Czym należy ogrzewać?? 7 systemów na pierwszy rzut oka”,

Są jednymi z głównych producentów CO2. Twoje dni są zatem policzone. Już są nagrody za wymianę grzałek olejowych. Podatek od CO2, który zwiększa koszt oleju opałowego, prawdopodobnie wzrośnie znacznie szybciej niż wcześniej planowano. W rezultacie tego rodzaju ogrzewanie stają się czynnikami generującymi koszty. Więc nowe systemy ogrzewania olejowego są niedostępne. Ale eksperci uważają też inwestycje w ogrzewanie gazowe za krytyczne: systemy ogrzewania gazowego generują trochę mniej CO2, ale za kilka lat te wartości też będą zbyt wysokie.

3. Fotowoltaika

Zielona energia elektryczna jest najważniejszym czynnikiem w transformacji energetycznej i osiągnięciu celów klimatycznych. Prawie każdy właściciel domu może teraz samodzielnie go wyprodukować, a tym samym znacznie poprawić ślad węglowy swojego budynku. Idealnie do domu zeroenergetycznego lub plusenergetycznego. Nowa fotowoltaika zintegrowana z budynkiem (BIPV) również wygląda dobrze. W połączeniu z pompą ciepła fotowoltaika sprawia, że ​​ogrzewanie jest przyszłościowe.

Te artykuły mogą Cię również zainteresować Prawo i podatki Inteligentne ogrzewanie i wykorzystanie dotacji państwowych Know-how w zakresie nieruchomości Prawo energetyczne budynków: Brak ochrony klimatu Energia i klimat Ogrzewanie olejowe: Często zadawane pytania

4. Ciepłownictwo

W gęsto zaludnionych miastach scentralizowane wytwarzanie ciepła jest przydatne dla dobrego śladu węglowego. Pod warunkiem, że elektrociepłownia wytwarza ciepło w sposób możliwie neutralny pod względem CO2. Różni się to w zależności od używanego paliwa. Operatorzy, często przedsiębiorstwa komunalne, są odpowiedzialni za prawidłowy bilans środowiskowy dla ciepłownictwa. Szczególnie wydajne są systemy z skojarzonym wytwarzaniem ciepła i energii elektrycznej. Wytwarzają jednocześnie energię elektryczną i ciepło. Koszty podłączenia do sieci ciepłowniczej są do opanowania. Nie potrzebujesz własnego systemu grzewczego, prawie żadnej konserwacji i żadnego komina. Oszczędzasz również miejsce na ogrzewanie. W zamian koszty operacyjne są wyższe niż w przypadku ogrzewania gazowego.

Wskazówka: budowanie kopert

Dobra izolacja termiczna w domu, np. ocieplone okna, zmniejsza zużycie energii. Aby uniknąć w przyszłości niebezpiecznych odpadów wykonanych z tworzyw sztucznych lub ropy naftowej, należy izolować materiałami organicznymi lub mineralnymi. Warto też zrezygnować z energochłonnej technologii chłodzenia i zacieniania mieszkań. Dachy i elewacje powinny być wykorzystywane jako dostawcy energii.

5. Magazynowanie ciepła

Za pomocą akumulatora ciepła można oddzielić czasowo wytwarzanie i zużycie ciepła i zimna: możesz zaoszczędzić ciepło z lata na ogrzewanie w zimie. Istnieje wiele, bardzo różnych technologii dla takich odbojników. Zajmują jednak miejsce, a procedury są zazwyczaj czasochłonne.

6. Słoneczna termiczna

W przeszłości ich linie transportujące ciecz utrudniały popularność słonecznych systemów cieplnych obok prostszych technicznie fotowoltaiki. Ale nie powinieneś tego odpisywać: do transformacji energetycznej będziesz potrzebować udziału w słonecznej energii cieplnej. Twoja wielka zaleta: lokalnie zamienia energię słoneczną na ciepło z wysoką wydajnością. W nowym budynku kolektory zintegrowane (BIST) są często bardziej opłacalne niż konwencjonalne. Niektóre z innowacyjnych komponentów BIST są również atrakcyjne pod względem architektonicznym.

Wskazówka: głosowanie

Aby poprawić wydajność, elementy systemu grzewczego powinny być dobrze skoordynowane ze sobą. Regularne kontrole przez specjalistów i inteligentny monitoring zmniejszają koszty ogrzewania i chronią środowisko.

7th. wodór

Jednym z najczęściej wymienianych magicznych słów w energii odnawialnej jest wodór. W ciągu najbliższych kilku lat UE i Niemcy zainwestują miliardy w tę technologię. Dzieje się tak, ponieważ gaz można wyprodukować w sposób przyjazny dla środowiska za pomocą zielonej energii elektrycznej poprzez elektrolizę, a po spaleniu pozostaje tylko woda. Eksperci są jednak sceptyczni, czy w przyszłości gaz będzie miał znaczący wkład w wytwarzanie ciepła w domach. Jego generowanie jest zbyt nieefektywne. Obecnie podejmowane są próby mieszania wodoru z gazem ziemnym. Bez drogiej konwersji linii jest to możliwe tylko przy udziale maksymalnie 20 procent. Za mało, aby znacząco poprawić bilans CO2. Ogrzewanie domów również napotyka na konkurencję ze strony przemysłu, jeśli chodzi o wykorzystanie wodoru: tam jest on niezbędny do zmiany klimatu.

W szczególności pompy ciepła są uważane za kluczową technologię przejścia na ogrzewanie. Instytut Fraunhofera ds. Systemów Energii Słonecznej ISE informuje na blogu o nowościach w dziedzinie badań i rozwoju, w tym wieloczęściowej serii na temat „Zastosowanie pomp ciepła w budynkach”.

Wskazówka: Twoje własne zachowanie

Najbardziej opłacalnym programem środowiskowym jest własne zachowanie. Jeśli zimą ubierzesz się ciepło i zmniejszysz ogrzewanie, zaoszczędzisz około 6% energii z każdym stopniem mniej. Odciąża to domowy budżet, ponieważ zimą można łatwo zaoszczędzić dziesięć euro dziennie lub więcej.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here