób - nawet jeśli ujawnicie więcej informacji o sobie i swojej rodzinie niż normalnie zrobiłby to nieznajomemu. Wielu właścicieli zmienia w rezultacie swoje zdanie na temat psa i postrzega go jako towarzysza, a nie potencjalnego wichrzyciela.

Wskazówka 7: Zaproponuj wyższą kaucję lub czynsz

Jeśli jest to Twoje wymarzone mieszkanie w najlepszej lokalizacji, możesz również – jeśli jest to dla Ciebie finansowo wykonalne – wpłacić nieco wyższą kaucję czynszową lub nieco wyższy czynsz. Ale jeśli to też nie przekonuje wynajmującego, zostaw to w spokoju. W końcu Ty i Twój pies chcecie tam mieszkać w spokoju i czuć się mile widziani. 

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here