Zbyt piękne na podłogę: gobeliny o nowoczesnym wyglądzie ”,

Oprócz salonu i sypialni gobelin nadaje się również do dekoracji pokoju dziecięcego. Zamów teraz gobelin z tęczowym wzorem w Amazon.

Zdjęcie: OyOy

Oprócz klasycznych, orientalnych wzorów o zaokrąglonych kształtach, kwiatach i kwiatach, aktualizowane są gobeliny w bardziej nowoczesnych wersjach z graficznymi wzorami lub wyrazistymi motywami - i wprowadzają magię obcych kultur do przedpokoju, salonu lub na ścianę sypialni. Dodatkowy plus: gobelin tłumi hałas, pochłania dźwięk i jest uniwersalną bronią przeciwko słabej akustyce pomieszczenia.

Uwaga, gobeliny nie zastępują dywanów

Wykonane w większości z delikatnych materiałów, gobeliny nie nadają się do układania na podłodze. Użyj na przykład klasycznych perskich dywanów.

Skąd właściwie pochodzą gobeliny??

Sztuka tkanego obrazu, zwana także gobelinem, ma długą tradycję i była praktykowana tysiące lat temu. Nawet w starożytnym Egipcie jako dodatki do grobów dodawano szczególnie cenne arrasy.
Produkcja dywanów, znana również jako dziewiarstwo, to jedno z najstarszych rękodzieł ludzkości. Na przykład w Persji gobelin był uważany za szczególnie cenny skarb ze względu na jego misterną produkcję. Oprócz zastosowania jako dekoracja, zawsze odgrywała również rolę praktyczna: za pomocą gobelinu można było zakryć przeciągi narożników i stworzyć ciepłe miejsce do spania.
W Europie gobeliny przeżywały swój rozkwit jako szlachetne draperie na progu od średniowiecza do renesansu. Jako prezenty prezentowały wysoki status społeczny i były dumnie wieszane do dekoracji. Tak też jest dzisiaj, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie galerię zdjęć. Niech gobeliny Cię zainspirują!

Uruchom galerię zdjęć 8 Pokaż wszystko

Witaj w dżungli: ekspresyjne motywy na gobelinie w mgnieniu oka zmieniają wygląd pomieszczenia.

Zdjęcie: living4media / Karl, Anderson

Duży gobelin z geometrycznymi wzorami potrzebuje wystarczająco dużo miejsca, aby rozwinąć swój efekt.

Zdjęcie: Proszę czekać na miejsce siedzące

Bujny gobelin nad kanapą tworzy ciepłą, przyjemną atmosferę.

Zdjęcie: OYOY

Połączenie to robi: zamiast dużego gobelinu małe gobeliny tworzą ekscytujący efekt w grupie.

Zdjęcie: HK Living

Jako dodatek dekoracyjny ten gobelin prezentuje się szczególnie harmonijnie ze swoim prostym motywem. 

Zdjęcie: HK Living

Nie należy kłaść gobelinu na podłodze, bez względu na to, jak puszysty wygląda.

Zdjęcie: Bloomingville

Możesz również połączyć podłogę i gobelin w ten sam motyw - zapewnia to szczególnie wysoki poziom harmonii.

Zdjęcie: Esprit

Nad sofą w salonie gobelin „Alawa” wykonany z bawełnianej makramy i sznurka tworzy ciepłą atmosferę z folklorystycznym zacięciem.

Zdjęcie: Maisons du Monde

Alternatywa: makrama jako nowoczesna wisząca ściana

Jeśli nie chcesz mieć całego gobelinu w sypialni lub salonie, draperie wykonane z makramy stanowią dobrą alternatywę. Wywodząca się ze Wschodu technika tkania ozdób, wiszących koszy czy obić ściennych była popularnym trendem już w latach siedemdziesiątych, a obecnie powraca jako dekoracja. Dzięki tej starożytnej technice wiązania, węzeł po węźle, powstają małe dzieła sztuki, które są idealnym dodatkiem do wnętrza w stylu etnicznym lub boho.

Jako wisząca na ścianie makrama doskonale harmonizuje z roślinami domowymi: dobra alternatywa dla klasycznego gobelinu. Kup teraz makramę na Amazon.

Zdjęcie: Mkouo

Uderz w ścianę: mocowanie i wieszanie gobelinu

Podczas wieszania szczególnie ważna jest waga gobelinu. W zależności od rozmiaru, dywany tkane na płasko są lepsze niż dywany z grubej wełny. Szczególnie eleganckie są ręcznie tkane perskie dywany z delikatnego jedwabiu. Dla stabilnego urządzenia i prawidłowego powieszenia gobelinu w sypialni lub salonie możesz np.:
 

  • Zbuduj ramę z drewnianych listew wielkości dywanu i przymocuj gobelin za pomocą kątowników U do zawieszenia,
  • Użyj mocnej taśmy na rzep;,
  • Przyszyć do gobelinu pętelki z wytrzymałej tkaniny i powiesić je na karniszu lub bambusowej lasce,
  • Przymocuj sznurek z wytrzymałej tkaniny jako wieszak z tyłu dywanu.

Mały przewodnik do pielęgnacji gobelinu

Aby Twój gobelin pozostał piękny jak nowoczesna wisząca ściana, warto co jakiś czas go dotknąć. Tak to się robi:
 

  • Ssać zapobiega wnikaniu brudu w głąb dywanu. Aby nie nadwyrężać włókien, zrezygnuj z nasadki z pędzelkiem.
  • Wybijanie usuwa głęboko zalegający brud, kurz i bakterie w gobelinie.
  • Czysty należy to zrobić dopiero po przetestowaniu trwałości koloru dywanu w niepozornym miejscu. Jeśli tkanina wyblaknie, traktuj ją tylko myjką parową. Cenny gobelin najlepiej oddać do wyczyszczenia profesjonaliście.
  • zblakły Oczywiście dywan nie jest dozwolony! Aby nie zmniejszyła się jaskrawość koloru nowoczesnej dekoracji, wetrzyj zwilżoną sól w gobelin, pozostaw na pół godziny, a następnie wyszczotkuj.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here