Pielęgnacja roślin domowych: 7 mitów - i co jest słuszne ”,

Wybierz ciasną donicę
NIEPOPRAWNE! Najlepiej całkowicie zrezygnować z doniczki. Ponieważ: Cachepot ukrywa, ile wody do nawadniania przepływa przez otwór spustowy, a wylewanie wody jest uciążliwe, ponieważ trzeba wyjąć garnek z cachepotu. Jeśli nie chcesz rezygnować z donicy, upewnij się, że używasz donicy, która pozostawia wystarczająco dużo miejsca po bokach i poniżej. Dzięki warstwie ekspandowanej gliny lub drobnych kamyków możesz zapobiec staniu rośliny w wodzie i zapobiec ewentualnej gniciu korzeni. Oznacza to śmierć prawie każdej rośliny doniczkowej.
 

Donice są dekoracyjne, ale powinny być odpowiednio duże.

Zdjęcie: istock

Pielęgnacja roślin w pomieszczeniach - Mit nr. 3

Natychmiast umieść nowe rośliny doniczkowe w ciepłym pomieszczeniu
NIEPOPRAWNE! Aby nowa roślina doniczkowa przyzwyczaiła się do nowego środowiska, ważne jest, aby najpierw przenieść ją w chłodniejsze miejsce. Jeśli tego nie zrobisz, roślina dozna szoku, gdy przejdzie ze świeżego powietrza do ogrzanego powietrza w pomieszczeniu. Taki szok kulturowy może mieć znaczący wpływ na rozwój rośliny. Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy kwiatów ciętych.

Pielęgnacja roślin w pomieszczeniach - Mit nr. 4

Zmieniaj lokalizację roślin częściej lub obracaj rośliny
NIEPOPRAWNE! Daj swoim roślinom doniczkowym stałą lokalizację, o którą nie muszą się martwić. Nagłe różnice światła i temperatury oznaczają stres dla roślin, co ma na nie niekorzystny wpływ. Więc nigdy nie obracaj roślin ze słońcem. W szczególności rośliny kwitnące, takie jak azalie, gardenia, kaktusy bożonarodzeniowe i wielkanocne, kamelie, kwiaty woskowe, a także Clivie, zwracają się osobiście i reagują wrażliwie.

Pielęgnacja roślin w pomieszczeniach - Mit nr. 5

Po prostu użyj ponownie zużytych glinianych garnków
NIEPOPRAWNE! Najlepiej używać tylko nowych, nasączonych glinianych garnków. Jeśli wydaje ci się to trochę marnotrawstwem, możesz również użyć starych glinianych lub plastikowych garnków - o ile je wyczyścisz. Nie używaj garnków z osadami kamienia lub wykwitami; wyrzuć je.

Starsze garnki należy wyczyścić przed ponownym użyciem.

Zdjęcie: fotolia / Harald Biebel

Pielęgnacja roślin w pomieszczeniach - Mit nr. 6

Doniczkowe rośliny domowe na zewnątrz
NIEPOPRAWNE! Jeśli chcesz wystawić rośliny domowe na zewnątrz, wykop je i glinianą doniczkę w ziemi. Jeśli opuścisz doniczkę, pozwól roślinom wyrosnąć w sposób niekontrolowany i niekontrolowany. Jeśli wykopujemy rośliny jesienią w celu sprowadzenia ich na zimowiska, to w żadnym wypadku nie można nie uszkodzić korzeni, a rozwój rośliny zostanie zakłócony. Więc umieść roślinę i doniczkę w ziemi. Tutaj ważne jest, aby pozostawić trochę powietrza między glebą a doniczką, aby nie gromadziła się wilgoć, a szkodniki nie miały tak łatwego dostępu do rośliny doniczkowej od dołu.

Pielęgnacja roślin w pomieszczeniach - Mit nr. 7th

Umieść letnich wczasowiczów z ich pokoju bezpośrednio na słońcu
NIEPOPRAWNE! Aby roślina doniczkowa mogła przyzwyczaić się do innych temperatur, najpierw daj jej osłonięte, raczej zacienione miejsce. Jeszcze lepiej jest poczekać z łagodnym deszczem, zanim roślinę doniczkową wyniesie się na zewnątrz, ponieważ roślinie jest o wiele łatwiej przyzwyczaić się do niej w pochmurne dni niż przy pełnym słońcu. Jeśli nie jesteś do końca pewien, kiedy nadejdzie optymalny czas na przeprowadzkę, poczekaj trochę dłużej. Czas pokaże.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here