Finansowanie okresowe i prefinansowanie”,

Uzgodniony cel oszczędnościowy i minimalny czas oszczędności zostały osiągnięte. Oszczędzający w spółdzielni mieszkaniowej czeka teraz tylko na przypisanie umowy spółdzielni mieszkaniowej, ponieważ oszczędności spółdzielcze działają zgodnie z zasadą solidarności – więc od innych oszczędzających w spółdzielni mieszkaniowej zależy również, kiedy można przypisać umowę. Idealnym rozwiązaniem jest pośrednie finansowanie na korzystnych warunkach.

Wariant 2: Umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego nie została jeszcze uratowana (kredyt na prefinansowanie)

Dzięki prefinansowaniu nie musisz czekać na przyznanie umowy z towarzystwem budowlanym, możesz spełnić swoje życzenie natychmiast. Jednocześnie zapewniasz sobie wszystkie zalety oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej, ponieważ jednocześnie oszczędzasz umowę oszczędnościową w spółdzielni mieszkaniowej LBS. Kredyt na prefinansowanie LBS w wysokości kredytu mieszkaniowego i sumy oszczędności umożliwia spełnienie wymarzonego domu. Podczas gdy nadal oszczędzasz na umowie kredytu mieszkaniowego i oszczędności, płacisz tylko odsetki od kredytu na prefinansowanie. Po przydzieleniu kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej zastępuje ona kredyt.

Jesteś zainteresowany finansowaniem zaliczkowym lub pomostowym? Zapytaj swojego doradcę LBS lub Sparkasse.

Wąskie gardła płynności można zniwelować za pomocą finansowania pomostowego lub prefinansowania.

Zdjęcie: Fotolia / Marlon Bnisch

Prefinansowanie: praktyczny przykład

Był taki moment, kiedy była na siebie naprawdę zła, mówi Maren Riedle. Był to dzień, w którym młody pracownik administracji dowiedział się od sąsiada, że ​​wymarzone mieszkanie w domu naprzeciwko jest na sprzedaż. „Od lat moi rodzice doradzali mojemu mężowi, abyśmy poszli na oszczędności z kasy oszczędnościowo-budowlanej – bezskutecznie. A teraz pomyślałem, że już za późno."

Procedura w tym przypadku jest prosta i składa się z dwóch etapów: Po pierwsze, zarówno żona jak i jej mąż zawierają umowę mieszkaniową Riester. Będzie to jednak gotowe do alokacji dopiero za niespełna jedenaście lat. Para otrzymuje zatem dwie pożyczki na zaliczki na kapitał, którego potrzebują natychmiast, po jednej na każdy kredyt mieszkaniowy i umowę oszczędnościową. Rodzina Riedle płaci tylko odsetki od pożyczki. W ten sposób miesięczny ciężar pozostaje do opanowania, jednocześnie oszczędzając kredyt mieszkaniowy i umowy oszczędnościowe. Dopiero po przydzieleniu dwóch umów oszczędnościowych Riester na kredyt mieszkaniowy, kredyty na prefinansowanie zostaną spłacone za jednym zamachem.

Może zainteresować Cię także Know-how w zakresie nieruchomości Pułapka na koszty zakupu domu: Jak uniknąć 5 kosztownych błędów Oszczędności i finanse domu Uzyskaj potwierdzenie finansowania na zakup nieruchomości Oszczędności i finanse z tytułu kredytu mieszkaniowego Tworzenie kapitału własnego na zakup domu: 7 prostych strategie

Druga faza finansowania rozpoczyna się wtedy, gdy jednocześnie uruchamiana jest pożyczka z kasy oszczędnościowo-budowlanej. W tym przypadku spłacane są tylko dwie pożyczki w towarzystwach budowlanych zawarte w umowach mieszkaniowych Riester. Z czego szczególnie cieszą się młodzi właściciele nieruchomości: Warunki finansowania nie zmieniają się przez cały okres. „Dokładnie wiemy już, jakich stawek możemy się spodziewać w nadchodzących latach – do czasu całkowitego uregulowania zadłużenia."

Maren Riedle i jej mąż nie mogą więc przejmować się ewentualnymi podwyżkami stóp procentowych. Jeszcze lepiej: ponieważ ekspert doradzał umowę oszczędnościową kredytu mieszkaniowego Riester, państwo pomaga również zapewnić, że raty pozostaną przystępne - również przez cały okres. Dotacje Riester w wysokości 175 euro rocznie, które oboje otrzymują, zapewniają szybsze odkładanie kredytu i szybszą spłatę pożyczki.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here