Automatyczne podlewanie roślin domowych: 4 inteligentne rozwiązania”,

Nawadnianie-
wersje automatyczne zawierają produkty
Mądry System z inteligentnym
Kontrola nawadniania
według indywidualnych potrzeb
Połączenie WLAN

drogi, mały
Wybór, mądry, 
nawadnianie
regulowany za pomocą aplikacji

Papuga Garnek

Automatycznie Systemy nawadniające z
Pompa, niektóre są z jednym
Możliwość kontrolowania aplikacji
przez timer
lub czujnik temperatury
regulowana, umiarkowana cena

Gardena City Ogrodnictwo,
Blumat, 
Leniwy liść

Porównanie pięciu automatycznych systemów nawadniających

1. Parrot Pot - Inteligentne podlewanie

Parrot Pot jako jedyny działa naprawdę mądrze, ponieważ mierzy promienie słoneczne, temperaturę, zawartość nawozów i wilgotność gleby, a po kilku cyklach podlewania dostosowuje swoją funkcję do potrzeb roślin.
 


 

Dzięki aplikacji Parrot Flower Power możesz uzyskać dostęp do danych na swoim smartfonie i dokonać pewnych ustawień. Aplikacja zapewnia również dostęp do bazy danych roślin. Tutaj możesz dowiedzieć się o potrzebach Twoich roślin - pod warunkiem, że znasz nazwę botaniczną. Ponieważ niestety nie dostaniesz się dalej z niemieckimi imionami.
Ocena Amazon: 2,5 gwiazdki na 5.
Cena: około. 60 euro

Kup Parrot Pot teraz na Amazon.

2. Aquasolo - sprawdzone i proste

Nasadka wykonana z przepuszczalnego dla wody ceramicznego stożka z plastikowym gwintem pasuje do standardowej butelki PET. Butelkę napełnia się wodą, przykręca się nasadkę, a następnie butelkę wkłada się do garnka do góry nogami ze stożkiem do dołu. Aquasolo jest dostępny w trzech wersjach, które pozwalają codziennie przepływać 70, 200 lub 300 mililitrów wody. Rośliny doniczkowe praktycznie same się podlewają.
Wskazówka: wcześniej przetestuj system w spokoju, ponieważ im większa butelka, tym większe ryzyko, że butelka przewróci się na jedną stronę.
Ocena Amazon: 4,5 na 5 gwiazdek.
Cena: około. 25 euro

Kup teraz szyszki nawadniające od Amazon.

3. Blumat - rozwiązanie na wakacje

System Blumat wykorzystuje siły kapilarne gleby do podlewania roślin w pomieszczeniach. Zapewniają one stałe wciąganie wody. System składa się z węża połączonego z glinianym stożkiem. Koniec węża zasysa wodę ze zbiornika. Im większe zapotrzebowanie rośliny na wodę, tym więcej stożków nawadniających można użyć.
Obsługa Blumata nie jest taka prosta. Użytkownicy muszą uważać, aby w przewodach nie było pęcherzyków powietrza. Spowodowałoby to przerwanie ssania kapilarnego i odcięcie dopływu wody. Mała średnica węży sprawia, że ​​zbiornik znajduje się maksymalnie 20 centymetrów poniżej glinianego stożka. W przeciwnym razie do glinianego stożka napłynie za mało wody lub dopływ zostanie całkowicie przerwany. Zbiornik nie powinien być ustawiany powyżej glinianego stożka, w przeciwnym razie woda mogłaby aktywnie płynąć i roślina zostałaby zalana.
Ocena Amazon: 4,5 na 5 gwiazdek.
Cena: około. 18.00 euro

Kup teraz dystrybutor wody BLUMAT do roślin doniczkowych w Amazon.

4. Gardena City Gardening - Automatyczne podlewanie kilku roślin

System Gardena współpracuje z małą pompką zanurzeniową i zegarem. Użytkownicy określają natężenia przepływu i czas trwania dostaw. Z nawadnianiem wakacyjnym można zasilać do 36 roślin. Woda jest dostarczana przez system węży, który reguluje różne natężenia przepływu za pośrednictwem dystrybutora. Do wyboru są trzy opcje: 15, 30 lub 60 mililitrów na minutę. Każdy dystrybutor pozwala na podlewanie maksymalnie 12 roślin. Aby system działał optymalnie, rośliny najlepiej pogrupować według ich zapotrzebowania na wodę.
Zaletą Gardena City Gardening System jest możliwość wykorzystania dowolnego dużego zbiornika na wodę, ponieważ pompa zanurzeniowa w połączeniu z zegarem automatycznie reguluje dopływ wody. Niepożądana nadpodaż jest praktycznie niemożliwa. Orientacyjnie można przyjąć, że ok. 15 małych i średnich roślin z 10 litrowym zapasem w ciągu 14 dni wytrzyma - pod warunkiem, że w mieszkaniu panuje temperatura między 18 a 25 stopni.
Za wadę można uznać skrócenie węża wynoszące 3 metry i maksymalną możliwą wysokość podawania 1,80 metra, które znacznie ograniczają lokalizację zbiornika i dystrybutora wody. Więc powinieneś ustawić wszystkie rośliny tak centralnie, jak to możliwe pod twoją nieobecność, aby móc w pełni wykorzystać automatyczny system nawadniania.
Ocena Amazon: 3 na 5 gwiazdek.
Cena: około. 80 euro

Więcej gadżetów dla roślin domowych

  • Royal Gardening Plant Guard to przydatny gadżet, który jako strażnik roślin monitoruje stan rośliny pod kątem ekspozycji, temperatury, wilgotności i zaopatrzenia w składniki odżywcze. Oferuje również użytkownikom obszerną bazę danych z ponad 5.000 roślin. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje o roślinach i możesz odpowiednio określić dopływ wody.
     
  • Aplikacje PlantSnap i Picture this (na iPhone'a i Androida) oraz Garden Flower (iPhone) pomagają w identyfikacji roślin. W końcu, jaki jest pożytek z automatycznego systemu nawadniania, jeśli użytkownik nie jest świadomy wymagań zakładu?? Jeśli nie wiesz, jaką roślinę aktualnie masz na parapecie, możesz dowiedzieć się więcej tutaj, a następnie skorzystać z informacji w monitorze roślin.

Kup teraz wskaźnik nawadniania Royal Gardineer od Amazon.

Problemy inteligentnych systemów nawadniających

Największym - i jak dotąd nie do pokonania - wyzwaniem jest duża różnorodność roślin o bardzo różnych potrzebach. Niektóre rośliny więdną, jeśli pobór wody jest zbyt duży - dosłownie toną. Na przykład kaktusy, sukulenty lub orchidee. Z drugiej strony inne rośliny potrzebują stosunkowo dużej ilości wody. Maranta (Calathea), figa skrzypcowa (Ficus lyrata) lub palmy kokosowe, na przykład, jak równomiernie wilgotna gleba. Jeśli zostaną zaniedbane, ulegną nieodwracalnemu zniszczeniu.

Zmienne zapotrzebowanie na wodę utrudnia pracę inteligentnych systemów

A do tego są rośliny o średnim zapotrzebowaniu na wodę - to jest trudne do zaprogramowania. Ponadto każda roślina jest czasem bardziej, czasem mniej „spragniona”, w zależności od nasłonecznienia, temperatury, wartości pH, nawożenia i wentylacji. Last but not least, zależy to od okresu wegetacji, w którym aktualnie znajduje się roślina. W głównym okresie wegetacyjnym roślina potrzebuje znacznie więcej wody do rozwoju nowych liści, kwiatów lub owoców. Większość roślin może odpoczywać w miesiącach zimowych. Wtedy zapotrzebowanie na wodę jest niskie.
Krótko mówiąc: system, który działa inteligentnie i niezawodnie we wszystkich instalacjach w obliczu tych wyzwań, może być obsługiwany w zasadzie tylko przez profesjonalistę, który zna wszystkie te szczegóły. 

Zredukowane do prostych funkcji

Ponieważ przeciętnemu użytkownikowi prywatnemu zwykle brakuje niezbędnej wiedzy specjalistycznej na temat wymagań poszczególnych zakładów, obecne inteligentne systemy są zaprojektowane tak, aby były stosunkowo proste. Użytkownicy nie powinni więc oczekiwać od nich zbyt wiele. W najlepszym razie niektóre inteligentne produkty pomocnicze potrafią rozpoznać, kiedy gleba w doniczce jest wilgotna, a kiedy sucha. System nie wie, czy ukorzeniona w nim roślina musi być w przeważającej mierze wilgotna, czy w przeważającej mierze sucha.
Z tego powodu obecnie dostępne gadżety i automatyczne rozwiązania nawadniające są zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczały wodę w określonym czasie lub innym z góry określonym zdarzeniu, niezależnie od wymagań zakładu. Dzięki obecnie dostępnym rozwiązaniom do nawadniania możesz za pomocą aplikacji sprawdzić, czy nadal jest dostępna wystarczająca ilość wody do nawadniania, ale nie, czy roślina została wystarczająco podlana. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy użyjesz również inteligentnego gadżetu, który mierzy wilgotność w kuli roślinnej. Twoim zadaniem jest powiązanie tych dwóch informacji i wyciągnięcie z nich wniosków.

Tak wygląda przyszłość

Niemniej jednak rozwój inteligentnych systemów nawadniających trwa nadal. Tymczasem w blokach startowych znajdują się rozwiązania dla przestrzeni miejskiej, które mają umożliwić stworzenie mini ogródka warzywnego w praktycznie każdym otoczeniu. GreenBox oferuje ogród ze zintegrowanym oświetleniem, nawadnianiem i nawożeniem. Całość można monitorować za pomocą aplikacji. Interwencja nie powinna być już konieczna, ponieważ system dosłownie w pełni automatycznie hoduje rośliny. Wszystko, co musisz zrobić, to zbierać.
PlantCube działa podobnie, ale na większą skalę. Jest to samodzielny system, w którym zioła i sałatki produkowane są w pełni automatycznie. Wystarczy dodać wodę do systemu.
 


 

Chociaż technicy pracują nad uprawą roślin bez podłoża, co zmniejsza zużycie wody i w dużej mierze pozbawia patogeny ich środków do życia, rośliny za tysiąc lat nie poradzą sobie bez wody. Pod tym względem natury nie da się oszukać nawet inteligentnymi systemami.

Proste rozwiązania bez prądu i smartfonów

Oprócz modnych, ale często wciąż ograniczonych systemów nawadniających z aplikacją, nie należy zapominać o mechanicznych. Działają one całkowicie bez prądu lub smartfona. To zawiera:

  • Zestaw do nawadniania z butelką i kolcami
  • Doniczka samonawadniająca ze zbiornikami na wodę
  • Sondy nawadniające z pojemnikiem
  • Wąż do nawadniania hydraulicznego
  • Kulki irygacyjne jako dozownik wody
  • Knot samonawadniający

Wszystkie systemy nawadniające mają wspólną cechę, że mają dostęp do zbiornika wodnego, a roślina sama reguluje zaopatrzenie w wodę poprzez naturalne ssanie. Wykorzystuje się tutaj prawa biologii i biofizyki, które działają lepiej z niektórymi systemami, a gorzej z innymi. Ważne jest, aby przepływ wody był odpowiedniej wielkości i aby do rośliny nie przedostało się ani za dużo, ani za mało płynu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here